Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem bunkóság...

Csak szerintem bunkóság vásárlás közben telefonálni?

Figyelt kérdés

Ki tud borítani, amikor bejön egy vevő, megáll a pult előtt, és telefonál. Nem arról, hogy mit vegyen, hanem teljesen másról cseveg, közben feltart engem is a millió dolgomban, esetleg a mögötte állókat, és még az is problémát okoz, ha nem suttogva mondom neki a végösszeget, mert zavarom a telefonbeszélgetésben.

Bennem azért van annyi jó érzés, hogy az üzletbe lépés előtt befejezem a telefonálást, vagy ha bent vagyok, és csörög, akkor vagy kimegyek, vagy kinyomom, és visszahívom.

Nyilván nem egy szupermarketre gondolok (bár ott is bunkóságnak tartom a kasszánál, fizetés közben telefonálni), hanem kis üzletekben, ahol az eladó pultból szolgál ki.

Az ilyen embereket én automatikusan elítélem, és bunkóknak gondolom. Én sem pakolászok, számolgatok meg veszem fel a telefont, amikor ő bent van az üzletben.


2015. szept. 2. 15:52
1 2
 11/19 anonim válasza:
kávézóban dolgozom, sokszor telefonál a kliens. Abszolút nem érdekel. Elmutogatja, hogy mit kér, vagy oda suttogja. Ilyen kicsi dolgok nem tudnak idegesíteni.
2015. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én is félre szoktam ilyenkor állni vagy megyek egy kört még a boltban aztán vagy mondom,hogy tartsd egy kicsit,vagy hívj vissza 10 perc múlva.De volt,hogy simán mondtam pl hentesnél,hogy mit kérek,nem suttogtam meg ilyenek csak messzebbre tartottam a telefont.
2015. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az ilyen embernek kitudnám verni a kezéből a telefont.
2015. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ennél csak az jobb, amikor a pénztáros telefonál. Van egy vegyesbolt a közelben, ahol ez rendszeres gyakorlat, nem hazudok, 10 esetből 3-szor legalább telefonál a pénztáros kishölgy, miközben kiszolgál. Mondanom sem kell, nem egyszer kellett kijavítanom, mert véletlenül rossz összeget ütött be, vagy rosszul akart visszaadni.


Maga az, ha valaki telefonál, nem bunkóság. De a körülményekre és a környezetre tekintettel kell(ene) lenni. Ha nem valami életbevágóan fontos hívás, akkor ilyen esetben illene vagy letenni, vagy nagyon rövidre fogni.

2015. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem csoda hogy megjelenése kezdetén "bunkofonnak" is nevezték a mobilt. A helyzet szemernyit se változott,sőt.
2015. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Van egy vegyesbolt a közelben, ahol ez rendszeres gyakorlat, nem hazudok, 10 esetből 3-szor legalább telefonál a pénztáros kishölgy, miközben kiszolgál. "


Oda se járnék vásárolni...

2015. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Bakker, te dolgozol, a vevo meg a szabadidejeben vasarol, nemde?
2015. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

17-es:

és akkor az eladó már nem is számít embernek, aki megérdemel annyi tiszteletet, hogy normálisan szóljanak hozzá? Azért, mert az eladó dolgozik, a vevő szabadidejében vásárol, az feljogosítja arra, hogy egy másik embert ennyire semmibe vegyen?

2015. szept. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Én sem pakolászok, számolgatok meg veszem fel a telefont, amikor ő bent van az üzletben."

Erre írtam. Nyilván nem telefonálgat az eladó, ha a vevőt kell kiszolgálni.


Egyébként meg szerintem nyugodtan telefonáljon bárki a boltban, ettől még senki sem válik bunkóvá.

Inkább a folyton-ítélkezésről kéne leszokni.

2015. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!