Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rosszak az emberek?

Miért rosszak az emberek?

Figyelt kérdés

Sajnálattal és fájdalommal látom, hogy oly sokak életét a gyűlölet határozza meg.

Háborúzni akarnak, gyűlölik egymást minden apróságért, a másikra neheztelnek olyan hibák miatt, melyeket saját maguk is elkövetnek, és még büszkék is erre. Ezen felül nagyon negatívak, ridegek és bunkók. Sok mindent rossz szemszögből közelítenek meg.

Mindenhol az ellenséget keresik/látják.

Nem veszik észre, nem értékelik az élet apró örömeit.

Számukra a szeretet nem jelent semmit, a gonoszokat és az erőszakot magasztalják. Ha szeretetről van szó, undorodnak vagy röhögnek egyet. Élvezik a pusztítást, ha rajtuk múlna, már a Föld sem létezne.

Romlott az "erkölcsi habarcsuk".


Pedig: a szer etet, a gyűl ölet.


"...miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek"

Ez egy fontos mondat. Nem csak a vallásosokra vonatkozik, örök igazság.


Tudom, hogy mindenkinek vannak hibái, ahogyan nekem is. És természetesen, nem mindenkire vonatkoznak a fent leírtak.

Nem létezik a tökéletesség.

Viszont, attól még nem kellene a "Gonoszt táplálni" és ezáltal elrontani minden jót. Szeretettel többre vinnénk, mint gyűlölettel.


2015. aug. 28. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Te most az emberekről vagy a zsidókról beszélsz?
2015. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

16:19

Azokról a rossz emberekről beszélek, akiknek ismerem az ezen témával kapcsolatos véleményét.

Mivel magyar vagyok, így az ismerőseim is kizárólag azok. Ami pedig a netet illeti, magyar nyelvű oldalak hozzászólásait olvasgatom. Például ezt a weblapot is honfitársaim használják főként.

Nem foglalkoztatnak a zsidók. Sem így, sem pedig úgy.

2015. aug. 28. 17:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Számomra nem létezik a politika.
2015. aug. 28. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazad van.


Talán azért rosszak, mert ezáltal egy csoportba tartozhatnak. Mert egytől-egyig egy gyenge lelkű, magányos személyiség (mint bárki más) és a fájdalmukat ezáltal a beteges módon próbálják leplezni.


Az egész ott kezdődött, hogy ezeknek az embereknek nem volt gyerekszobájuk és nem bírták az élet kihívásait, ezért rossz oldalra léptek.


De semmi baj, mindenkit utolér a sorsa. Mindannyiunkra így is úgy is szenvedés vár.


De ez csak az én elméletem.

2015. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!