Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek egy része miért...

Az emberek egy része miért nem szokott kezet mosni WC-használat után?

Figyelt kérdés

Az emberek bizonyos százalékánál nem alapvető higiéniai dolog, hogy WC-használat után kezet mosson? Van egy barátom, aki gyakran jár hozzánk, és amikor elmegy pisilni itt nálunk, utána egyből idejön gépezni, játszani velem.


Olyan ciki, hogy egy felnőtt férfinak nem jut ez eszébe magától, esetleg nem tanították meg erre, és én meg hogyan figyelmeztessem erre? Zavar, hogy a qkis kezével kezeli az egerem stb..


Ti mit tennétek? Titeket is zavarna? És hogyan hoznátok fel, mit mondanátok neki, hogy ne is bántsátok meg?



2015. aug. 26. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kijön a WC-ből egyből mondanám neki, hogy tettem oda tiszta törülközőt a kézmosáshoz, ebből csak kapcsol és elmegy kezet mosni.

Amúgy én simán szólnék neki, megkérdezném, hogy mostál kezet? Egy barát ilyenen nem sprtődhet meg. Amúgy főleg a férfiaknak pisilés előtt is kellene kezet mosni.

2015. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha azt a kérdést tenném fel, hogyha valaki egész nap járművel van, amit még rajta kívül ki tudja hányan fogdostak össze és még egyéb helyre megy, majd hazamegy és kézmosás nélkül hozzálát főzni, na az miért van?


Felelőtlenség, nem foglalkoznak a higiéniával. Ezért van.

2015. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, férfiaknak főként pisilés előtt kellene kezet mosni. Ha egyébként normálisan tisztálkodnak, akkor meg az általuk megfogott szerven nincs több baktérium, mint az arcukon, a klaviatúráról meg ne is szóljunk.
2015. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha hazamész bevásárlásból. Bevásárló kocsit, kosarat, termékeket, pénzt, hányan fogdossák? Szólj rá ha nem mos kezet. Ha meg megsértődik az az ő baja.
2015. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Minek kezet mosni? Megfogom kétujjammal a brét és ennyi.Nem hugyozom le.
2015. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondani szokás, ha valaki wc után kezet mos, az 2 dolgot jelenthet:

vagy retkes a farka, vagy lehugyozta. :)


Amúgy nem tudom, én szakmámból kifolyólag is rögeszmésen mosom a kezem, mert kajával dolgozom, szóval ez tőle elég idegen.


Ami engem jobban idegesít, ha mondjuk valami miatt valaki kezet mos, olyan helyzetben, hogy tényleg fontos lenne, és csak leöblíti a kezét.

Vagy max nyom rá egy kis folyékony szappant, és mindenféle dörzsölés nélkül, lemossa.


Szóval wc után lehet, hogy 10 emberből 2 nem mos kezet, de jól kezet mosni meg 10 emberből kb 1 tud.

2015. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is a középutat képviselem, a sima vizes öblítés elég szerintem, ha csak kis dolga volt az embernek (férfi esetéről beszélek :o)), szappan a "durvább" dolgoknál ajánlott.


De sajnos még ez a kis mozdulat is hiányzik némely embereknél.

2015. aug. 26. 19:00
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kezemet pisilom le.
2015. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És a farkad is tiszta, mi?
2015. aug. 27. 12:45
 10/12 anonim ***** válasza:

mondok egy okot, és döntsd el, hogy szerinted igaz-e

azért mert az emberek többsége vagy nem kap el olyan betegséget ami ehhez köthető lenne, nem látja a kockázatot, vagy az összefüggést a betegsége és eközött, és mivel egy plusz erőbefektetés feleslegesnek tartja mivel mások az igényei mint nekünk, az, hogy kicsit büdös a keze nem zavarja


miért, nem tudni mivel így született, nevelkedett, vagy más miatt, az emberi elme annyira bonyolult, hogy ebbe kár lenne belemenni

2015. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!