Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 103-as IQ jó? 13 éves vagyok.

103-as IQ jó? 13 éves vagyok.

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és a Mensán 17 évesnek állítottam magamat


A végeredményem 103

Ez mennyire jó?



2015. szept. 4. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Átlagos
2015. szept. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Átlag.

De miért hazudtál?

2015. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem hazudtam,sajnos 17-éves fölött lehet beírni a korodat..


És állítólag a Mensa nagyon jó teszt..

Kíváncsi voltam

2015. szept. 4. 17:28
 4/8 anonim válasza:
politikus még lehetsz
2015. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Átlagos
2015. szept. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért 17 felett lehet beírni az életkort, mert más életkorokhoz másféle tesztek tartoznak. (Én 16-ot tudtam a felnőtt teszt aljának.)

Tehát ez az eredmény nem pontos most. Egy korodbelieknek szóló teszten (ami nagyon ritka) valószínűleg többet érnél el, de hogy mennyivel, azt nem lehet megmondani.

2015. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem és Nem mondhatjuk, hogy 103 reális a srác esetében, kedves előttem válaszolók. Még sokat fejlődhet a kérdező.

Konkrétan az agy 25 éves korig alakul, de a 18 éves korig még az agyban olyan folyamatok mennek végbe, mind a rendeződés, a neuronok közti kapcsolatrendszer, amely a Mensa HungarIQa adaptív tesztjén akár 120-at is eredményezhet. Előre ezt nem lehet tudni.


Kedves kérdező, sajnos a mérés rád nem érvényes, tényleg.

Mérd le magad majd 17 évesen, tényleg sajnálom, ez van.

2015. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az előző hozzászólásra reflektálnék. Az emberi test (biológiai vonatkozásban) fejlődik 25 éves korig, az értelmi feljődés viszont 17 korra éri el a maximumát. (Ezért is ez az alsó korhatára a Mensa tesztjének!) Onnan kb. 30 éves korig egy viszonylag konstans értéket mutat, majd 30 éves kortól szépen lassan elkezd az ember butulni. A demencia mértéke amúgy szorosan összefügg az IQ-val, ugyanis minél magasabb valakinek ez az érték, annál lassabban "hülyül". Ezek persze egy optimális esetre vonatkoznak, bizonyos betegségek (pl. Alzheimer) és az ember életvitele (túlzott alkoholfogyasztás, étrend, stb.) ebbe persze csúnyán belerondíthatnak.
2015. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!