Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki már komolya...

Van itt olyan, aki már komolyan gondolkodott az öngyilkosságon? Ha igen, milyen "állapotba" került?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hogyan változott meg a világszemlélete, mikor eldöntötte, hogy megteszi? Mennyire váltott át az agya a hétköznapiról másra? Milyen érzelmei voltak, hogyan fogta fel az egészet, mit tesz? Örülnék neki, ha valaki ezt bővebben kifejtené.

Ismerek egy srácot, akivel elég jóba vagyunk, igaz, már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, de egyszer eltűnt 2 hétre, mikor visszajött, elmesélte, hogy lett egy barátnője, azt mondta, úgy, hogy eldöntötte, hogy akkor a sínek közé veti magát, mikor jön a vonat, de meglátta a lányt, leszólította, és összejöttek, most eljegyezte..


2014. dec. 7. 15:57
 1/4 anonim válasza:

A példád nagyon radikális, persze, vannak ilyen helyzetek, de ennek már nem annyira van köze az öngyilkossághoz, mint valami egészen más sorsszerűséghez, istenhez, karmához, amit csak akarsz/amiben csak hiszel. Tehát ebben a jelenségben elég kis szerepe van az öngyilkossági vágynak, azon kívül, hogy egy esemény kiváltója volt (közvetett módon), vagy hogy az illetőnek amúgy is más volt a világszemlélete, ezt nem feltétlen az öngyilkosság határozta meg (viszont ez a világszemlélet hozzájárulhatott ahhoz, hogy öngyilkos akarjon lenni).

A helyzet ezzel az, hogy amikor valaki elkezd foglalkozni a gondolattal, hogy ő öngyilkos lesz, akkor onnantól fogva minden megváltozik. Ezt nem nagyon lehet kinőni vagy kigyógyulni belőle. Az, persze, hogy az ember elkezd ezen gondolkozni, nem feltétlen jelenti azt, hogy ténylegesen meg is akarja ölni magát. Nekem is volt olyan időszak az életemben, amikor öngyilkos akartam lenni - most már nem akarok, persze, de ez nem jelenti azt, hogy nem gondolok rá/kigyógyultam belőle/kinőttem/elmúlt. Mert gondolati szinten még megvan bennem, de tudom, hogy nem ez az egyetlen megoldás. Azért, persze, rányomja a bélyegét az ember életére. Bennem a legerősebben úgy nyilvánul meg MOST a dolog, így több évvel utána, hogy már sokkal kevésbé foglalkozom apróságokkal. Mások véleményével, kis problémákkal. Nem érzem úgy, hogy a világ vége az, hogy mondjuk valaki nem szeret viszont, mert tudom, hogy már voltam közel a világ végéhez, és ha onnan visszafordultam, akkor ilyen kis dolgok nem fognak hatni rám. Ad egyféle szabadságot, így utólag az, hogy akkor nem öltem meg magam. Erőt, hogy akkor sikerült, és most is sikerülni fog, mert a jelenlegi lelkiállapotom meg sem közelíti az akkorit. Nagyon sok fele, aspektusa van a dolognak, ha még érdekelne más része is, vagy van konkrét kérdésed, nyugodtan írj privátban. :)

2014. dec. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja, két fontos dolgot elfelejtettem: 1) Az ilyen emberek, legalábbis én, automatikusan elkezdjük egészen máshogy mérni az időt. Tudatosul bennünk, hogy mulandóak vagyunk, hogy nem tudjuk, mikor fogunk meghalni és meddig élünk, ezért erősebben ragadjuk meg az alkalmakat, amiket kapunk, és, azt vettem észre, hogy jobban meg is becsüljük az ajándékainkat. Éppen ezért, mert tudjuk, hogy tőlünk függően vagy épp tőlünk függetlenül, de egy véges idő áll rendelkezésünkre. Mint minden halál közeli élmény után, úgy egy öngyilkossági próbálkozás után is vannak ilyen nagy revelációk. 2) Minden ember teljesen máshogy működik. Én csak arról tudok beszélni, hogy BENNEM mi megy végbe, más válaszadók meg csak arról, hogy ŐK mit éreznek. Megközelítően pontos képet csak ez a srác tudna festeni neked.
2014. dec. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majd ha szakítanak kinyírja magát.
2014. dec. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nem!!
2014. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!