Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek ez ellen? Hogyan...

Mit tehetek ez ellen? Hogyan kezeljem ezt az allapotot? Betegseg?

Figyelt kérdés

Eleg hosszu ideje dietazom, teljesen kiiktattam az etrendembol a lisztes es cukros zsiros eteleket, neha megkivanok egy kis edesseget vagy ilyesmi es olyankor ramtor egy fura erzes, rosszul erzem magam,mert ennek belole viszont azt mondogatom magamnak,hogy nem szabad nem szabad hizlal stb.

Ez mar teljesen berogzult a tudatalattimba,szoval mint egy reflex ugy mukodik,tudattalanul. Kialakult nalam egy ''elkepzeles'' ,hogy hogyan es miket kellene ennem,azert,hogy elerjem azt a celt es ezert neha rosszul erzem magam,hogy nem azt eszem amit kellene.Valamikor nagyon eltudom magam engedni es eszek kedvemre (mertekkel de mindenbol) buntudat nelkul de vhogy aztan mindig eszembe jut,hogy azok mind hizlalnak es igy nem fogok lefogyni. A gond az,hogy mar teljesen bebeszeltem magamnak,hogy nem szabad ''olyat''ennem,mert hizlal es megfogok hizni, es eves kozben is mindig arra gondolok h hizlal meg stb, pedig tudom,hogy nem..

Valtoztatnom kellene a gondolkodas modomon,mert igy nagyon rossz es tudom,hogy csak magamnak artok vele,viszont nem tudom h valtoztassak ezen. Bizonyitani akarom magamnak az ''elkepzelesemnek vagy az egomnak'' ,hogy kibirom min.1 hetig ha csak gyumolcsot es zoldsegeket eszek. Neha igy ''kinzom'' magam szandekosan,hogy majd utana tudjak enni, es itt kovetkezik az,hogy 1 hetig kemenyen dietazom,aztan 1 nap alatt vissza szedem azt a par grammot amit leadtam,mert azt hiszem,hogy mar nagyon vekony vagyok.

Nem tudom,hogy mit csinaljak, lehet tul nagyok az elvarasaim magammal szemben,megakarok felelni magamnak es a baratomnak is, de nem igazan merem bevallani sajat magamnak se. Mielott leszidnatok,hogy ''biztos meg tul fiatal vagyok es hulye ahhoz,hogy ilyen kemeny dietaba fogtam,mert nem szabad'' leirom,hogy csak par tanacsra lenne szuksegem nem szidasra.Koszonom

L/16



2014. szept. 29. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az én tanácsom, hogy keress pszichiátert, mert kialakult étkezési- és testképzavarod van. A jó hír az, hogy tisztán látod, hogy a fejedben van a zűr, sokan nem jutnak el eddig.
2014. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem akarok pszichiaterhez menni, magam akarom megoldani.

Nem hiszem h egy pszichiater jobban tudna segiteni rajtam..ugy h meg nem is ismer.

2014. szept. 29. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig hidd el, fontos a pszichiáter mert egyedül nem fogod tudni megoldani, van amit nem lehet. Igen, ez betegség, el kell fogadnod (tudom hogy nem fogod mert ez a betegség egyik tünete hogy nem érzed annak)

Dietetikus is segíthet de pszichiáterrel közösen lehet eredményt elérni, abban segít hogy megértsd miért "esel vissza", miért csinálod egyáltalán. Sokan küszködnek ezzel a betegséggel és nem 2 nap alatt múlik el.


Anorexia, bulémia, ortorexia.

2014. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok azzal,hogy ez betegseg :/ Van egy pszichologus a suliban, nem tudom h o tudna e segiteni, mert mas senkit nem ismerek.
2014. szept. 30. 10:13
 5/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus jó lehet.

Elgondolkoznék azon, hogy miért kezdtél bele ebbe? Nagy volt a stressz a tanulás miatt? Csúfoltak? Menő akartál lenni? Azt gondoltad csak így találsz barátod vagy elhagyna, ha meghíznál? Biztos van valami a háttérben. Ha nem jössz rá magadtól, akkor a pszichológus rávezet.

Első körben elgondolkoznék ezen magam. Ahogyan bebeszélted magadnak, hogy nem szabad cukrot enned, úgy azt is be tudnád beszélni, hogy nem lesz semmi baj, ha heti egyszer vagy kétszer megeszel egy csokit.

Én 154cm/55kg vagyok. (45kg-t gondolok ideálisnak, nem én főzök így azt eszem, ami van.) De ettől függetlenül volt két 10/10-es pasim, akiknek nem is az első barátnője voltam. Meló közben néha bekapok 1-2 kockacukrot (napi 2-3-at). Ettől jobban tudok gondolkozni és nem fáradok el annyira nap végére.

N24

2014. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!