Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Hozzátok hogy...

Kismamák! Hozzátok hogy viszonyulnak tömegközlekedési eszközökön? Átadják a helyet, segítenek stb?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 21:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Én nem vagyok kismama de én le se ülők inkább soha pont ezért.

A segítséget pontosan, hogy érted mibe kellene segíteni?

2012. dec. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg még csak 25hetes vagyok és ha rajtam van a nagykabát akkor nem is látszik a terhességem :) Így én még bírom az állást. Hát majd 27én megyek hosszabb távon busszal majd kíváncsi leszek hogy ott mi lesz mert akkor biztos hogy le veszem a kabátot. Nem bírnám ki a 90percet nagykabátban meleg buszon. Eddig ha volt hely akkor le ültem de ha ismerős volt a buszon aki tudja azok mindig átadták a helyet.
2012. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen vegyes. Általában elmondható, hogy akik nem adják át a helyet, azok a fiatalok és a pasik. Akik nekem legtöbbször át akarták adni a helyüket, azok 60 év körüli Hölgyek voltak. Én szégyelltem magam a körülöttünk ülő fiatalok és pasik helyett.

"Kedvenc" sztorim ezzel kapcsolatban, amikor a Lányommal voltam 36 hetes terhes. Szeptember volt, jó idő, egyértelműen látszott a pocakom. A sulinak éppen vége volt aznapra, felszállt egy csomó diák és elfoglalták az üres helyeket a villamoson. Én akkor már régebben utaztam, ültem. A következő megállónál felszállt egy kb. 70 fölötti néni, de senki még csak a füle botját sem mozgatta, pedig a néni nem volt egy fitt nőszemély. Én voltam az egyedüli, aki felállt és átadta a helyét. Mivel szemben álltam a nénivel, nem vette észre, hogy mekkora a pocakom, csak akkor esett le neki, mikor megsimogattam a pocakot. Szegénykém majdnem elsüllyedt szégyenében... No comment!

2012. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ritkán utaztam tömegközlekedéssel,akkor nagyon változó volt.És,akik leginkább felálltak azok az idősek voltak.Ja,és nyáron voltam nagy pocakos,tehát jól lehetett látni.
2012. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Nekem soha nem adják át a helyet inkább kinéznek az ablakon ha valaki meglát. Sajnos ez van. Elég sokat utazok pedig. 1x volt csak hogy egy idősebb hölgy felállt, pedig akkor fele ekkora pocakom volt. 32 khm
2012. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem alatt nagyon sokat utaztam. Ikrek, így már a 4. hónapban eléggé feltűnő jelenség voltam. Sajnos sokszor előfordult, hogy azzal vívtam "élethalál" harcot az egyetlen helyért, akivel egyszerre szálltunk fel a járműre. Vicces volt, hogy sietve küzdünk egymás melle a hely felé.

És igen, valóban az idősebb nők adják át a helyet. Néha már nekem volt kínos, mikor fiatalokkal zsúfolt villamoson egy idősebb ember állt fel...

2012. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Igen, én is így tapasztaltam!

A fiatalok, és a férfiak nem adták át soha, akik átadták, azok a középkorú hölgyek, nagyritkán egy-egy idősebb úr is megszánt.. :)

Volt olyan, hogy a 3-62 villamos vonalon utaztam, ott négyes ülések vannak, egy 35 körüli nő adta át a helyet, pedig olyan sok csomagja, szatyra volt, hogy ki sem látszott közülük, a fiatal suttyó csak bámult ki az ablakon bedugaszolt füllel, a másik p@raszt meg könyvet olvasott, a harmadik idő volt, az logikus, hogy nem adja át, el sem fogadnám, de erre is volt példa! Szégyen!!

De olyan is volt, hogy terhesen átadtam a helyem egy idős embernek, mert senki más meg sem moccant!

Nem baj!! Én nem ilyen sz@r embert fogok nevelni a lányomból!

2012. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem sem nagyon adták át, de azért előfordult. Sajnos a terhességem vége felé idegbecsípődésem is volt. Alig bírtam járni. Minden lépés fájt, de a kórházba vizsgálatokra be kellett mennem, villamossal jártam. Sajnos én ilyenkor szóltam, hogy szeretnék leülni... Átadták a helyet...
2012. dec. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
én minden nap buszal járok dolgozni,ugyanazokkal az emberekkel,falubeliekkel,,mindenki tudja hogy terhes vagyok de soha nem adják át a helyet sőt olyan is van aki mellett van még üres hely de foglalja a következő faluig mert ott száll fel az ismerőse....elég gáz,többen vagyuunk kismamák akik azzal a busszal járunk és nyugodt szivvel elnézik hogy álljunk a buszban :/
2012. dec. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Tuti lepontoztok,de én szinte sosem adom át a helyem.Akkor buszozok,ha annyira rosszul vagyok,hogy nem merek vezetni,de muszáj elmennem valahova.
2012. dec. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!