Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek utánanézni a dolgoknak, inkább mondják a saját rossz álláspontjukat?

Figyelt kérdés

Sok élethelyzetben, területen volt már tapasztalatom ilyen téren. Leginkább a fogyás-hízás téma az, ami a "legegyszerűbb és legbonyolultabb". Azért mondom ezt, mert az egészről ilyen egyszerű az igazság:

Hízás/tömegnövelés: a legjobb módja, a súlyzósedzés, ami a "hízás" 30%-át teszi ki, a másik 70%-a a konyhában keresendő, és az egész csak annyi, hogy testömeg x 2g fehérje, és testömeg x4-6g(emberfüggő) szénhidrát, és 1g/testömeg zsírt kell bevinni, amit interneten kalóriatáblázatokból ki lehet számolni. Ennyi. Edzeni pedig nem bonyolult.

A fogyás ugyan ez, csak nem 4-6g/tskg szénhidrát, hanem 2g a kezdetekben, majd ezt csökkentjük. A fogyásnak is a leghatékonyabb módja a súlyzós edzés, mellette lehet aerob mozgást végezni a héten akár 5x is, de a súlyzós edzés a leghatékonyabb, ha izmot is szeretnék megtartani.

Ezekhez lehet táplálékkiegészítőket használni, ami nem doppingszer/szteroid, épp ésszel végiggondolva, a boltok polcáról le lehet venni, tehát nem illegális, TÁPLÁLÉKkiegészítő, tehát kaja, nem káros.

Ezeket az információkat 1 nap alatt meg lehet szerezni, csak be kell írni google-be, és kész. Akkor az emberek miért csinálják a káposztadiétát, a koplalást, a 90 napos fogyókúrát vagy mit, nem esznek csak szalámis zsemlét, meg kiröhögik azokat akik csirkerizset visznek magukkal enni bárhová. Könnyebb hajtani a hülyeséget, mint utánajárni a dolgoknak, anyám is ugyan ez, táplálékkiegészítőket szteroidoknak, meg károsnak gondolja, de nyavalyog, hogy túlsúlyos, hiába látja, hogy nálam működik az étrend és edzés kombója, akkor is hajtja az elmegyek futni, nem eszek semmit és majd lefogyok dolgot.

Én változtatni akartam, elmentem konditerembe, 1 nap alatt elolvastam az alapismereteket, azóta "élvezem a gyümölcsét", látom a fejlődést, ami jól esik.

Egyik ismerősöm szerint a tömegnövelő a májra megy, a kreatin a seggemre, fogyni hasról úgy fogok, hogy felülésezek, szálkásodni meg kevés súllyal több ismétléssel.

Miért olyan nehéz utánajárni a dolgoknak? Könnyebb a saját magunk által kreált badarságot hajtogatni? Tényleg alig igényel energiát.. Miért csinálják ezt az emberek?


2014. szept. 28. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Mert buták.

Nem úgy mint te. Te okos vagy. Te nagyszerű vagy.

2014. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez irónia volt? Nem érzem magam azért nagyszerűnek, mert volt bennem annyi, hogy beírtam google-be, azt ami érdekelt.
2014. szept. 28. 14:33
 3/14 anonim ***** válasza:

mert lusták.


pl attól hogy valami boltban kapható és legális, még nem lesz ártalmatlan. a csirkerizs se feltétlenül "jó" és szálkásítás alatt se mindenki ugyanazt érti, mint ahogyan fogyni is lehet többféleképp.

ráadásul amit elolvastál, biztosan hasonló tévhiteket tartalmaz, mert ember írta.

