Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mertek álmodozni? Mekkorát...

Ti mertek álmodozni? Mekkorát mertek álmodni, előre tervezni? Látjátok a fényt az alagút végén?

Figyelt kérdés

Szürke hétköznapok, nem sokkal színesebb hétvégék. Egyik nap a másik után, egyik napról a másikra...

Régen fiatalabban, család és élettapasztalat nélkül még voltak álmaim, terveim, de manapság...

Persze, olykor elkalandoznak a gondolataim, főleg ébredésnél, ha kellemeset álmodok és van időm félálomban fantáziálni. De ébren nem merek még tervezni sem, nemhogy álmodozni.

Észrevettem magamon, kifejezetten kerülöm manapság az olyan cikkeket, melyek álmodozásra adnak lehetőséget nekem. Pl. autókról, kertekről, házakról, melyeket szívesen elfogadnék, de még a reklámújságokat sem szeretem egy ideje.

Úgysem vehetem meg, soha nem érem el, miért nézegessem!

Nem mondom, hogy csórók vagyunk, ám évek óta csak a létfenntartásért dolgozunk. Ruhákat a torkálóból, legfeljebb a lidl-ből vásárolunk néha. Főként, ha már nagyon muszáj. Ezenkívül tulajdonképp csak kajára és rezsire megy a keresetünk. (gondolom, sokan vannak evvel hasonlóan)

Keretes házban lakunk, de azt is csak munkával tudjuk szépíteni, ami nem mindig elég. Eszközökre, anyagokra már nemigen telik. :-( Szeretem csinálni, ill. szeretném, de pénz nélkül nehéz még azt is.

Fizetős rendezvényekre nincs keretünk, csak az ingyenesekre....

Bocsi, hogy kifakadtam!



2015. aug. 27. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2015. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul, bocsi! (nem értem a videót)
2015. aug. 27. 18:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha az embernek nincsenek álmai, céljai, az nem is élet.

Szóval igen álmodok, hogy ne jussak olyan sorsra, mint te.

2015. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Abban merek és tudok álmodozni, ami csak és kizárólag rajtam múlik. Pl vállalkozás sikere, hobbi, stb.


szerelem meg ilyesmiben, ahol sok a "változó" + van egy gondolkodó lény, aki nem azt teszi amit én szeretnék... nos ebben én már feladtam minden reményemet 3 évvel ezelőtt.


Néha elküldök 1-2 levelet, de nulla válasz, mint ahogy az mindig is volt!


Pedig nem vagyok egy utolsó, élősködő senkiházi.

2015. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Merek, sőt cselekedni is. Csak épp nem teszem.

Nálad sokkal pocsékabb élethelyzetben vagyok, ráadásul még csak tinédzser, de már most egy emberöltőre elég problémán túl, nem is beszélve az elkövetkezendőkről.

A pénz semmi. Szeretni és szeretve lenni az igazi érték. Ez nekem megvan, a többi nem érdekel.

2015. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a párkapcsolatod rendben van?
2015. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Normális keretek között kell álmodni, nem szabad 120 ezres nettó mellett olyan autóra vágyni amit évi 1 millióból tartanak fent, vagy olyan házra aminek a havi rezsije 200-300e ft.


Én reálisan látom a jövőmet, azt hogy milyen házat fogok tudni megvenni ha kell nagyon minimális kölcsön rásegítéssel. Autóra nem vágytam soha pont ezen okokból, hisz nem keresek annyit hogy olyanom legyen aminek ha oda lépek, megfordul még az is aki nem szereti a sportosságot.

Gyerekkorom óta motorozom, ebben megengedhetem hogy drága és komoly gépet terelgessek

2015. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A közhelyek... szeretni, szeretve lenni, más nem számít...

Imádom családomat, de a szeretetet nem lehet megenni, szeretettel nem fizethetek a boltban. Ha pedig valóban szeretem őket, jó lenne olyan életet biztosítani, amit valamikor elképzeltem.

Pénz nem minden? Egy szóval nem mondtam, hogy a pénz a fontos, hogy az mindig kevés, többet és többet akarok!

Az én gondom, ill. családunké, hogy már kicsit sem tudunk előre tervezni.

Álmok, tervek lennének, de esély nincs a megvalósításukra. Nem a pénz számít, de sajnos mindent abból kellene fizetni, az lenne minden álomnak az alapja.

Számtalan dologhoz értek, de pénz hiányában egyikbe se lehet belekezdeni! Alkalmazottként, mindig mások hasznosítják tudásomat, ismereteimet.

Vállalkozni? Alaptőke nélkül, eszközök nélkül, tehát pénz nélkül, nem lehet!

Rajtam múlik? Jó szöveg! Még odáig sem jutnék el, hogy a vállalkozásomat bejegyeztessem, hiszen a hivatalokban is fizetni kell illetéket.

Ilyet az mond, aki nem tudja, mi az hogy nincs pénz! Nem arról van szó, hogy nincs 1 millióm a bankban, nem arról, hogy nincs 100 ezer forintom a párnám alatt, hanem, hogy hó végén nincs egy vasam sem! :-(


Céljaim vannak, az nem összekeverendő az álmokkal! Csupán annyi a különbség, ezek aprók és rövidtávúak, melyek általában nem is igen tervezettek, hanem vagy így, vagy úgy eljönnek.

2015. aug. 27. 19:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megtudhatom hogy milyen idősek vagytok? Gyerekek mekkorák? Iskolások?
2015. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatom jó! Együtt evezünk a csónakban (napi 8-14 órát), mely néha léket kap hó vége felé. :-(
2015. aug. 27. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!