Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a dolgoknak változnia?

Miért kell a dolgoknak változnia?

Figyelt kérdés

amikor az ember megszuletik tok jo minden semmi gondja nincs csak annyi fajdalmai vannak ha meguti magat. Persze kivetelek vannak mert 4 eves koromban az en apamnak is el kellett mennie kulfoldre dolgozni es emiatt a kapcsolatunk nem tokeletes es van egy tavolsag is.

de tobbnyire minden szep, jo, a gyerek mindennek tud orulni, mindent szepnek lat, jonak stb.

aztan ahogy egyre csak no mindig egyre tobb problemaval szembesul. Egyre tobb a gondja, ha vegzett az iskolaval akkor a munkahely, elhelyezkedes. Nagyszuleink meghalnak, kesobb a szuleink is. Ezek pedig nem egyszeru dolgok es fajnak.

Az ember gyakorlatilag egy rabszolga, ledolgozik 40 evet es utana ha kap nyugdijat szerencses de ezutan mar az sem lesz. Az embereknek semmi szabadsaguk nincs. Persze van szabadsag de az nem sok. A csaladjaval keveset lehet. Aztan ha az ideje lejart mar lassan a munkahelyrol mennek meghalni az emberek



2015. szept. 1. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég depresszív meglátás, de mi tettük ilyenné a saját életünket. Ha egyenlően szétosztanák azt a profitot, amit megtermelünk, nem kellene annyit dolgoznunk, és nem volnának munkanélküliek sem (legfeljebb a tényleg sérültek és olyan fogyatékkal élők, akik semmilyen munka végzését nem tudják vállalni).

Elég szocialista és utopisztikus elképzelés, de valószínűleg nem áll messze az igazságtól. Persze ez idealizmus, mert ezt megszervezni és fenntartani nem volna egyszerű, illetve az emberi léleknek is fejlődnie kellene ehhez, mert sajnos ezt az idillikus állapotot azonnal széttrollkodnák azok, akik hatalmat akarnak szerezni mások vagy a rendszer felett.


Kicsit konkrétabban felelve a kérdésedre, a gyermek keveset fog fel a világból, aztán ahogy nő fel, annál inkább varázsát veszíti az egész, és annál több felelősség, valamint negatív tapasztalat rakódik a vállára.


Talán a Pi élete című könyvben hangzik el egy olyan mondat, miszerint "az élet nem más, mint búcsúzások sorozata". És valóban, mert minden, aki vagy ami közel kerül hozzánk, azt előbb-utóbb elveszítjük. De azért is van értéke.

2015. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Míg olyan társadalomban élünk, ahol vezetői posztokba olyan emberek kerülnek, akik a legkevésbé sem alkalmasak oda, addig semmi sem lesz jobb, csak rosszabb, és mint tapasztalhatjuk a rossznak sincsenek határai, mindig van lejjebb. A hataloméhes, pénzhajhász egoista emberek helyett filozófusoknak kellene irányítania a társadalmat és akkor beszélhetnénk arról az idealisztikus államformáról, amiről a kolléga szólt fölöttem. Utóbbira nem valószínű, hogy sor kerülhet, amíg az emberek nem fejlődnek tudati szinten tovább, de a fejlődés egyelőre csak visszafelé látszódik haladni. Az egyetlen megoldást mindez alapján az én meglátásom szerint csak egyetlen tett jelenthetné, ami a szabadságnak olyan fokát adná, ami minden embernek alapvető jogának kellene hogy legyen, nem más mint a társadalomból való abszolút kiszakadás. Történnek erre törekvések kisebb csoportok által világszerte, de ezek általában csak az alapból is nagyobb szabadságot élvezők köréből kerülhetnek ki. Arra egyelőre még nem találtam megoldást, hogyan tudhatna egy nem milliomos családba született egyén önfenntartó létmódot folytatni anélkül, hogy megválna a lehető legkevesebb, minimalizált emberi szükségletétől. Aki tudja erre a megoldást jelentkezzen!
2015. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!