Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Cigány vagyok, de mért kell...

Blackfox99 kérdése:

Cigány vagyok, de mért kell lenézni az embert? Többi lent

Figyelt kérdés
miért kell lenézni az embert ? 21 éves vagyok 18 éves koromtól dolgozok ( jelenleg tanfolyamon vagyok) soha nem loptam egy szeget el, soha nem kötöszködtem senkivel , szépen és illedelmesen beszélek azokal akikel kell mindenkivel jól kijövök de mégis sokszor megkapom a rasszista kötekedő dumákat, látam én már gádzsóból is olyan rossz, igénytelen fajtát hogy hihetetlen, a cigányok büdösek ? én minden nap fürdök alsó felső ruházatot cserélek, minden nap mosok fogat és ezeket kapom ?? és kb a régen is suliba jártam pár magyaron hónapokig jártak ugya abba a cucba ? és ez az igazság minap is az orvosi rendelő előtt a részeg öreg gádzsó az árokba szart fényes nappal ? nem hittem a szememnek hihetetlen

2015. aug. 29. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia.


Én sem értem,hogy titeket miért néznek le.

Nem a származás miatt lesz az ember olyan amilyen,hanem a tetteik miatt lesz az ember olyan amilyen!A romáknál is,meg a magyaroknál is vannak rosszak,meg normálisak!Ahogy olvasom te a normálisakhoz tartozol,elvégre is dolgozol,meg igényesebbnek tűnsz.:D

Szerintem ne foglalkozz a rasszista szövegekkel,ezzel is aki bánt,az önmagát minősíti!

2015. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülye emberek hülye sztereotípiája.

Próbálj meg nem foglalkozni vele.

2015. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon kevés a hozzád hasonló cigány sajnos. Nekem 2 ilyen ismerősöm van és nagyon kedvelem őket. Először mindenkihez előítélet mentesen állok hozzá, de sajnos eddig a többiről kiderült, hogy nem érdemlik meg a bizalmamat (pl. kértek tőlem cigit és nem adták vissza, vagy be akartak csapni). Azt nem szeretem, hogy én egy csendes ember vagyok és mindenkihez jóindulatú, de belém kötöttek sokszor, hogy miért nem kiabálok én is, meg nem lehetett velük egy kulturáltabb helyre menni, mert leégették magukat és engem is (amiért velük voltam). pl. ki volt írva a múzeumban, hogy semmihez sem szabad hozzányúlni, ő meg ott tapogatta és ránk szóltak. Vagy szaunában írták, hogy a dézsát zuhanyzás után lehet használni és ő belement úgy izzadtan és akkor is ránk szóltak. Szóval sokan ezért nézik le őket, nem is azért, mert ügyeskednek és próbálnak szerezni maguknak jó cuccokat (azt a magyar is csinálja), hanem, hogy sok esetben lehúzza őket a családjuk. A nem fürdés inkább az idősebb cigányokra vonatkozik és aki sokkal találkozott, abban már van egy előítélet. akinek sikerül is leküzdenie ezeket, ha a családjával van és ők nem tiszták, nem illedelmesek, akkor őket is leszólják, mert "madarat tolláról, embert barátjáról".
2015. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
hát igen igazatok van csak néha már idegesítő tud lenni a terepruhások szúrós tekintette :D főleg ha este jövök haza elég félelmetes tud lenni. :D :D bár ezt a cigány szót se értem, nekem nem tud sértően hatni. :D xd jó nyílvánvaló minden népből van rossz fajta ember , bizonyos értelembe megértem a magyarokat mer tényleg sok cigó kötekedő stb de én nem tudok gyűlölködni talán mert globálisan gondolkozok. :D
2015. aug. 29. 13:01
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Előítéletek és sztereotípia, de nem jogtalanul.

Te sajnos egy áldozata vagy ennek. Képzeld el ezt a helyzetet: Valaki szól neked, hogy vigyázz, rád esik a zongora. Megijedsz, felnézel, s nincs ott semmi. Aki szólt, nevet. Majd 2 perc múlva: Vigyázz, rád esik a zongora! Felnézel, nincs ott semmi, aki szólt, az nevet. Harmadjára rád üvölt: VIGYÁZZ! RÁD ESIK A ZONGORA! Te nem veszed komolyan, úgyis csak szórakozik. Majd rád esik a zongora.

Így működik a sztereotípia is: Ha sok cigány balhézik az országban, egy kalap alá vesznek téged is, mert nem ismernek. Te egy teljesen normális embernek tűnsz az írásod alapján, de mivel ezt nem tudják rólad, annyit mondanak hogy te is csak egy "cigány" vagy.

Sajnos valóban van cigány probléma, itt a környéken és más helyen is szemmel láthatóan sok a kötekedés, a beszólogatás, a kiskirálykodás, gyilkosságok, lopások stb. Aki mást gondol, az még nem ismeri a helyzetet. Ezeket ugyanúgy megteszi a magyar is egyébként...

A másik dolog amibe nem fogok belemenni, az a szociálpolitikai oldala a dolognak, az cigányok terén egy KATASZTRÓFA. Erről nem mondok/mondhatok többet. De még a TV sem fog.

Próbálj meg ne foglalkozni velük, te egy tisztességes ember vagy - és éld így tovább az életed. Valahogy el kell viselned sajnos ezt a béklyót, mert nem fog változni a helyzet. Találni fogsz egy baráti kört, egy hosszútávú munkát ahol szeretnek és megbecsülnek, s ez lesz igazán fontos.

2015. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát igen igazad van. :D. n
2015. aug. 29. 13:14
 7/20 A kérdező kommentje:
hát igen igazad van. :D. meg kell tanulni ezzel élni és belenyugodni :)
2015. aug. 29. 13:17
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak cigány haverjaim, tényleg vannak kivételek. Minden egyes csalódás után tiszta lappal indítok, mindig adok esélyt és mindig megszívom. Nyáron ki volt adva a lakásunk, vagy 20 különböző társaság, család járt ott, mind rendet hagytak, elmosogattak, vigyáztak mindenre, kivéve egyet, akik tönkretettek és elloptak mindent, amit lehetett, kitalálhatod kik voltak. Felénk befenyítik, megverik az embereket, az utcára ürítenek bosszúból, fellöknek az utcán és még be is szólnak, és még sorolhatnám. Pl. ezért a "sztereotípia".
2015. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
az irtás kicsit erős szó :D xd xd max szigorúan megnevelni. :D azért nem 1940-be élünk de bisztos megvan az oka a gyűlölködésednek :) megértem nincs baj :)
2015. aug. 29. 13:20
 10/20 eznemlényeges ***** válasza:
84%
A legtöbb ember amikor még nem találkozottt sok cigánnyal előítélet nélkül áll hozzá. De amikor már több százsormeglopják, beszólnak, megverik a cigányok lesz egy nagyon erős előítélet bennük. És a legtöbb ember nem találkozott sok cigánnyal. Csak a sztereotípia terjed, s ma már ez "menő", hogy a cigány ilyen meg olyan, ami a legtöbb esetben igaz is, de nem ők tehetnek róla legtöbb esetben. A nácizmusból itt maradt a rasszizmus a cigányok ellen, nem adtak nekik munkát, lenézték őket. De valamivel kell a családot etetni, ellátni szval kényszerültek a lopásra. A gyerek persze látja az apjától hogy lop, (de nem tudja hogy miért), ezért elkezd ő is lopni. S így a társadalom tette a legtöbb cigányt "cigánnyá".
2015. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!