Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy félünk...

Miért van az, hogy félünk közel kerülni a másikhoz, viszont egyedül sem jó nekünk? Miért találjuk meg olyan nehezen a középutat?

Figyelt kérdés

#kétely #gondolat magány
2015. aug. 25. 00:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az fél, aki már csalódott nagyot emberben. Akinek kell egy barát vagy közel akar kerülni, annak sikerülni fog, mert képes tenni érte és megnyílni. De annak nehezebb ezt megint megtenni, ha már volt ezzel kapcsolatban negatív tapasztalata.
2015. aug. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Félünk a csalódástól vagy ha már volt negatív élményünk akkor nehezen bízunk. Párkapcsiknál és barátságoknál is így van,nekem közel 7-8 hónap kellett,hogy teljesen megbízzak legjobb barátnőmben,mert előtte évekig csak a csalódás ért barátokat illetőleg. Emiatt nehezen nyíltam meg nehezen bízok. Amit ugye mások érzékelnek és megijednek barátkozni velem. Sokszor volt vitám legjobb barátnőmmel emiatt,mert nem bízok meg benne. 100%.ig sose fogok. 2 éve vagyunk legjobb barátnők és ismerjük egymást...ha mindig is ilyen barátaim lettek volna lehet könnyebben menne az ismerkedés..
2015. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán mert PONT nem a középútra törekszel?

Vagy mert olyan görcsösen nézegeted, hogy középen vagy-e már?


Nem tudom, csak kérdem.

2015. aug. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem félek közel kerülni másokhoz. És az ismerőseim, barátaim között sem tudok aki ilyenben szenvedne. Mind normálisan élnek, és normális kapcsolataik vannak! Voltam én is boldogtalan, de minek a szív ha nem használod? Kesereghetsz azon, hogy elhagyott a párod, de felfoghatod úgy is, hogy milyen jó, hogy az életem része volt.
2015. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert az ember az egy irracionális és önző állat. A 'barátság' az miatt szokott kialakulni emberek között általában mert mind a két fél jobbnak érzi magát a másiknál valamilyen szempontból. Tehát az egész emberi kapcsolat csak az ember saját egója miatt jön létre.

Csak gondolj bele, ha van valaki aki nálad mindenben sokkal jobb, akkor eszedbe sem jut hogy barátkozz vele, mivel az egyetlen érzés benned az a irigység.


Az én véleményem szerint a legbölcsebb nem másokra hagyatkozni, mivel ez csak meggyengíti az embert.

2015. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A rossz tapasztalatok eléggé visszavethetik az ismerkedési kedvet. A túl sok félelem, fejünkben létező hiedelmek akadályozzák a másokhoz való közeledést. Viszont az érzelmi izoláltság magányt és szenvedést okoz hosszútávon, mert az ember alapvetően társas lény. Olyan ez, mint amikor egy mókust kínálsz táplálékkal: láthatóan hezitál. Megközelít, majd elfut, újra megközelít, majd újra elfut. 2 féle állapot viaskodik benne: szüksége van az élelemre a túléléshez, másrészt mégsem meri elvenni tőled, mert fél, hogy bántani fogod, ha egy bizonyos távolságon belülre merészkedik.
2015. aug. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Pubertológiai felnőtt zavarok ! Egy nő fél, hogy nem elég kívánatos, egy férfi fél, hogy már jobbak voltak előtte, de egy közel azonos életvitel elképzelései hozhatnak kiegyensúlyozott kapcsolatokat ! Az élet egy svédasztal , tudd hogy mit miből és mennyit akarsz enni !

Sir Williem

2015. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha túl közel kerülsz a tűzhöz közhelyes, de megéget. Ha csalódtál már párszor, akkor ezt tudod. Ha ezen gondolkodsz, jó eséllyel olyan emberbe botlottál, akiben nem akarsz és tudsz bízni, mert visszaél(t) a bizalmaddal. Amikor ezt a kérdést felteszed magadnak, Te már túl közel kerültél a másikhoz érzelmileg. Vegyél vissza kicsit. Figyelj többet magadra, ne a másikon agyalj folyton. Ott a középút. Amikor visszarángatod magad a földre.
2015. okt. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!