Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki már gondolkodott...

Van aki már gondolkodott azon, hogy ha kilépne a civilizációból akkor veszítene e valamit?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 22:23
 1/9 anonim válasza:
Hogy érted pontosan a kilépést a civilizációból?
2015. szept. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy feladok mindent ami pénzel kapcsolatos,mert a pénz a póráz,és elegem van,hogy ma már minden pénzbe kerül de még az,hanem egyre drágább minden.
2015. szept. 9. 00:34
 3/9 anonim válasza:
51%

mit veszítenénk? semmit.

nekem is ez a tervem, mert egy csepp örömöm nem lelem semmiben, és senkiben


kár egy egész életöltőt elpazarolni degeneráltak között, degenerált dolgok ívén.

2015. szept. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem teljes mértékben semmiképp nem célszerű megszabadulni a pénztől. Ha teljesen függetlenné teszed magad a pénztől, nem jutsz hozzá az információkhoz sem. Úgyértem nem adhatsz 2 kiló sárgarépát a Telenornak, hogy legyen internetes. A információ pedig a tudás és a fejlődés alapja. Meg lehet tanulni kevés pénzből is élni, de az semmiképpen nem megoldás, ha teljes mértékben kilépsz a civilizációból. A kertedben felöklel a bikád, aztán a kórházi ellátásod meg sok millió forint lesz, mert ugye Te előtte kiléptél. Nincs munkád, és az egészségügyi hozzájárulást sem tudod az állambácsinak 3 csirkével fizeni.
2015. szept. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ma már nekem sem okoznak örömöt a tárgyak és egyéb dolgok,már barátaim sincsenek,se barátnőm,haverok meg ritkán,teljesen megváltoztak az emberek is.
2015. szept. 9. 01:43
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 01:24


Aki tájékozott és tudja,hogyan kell élni annak nincs szüksége orvosra és gyógyszerekre.

2015. szept. 9. 01:45
 7/9 anonim válasza:

Egy egész életnyi tudás is kevés lenne, hogy a természetes gyógymódokban 90%ban otthon lennél. A tudásnak, tanulásnak ára van: Könyvtár/ internet/ iskola. Ezekért csak pénzzel tudsz fizetni.

Ne feledd, az egyén a társadalomért van, a társadalom viszont minden egyes egyénért. Érted is.

Ha "kilépsz" nincs ingyenes (vagy kedvezményesebb) orvosi ellátás (egy műtét, pár napos kórházi ellátással 1,5 milliótól kezdődik), nincsen nyugdíj sem. 90évesen nem hiszem, hogy a sárgarépákat fogod tudni kapálgatni, a vizet behordani, az ebédet elkészíteni, a marhát levágni, stb.

Meg lehet próbálni a "kilépést", de nem biztos, hogy célravezető, illetve a jelenlegi társadalmi rendszer lehetetlenné teszi, hogy a pénzt teljes mértékben kizárd az életedből. Ha földet művelsz, adót kell fizetned utána, gázoljat megvenni, stb. Nem tudom elképzelni sem ezt a teljes kilépés, de lehet, hogy velem van a gond.

2015. szept. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma 02:46


Igen mert ezt szocializálták beléd,hogy függj a rendszertől.

2015. szept. 9. 12:00
 9/9 anonim válasza:

1es, 4es, 7es - ugyanaz vagyok


Próbáld meg nyugodtan. Nincs törvény, ami tiltaná.

Rövid távon lehet, hogy fenttartható, hosszú távon (10-20 év) semmiképp. A pénzt nem tudod teljes mértékben kizárni az életedből. Ha tetszik, ha nem.

A pénzt nem véletlenül találták ki a több száz évvel ezelőtt élő emberek.

2015. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!