2014. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
+az átlag életkor itt 15 körül lehet, az ilyenek max a gyk-t tudják kiguglizni, de gondolkodni még/már nem szoktak.
2014. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Myzantro, légyszíves ne itt kezd el megint ezt a csirkerizs nem jó meg stb dumát, a testépítés kategóriában majdnem minden hozzászólásod 0%-ot kapott, nem hülyék vannak ott, igazad van, lehet van tévhit ezen dolgokban, de akkor miért néz ki egy ember 3-4 év múlva ezekre a dolgokra odafigyelve, étrendet tartva úgy, hogy élve, ahogy leírtam, tehát miért néz ki úgy ahogy? Ezek a dolgok azért nem tévhitek, mert beválnak. Azért eszik ezt a testépítők, mert hatásos, tehát nem káros. Főleg nem az átlag emberhez viszonyítva..
2014. szept. 28. 15:52
 6/14 anonim ***** válasza:

" Azért eszik ezt a testépítők, mert hatásos, tehát nem káros."


kokszolni sem azért kokszolnak mert káros, hanem azért mert hatásos.

2014. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem az élsportolókra gondolok, aki meg nem verseny miatt kokszol, az magával tol ki. És nem volt szó semmi kokszról, nem értem, hogy jön ide...
2014. szept. 28. 18:36
 8/14 anonim ***** válasza:

pont nem érdekel, hogy pár bodybuilder.hu szintű lepontózóembernek mi a véleménye rólam, ha meg igazam van, tudod hogy te is fölöslegesen akadékoskodsz.


nem foglak győzködni arról, hogy van élet a bodybuilder.hun kívül is, nekem épp elég, ha a naiv kissrácokkal nem hitetik el az ellenkezőjét és enm kerülnek évekig a drugsbunny kultusz csapdájába.

aki meg felnőtt fejjel is bármit elhisz, mert guglizni is lusta, azt nem sajnálom.

2014. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy az az oldal mi rosszat mond, ír, minden, amit ott olvastam, használ, és hasznos információ ebben a témában érdeklődők számára. Igen, van élet a bodybuilderen kívül is, pl a tesztoszteron ponthu is ilyen, és ugyan azokat írják, akkor nem értem, ha Mo. talán 2 legnagyobb testépítő oldalának a véleménye megegyezik, és a gyakorlat is ezt bizonyítja, akkor miért ne lenne igaz, amiket leírnak????
2014. szept. 28. 18:41
 10/14 anonim ***** válasza:

"És nem volt szó semmi kokszról, nem értem, hogy jön ide..."


persze hogy enm érted mert összevissza beszélsz.


az inzulin is egy hatásos szer a testépítéshez, csak éppen ha az átlag hüyle kezébe kerül, képes 1 lövéssel kinyírni magát.

ha abból indulunk ki, hogy a profi testépítők mögött is orvosok és évtizedek óta koxoló mesterek állnak(nem sima tesztos srácokra gondolok hanem akik legalább 10-20 cuccot tolnak), akkor a kezdő-haladó testépítőkre igaz, hogy 99%uk nem áll a teljes tudás birtokában. és ez enm csak az illegális szerekre vonatkozik, hanem olyan egyszerű élelmiszerekre is, amit a sarki abcben veszel meg.


ha meg nem profi vagy, teljesen fölösleges az összes agymosó marketingcuccot megvenni, ebben bármilyen hozzáértő testépítő is egyetért, mert tudja, hogy a valódi étel, jó táplálkozás, edzés és pihenés sokkal többet jelent mint 1 doboz kreatin vagy tömegelő.


enyit az elméletedről.


az alapvetéssel egyetértek, bunnynak is igaza van abban hogy az átlag kérdező lusta, de ettől függetlenül sem neki, sem neked nem fogok bármit elhinni, és erre nem is bátorítok senkit, pontosan azért mert én nem az a fajta ember vagyok, aki gondolkodás nélkül követi a vallásvezetőt és másokat sem erre biztatok.

ha ez nem tetszik, egyéni probléma, attól hogy naponta 10en lepontozntok, beszóltok, a helyzet nem változik.


ráadásul az átlag kérdező 15 éves girnyó srác, aki 1 hónap alatt akar kockahasat, és a maga szintjén mindenki ostoba és lusta ahhoz képest, ami lesz 1-2-5 év múlva.

2014. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!