Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti érzitek, hogy úgy viszonyul...

Ti érzitek, hogy úgy viszonyulnak hozzátok az emberek, ahogyan ti hozzájuk?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha valaki mondjuk mindenkinek segít, akár kérés nélkül is, ha azt látja, hogy szükség van rá, akkor ezt viszonozni fogják, legalábbis állítólag. Én viszont úgy látom, hogy aki mindig segítőkész, azt egyszerűen kihasználják, de ha neki kell valami, akkor az emberek valahogy eltűnnek mellőle.
2015. aug. 31. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól látod.
2015. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván meg kell válogatni kihez viszonyulsz kedvesnek.
2015. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van.


"aki mindig segítőkész, azt egyszerűen kihasználják"

Ne keverd a segítőkészséget a baleksággal.

2015. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindig is úgy éreztem, hogy nem kapom vissza azt, amit másoknak adok. Ha segítek valakinek valamiben, főleg a családtagjaimnál van ez, nagyon gyorsan követelőzővé válnak, vissza pedig semmit nem kapok, sem pénzt, sem segítséget, sem egy kedves gesztust, de ha egyszer nemet mondok egy századik segítségre, mert pl. nincs időm rá, én leszek emiatt a világ legszemetebb embere. És igen, gyakran érzem magam kihasználtnak, emiatt nem is segítek már szívesen, pláne ha az nekem sok drága szabadidőmbe vagy valamilyen áldozatomba kerül. Amúgy megmaradtam figyelmes, türelmes, kedves embernek másokkal szemben, én mindenkit véghallgatok, mindenki felé érdeklődöm, mégsem kapok vissza belőle semmit, mintha a kutyát sem érdekelném (persze a családi zűrjeim érdekelnek mindenkit, de a sikereim már nem).
2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen a 2-es kérdező jól írta le,ha segítő kész vagy ,másokkal és nem tudod mikor akarnak kihasználni akkor egy pancser vagy.Persze ezt most ne vedd magadra.

Én is segítőkész ember vagyok,és szokták is viszonozni.

Engem meg elég nehéz kihasználni,mert át látok az emberek szándékain.

2015. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem éppen, van amikor segíteni akarok, de az illető nem kér a segítségemből, van amikor segítek és semmi hála, van amikor segítek és szerinte csak ártok neki...


szóval nem mindig van így, de szerencsére sokszor igen, sőt van amikor én kapok segítséget holott nem is kértem...


22F

2015. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!