Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre szólok, hogy hosszú lesz. Nos kezdjük azzal, hogy a gyerekkorom elég "nehézkes" volt. Iskolában nem voltak barátaim és megvertek, megaláztak. Tanárok is eléggé szívóztak velem. Hiába tanultam mindig belekötöttek valamibe, úgy tették fel a kérdést, hogy ne tudjak rá válaszolni, szerintük Én nem tudtam beilleszkedni az osztályba stb. Szüleim elváltak és anyummal laktam, éheztem elég sokat, apám nem volt mellettem, hogy segítsen, megvédjen. Gyakran kiabáltak velem - apám is amikor találkoztam vele - és hallottam tőlük is, hogy bennem van a hiba. Ezáltal eléggé magamba fordultam, sírtam, depresszív lettem és kezdtem elhinni és mondogatni, hogy igen mindenről Én tehetek. Miután végeztem a sulival Én is szerettem volna egy barátnőt. Gondoltam, hogy lehetetlen de azért megpróbáltam és hatalmas kudarcok voltak természetesen! :) Mondanom sem kell, hogy mennyire jól esett az amúgy is érzékeny, önbizalomhiányos énemnek. Egy éve viszont megismertem egy lányt akit nagyon szeretek és boldogok vagyunk. Együtt képzeljük el a dolgokat. Ezzel nincs is gond, azzal viszont igen, hogy nagyon könnyen felidegesedem, agresszív leszek és akár rajta vezetem le (vagy magamon). Ugye ez így nem okés azért sem mert rengeteget tett értem. Nem akarom, hogy rámenjen a kapcsolatunk. Régen is eléggé ideges voltam, de most nagyon durván előtör belőlem. A boltban is, utcán is akárhol és képes vagyok kiabálni, mondani a magamét. Gyakorlatilag egy idegroncs vagyok. Legalább is Én így érzem. Utcára sem nagyon megyek, mert belém jön egy érzés ami miatt teljesen megfeszülök, leizzadok és elkezdek viszketni na meg a szívem ver mint az állat és azt érzem, hogy engem néznek, rajtam nevetnek stb. Hirtelen zajokra mint például tüsszentés, ajtó becsapódás vagy ha dudál egy kocsi természetesen megijedek. Ez ellen mit lehetne tenni, vagy mi ez az egész? Esetleg gyógyszerekkel lehetne-e kezelni (pl.: nyugtató), vagy egy idő után hozzászokna a szervezetem? Ha valaki tudna épkézláb választ adni azt megköszönném, mert így gyakorlatilag életképtelen vagyok... Köszi, hogy elolvastátok! :)


21/F



2014. júl. 10. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a bajaid egyértelműen a gyerekkori traumákból fakadnak.

Labilis személyiség vagy, ez sajnos természetes. Tenni kell ellene, hogy megtartsd a lányt és normális életed legyen. A nyugtatók esetleg segíthetnek,de gyakran szexuális zavart okoznak ezért nem javasolnám, csak nagyobb kiborulások esetén.

Amit a helyedben tennék: keresni egy helyet ahol meditációval és jógával foglalkoznak és profik. Tudatosan kell csillapítani az elméd. A párod is mehet veled. Megtanulhatjátok és lehet közösen is csinálni. Ezzel a módszerrel kigyomlálhatod a lelkedből a gazt és nyithatsz egy még szebb élet felé, tudatosan, gyógyszermentesen.

2014. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy olyan vagy, mint egy színültig telt pohár, amiben annyi fájdalom, indulat, keserűség, meg nem értettség érzés van, hogy már egy csepptől túlcsordul, vagyis alapból olyan érzelmi feszültség van benned, hogy egy apró bosszúság is elég, hogy a plafonon legyél. Mindez amiatt van, mert rengeteg feldolgozatlan konfliktus van benned.

Keresned kellene egy szakembert, aki segítene, hogy ezeket a múltbéli sérelmeket meg tudd emészteni, helyre tudd tenni magadban, és ne magadat okold a történtekért.

2014. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen Én is gondoltam erre, hogy szakemberhez fordulok csak nem voltam benne biztos segíthet. Egyszer el is mentem, akkor gyógyszert írt fel amitől nem lett jobb. Gyógyszerek nélkül lenne a legjobb, mivel rengeteget beszedtem kicsinek amikor gyakran voltam beteg! A szexualitás.. Nos ott is vannak problémáim de az már lényegtelen..:( Kiábrándító, hogy ennyi bajom van...


Apám évek óta azért állít be hibásnak mert elvették a lakásunkat amiben anyukámmal laktunk 18 évig! Mert, hogy Én miért nem dolgoztam.. De dolgoztam! Csak túl késő volt. És még a mai napig ezt mondja. Felhív és mondja. Nem sok hiányzik, hogy elküldjem de nem teszem. Ennyi tisztelet még van bennem. Persze a többi gyerekének mind vett, szerzett saját lakást/házat. Engem meg szekál. Miért Én vagyok hibás?? Annyira elegem van már, hogy azt leírni sem tudom. Sose tudta, hogy mi van velem iskolába. Mondtam neki a dolgokat, erre azt a választ kaptam, hogy "CSAK" az az időszak volt rossz amikor költöztünk... Ja persze, mást nem is vártam. Nem is tudott semmiről ami történik velem vagy nem érdekelte...

2014. júl. 10. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy könyv, Mérgező szülők a címe, ha tudod, olvasd el, mert elég hasznos dolgokat ír. Találtam róla két ismertetőt:


[link]


[link]

2014. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet, a gyógyszereket felejtsd el, fordulj a meditációhoz. Meglátod segíteni fog mindenben! Még abban is, hogy túltedd magad az apádon.
2014. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fentiek mind jókat írtak, én csak annyit tennék hozzá, hogyha a jóga nem jönne be esetleg kereshetnél valami sportot, amivel le tudod vezetni a feszültséged.
2014. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Először az értékrendedet kell helyretenni, és meg kell keresned találnod a helyedet a koordinátarendszerben. Ebben egy pszichológus tudna segíteni, mert az egy dolog, hogy te hogyan látod magad, de ha mindenen ideges leszel és megrettensz, te is elég nehezen elviselhető srác vagy. El kell sajátítanod - külső segítséggel - , hogy a fontos dolgokat meg tudd különböztetni a szóra sem érdemes kategóriától. És azt is, hogy egyes szituációkat, hogyan kell lekezelni. De ez könyvekből, vagy futással, vagy jógával nem megy. Ezt másoktól meg kell tanulnod, mert hiányosan, és rosszul szocializálódtál, nem vagy otthon a hétköznapi társas kapcsolatokban!
2014. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nehezen elviselhető vagyok? Így van. Magamat is nehezen viselem el... Beismerem! De ez miért meglepő? Miért meglepő egy olyan embertől, aki gyakorlatilag törött belülről? Sosem állítottam azt, hogy könnyű "eset" lennék. Emberekkel való kapcsolatokat továbbra sem szeretnék - mivel nemes egyszerűséggel utálom, gyűlölöm és ki nem állhatom az embereket -, csak azt, hogy teljes mértékben rendben legyek kívül-belül és normális lehessek én is. Eléggé rosszul szocializálódtam igen. Ez is tény és való. Remélem nincs késő még nekem és kigyógyulhatok ebből az egészből.
2014. aug. 15. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia !


Voltam már hasonló helyzetben Én pszichologushoz fordultam és megoldódtak a problémáim érdemes egyet vagy akár többet is felkeresni sokat tud segíteni.

2014. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!