Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljes csődtömegnek érzem...

Teljes csődtömegnek érzem magam? L

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok (21), és rettenetesen önbizalom-hiányos.

Mások szerint szép vagyok, a külsőmmel én sem tudnám megmondani, mi bajom. Az arcom szabályos, az alakom arányos, képeken kifejezetten csinosnak látom magam.

Szóval, nincs semmi a külsőmben, amit kifejezetten utálnék.

Dolgozom, jó körülmények közt élek. Bármikor vehetek ruhát, parfümöt, ami csak megtetszik, bár inkább másoknak szoktam ajándékokat venni mostanában, nekem pont annyi holmim van, amennyit ki tudok használni.

A munkámat szeretem, a kolléganőimet szintén, és a vezetőséggel sincs bajom. Tényleg jó a hangulat, legutóbb elrontottam valami apróságot, számítottam egy hatalmas lecseszésre, és kb lehajtott fejjel nagy bociszemekkel mentem oda a főnöknőmhöz, és "Ugye, nem haragszol?"

Mire ő: "Dehogy, legközelebb szólj, ha nem boldogulsz, és megmutatom, hogy kell" és kaptam egy ölelést.

Szóval,emberi kapcsolatok terén sincs gondom. Vannak barátaim, vannak kedves ismerőseim (legutóbb az egyik ismerős lány mondta, hogy ha férjhez mennék a közeljövőben, kölcsönadja a ruháját, mivel kb egy méret vagyunk, és át akarja szabatni, de ha én igényt tartok rá, akkor megvárja. Csodaszép ruháról van szó, ami egy film alapján készült, és egy kisebb vagyont ér).

Van párkapcsolatom, évek óta együtt vagyunk. Vannak hobbijaim (rajzolok, zongorázom, utazunk...)

Tudom, mit szeretnék tanulni, mik a terveim a jövőre, nem csak úgy vagyok.

Ennek ellenére gyakran szenvedek komoly önbizalomhiányban, gyakran érzem magam teljes csődnek.


2015. szept. 6. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen egy sikeres ember? Hogyan képzeled el magad, mint sikeres embert, nem csődtömeget? Reálisak ezek az elképzelések (nem olyan értelemben, hogy te elérheted-e, hanem hogy egy ember számára általában reális cél-e)? Mit tudnál tenni, hogy az életedet a vágyott irányban alakítsd? Nem fog egyik napról a másikra menni, de sikerülni fog. Fel a fejjel.


A másik, amit ellenőrizz, hogy a csődtömeg-érzés milyen kapcsolatban van a nemi ciklusoddal. Nekem van pár nap, mikor bárki bármit mond, lecseszésnek érzem, de még a legjobb szándékú dicséretet is. Szerencsére amilyen menetrendszerűen érkezik ez az érzés, ugyanúgy meg is szűnik óraműpontossággal.

2015. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ez bizony az a rút mentális dolog. Nem kifejezetten elégedetlenség, de nem tudja az ember, hogy jól csinálja-e, amit csinál, hogy mást kéne-e csinálnia. Mindent túlgondol, néha már úgy érzi, ha minden úgy lenne, ahogy elképzeli, akkor sem lenne minden jó. Néha lelkes valami iránt, kicsivel később akár teljesen lehangolt lesz ezzel kapcsolatban.
2015. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig nekem nagyon aranyosnak tűnsz a stílusod miatt. Ne búsulj, jó ember vagy.
2015. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sikeres, aki azt csinálja, amit szeret.

Nagy gondom, hogy 21 évesen 25+ nőkhöz mérem magam, mivel én vagyok a legfiatalabb mind a munkahelyemen, mind a baráti körömben. Oké, én is elértem ezt-azt (külföldi munka, jópár idegen nyelv), de nem tartok ott az életben, ahol ők, nem is tarthatok, ha még ott a tojáshéj a fenekemen.

Nincsenek hatalmas vágyaim, csak apróságok. Pl kiskorom óta szerettem volna zongorázni. A barátom zenetanár, és nagyon szívesen tanít, mondta, hogy a hangomat is képezhetem, mert nem reménytelen, de azzal már ne hozzá, hanem énektanárhoz forduljak. (ez mondjuk kiskori álmom volt)

Lélekben valahogy nagyon öregnek érzem magam, nem olyannak, mint aki számára még csak most kezdődött el az élet

2015. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sikeres, aki azt csinálja, amit szeret.

Nagy gondom, hogy 21 évesen 25+ nőkhöz mérem magam, mivel én vagyok a legfiatalabb mind a munkahelyemen, mind a baráti körömben. Oké, én is elértem ezt-azt (külföldi munka, jópár idegen nyelv), de nem tartok ott az életben, ahol ők, nem is tarthatok, ha még ott a tojáshéj a fenekemen.

Nincsenek hatalmas vágyaim, csak apróságok. Pl kiskorom óta szerettem volna zongorázni. A barátom zenetanár, és nagyon szívesen tanít, mondta, hogy a hangomat is képezhetem, mert nem reménytelen, de azzal már ne hozzá, hanem énektanárhoz forduljak. (ez mondjuk kiskori álmom volt)

Lélekben valahogy nagyon öregnek érzem magam, nem olyannak, mint aki számára még csak most kezdődött el az élet


Ajj, ez totális account fail volt :D

Erre már jó ideje nem engedett belépni, csináltam egy újat, de nem bírtam kivárni, még letelik a óra, addig szórakoztam ezzel másik keresőről, még véletlenül kilutriztam a jelszavam, és kiírtam innen. Mindenem a másik keresőn van nyitva, és véletlen ide is onnan írtam.

2015. szept. 6. 15:35
 6/9 A kérdező kommentje:
*letelik a óra
2015. szept. 6. 15:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondom, a 2 óra :D (billentyűzet kuka hamarosan)
2015. szept. 6. 15:36
 8/9 anonim válasza:

:D

Ez kész.

2015. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Inkább reagálj a hozzászólásomra.:)
2015. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!