Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki tojik rám, ezért én...

Mindenki tojik rám, ezért én is letojok mindenkit. Ebből az ördögi körből van kiút?

Figyelt kérdés
Huszonéves férfi vagyok, és nincs senki akit egy kicsit is érdekelne, hogy mi van velem. A családom egy katasztrófa(bővebben nem részletezném). Nincsenek barátaim, inkább csak ismerőseim, legalábbis akiket barátnak tartottam szép fokozatosan eltűntek. Nincs csajom se, bár így hogy semmilyen társaságba nem járok, nem is nagyon van rá esély, hogy legyen. Párszor előfordult, h azt hittem fontos vagyok valakinek, de mindig kiderült, h az illető csak hasznot akart húzni belőlem, erre egy idő után ráuntam, és beállt egy ilyen állapot, hogy ha mindenki tojik rám, hát akkor én is tojok mindenkire, lesz'rom az egész világot, és így legalább nem ér csalódás, mert pont ugyanazt kapja tőlem mindenki, amit ad: semmit... Tudom, hogy ez sem jó így, de ideiglenesen elmegy. Szerintetek ebből "gödörből" hogy tudnék kimászni, vajon van kiút?

2015. szept. 7. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz nyitni az emberek felé, s megválogatni a barátaidat, lazábban állsz hozzá a dolgokhoz, akkor sikerülhet.

Én néha beszélgetek hajléktalanokkal, idegen emberekkel, az szokott segíteni nekem is és nekik is.

Akarsz e beszélni róla?

2015. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne kitörni? Ha rám mindenki tojik, a legkevesebb hogy én is tojok rájuk, legyen már kölcsönös a dolog. Eszem ágában sem lenne kitörni.
2015. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Beszélhetünk róla. Régebben én is nyitottabb voltam, de nagyon zárkózottá tettek a körülmények.


#2 A kiutat úgy értem, hogy lennének olyan emberek ,akik nem tojnak rám, és én sem rájuk, elvégre az ember társas lény.

2015. szept. 7. 15:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Van kiút, de változtatni neked kell. Nyitnod kell, kicsit önzetlennek lenni, energiát fektetni a dologba, és persze ezzel bevállalni egy újabb csalódás lehetőségét is, és csak remélni hogy ezúttal lesz olyan ember aki viszonoz is. Én úgy látom a kérdésből hogy nem vagy te rossz ember, de ha barátokat akarsz akkor az első lépés önként és viszonosság nélkül feladni ezt a sündisznó alapfelállást. Csak úgy van esélyed kapni, ha előtte adtál is, az első lépést neked kell megtenni.
2019. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!