Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólják le mindennel...

Miért szólják le mindennel kapcsolatban itt a 18 év körülieket?

Figyelt kérdés
Bármit tennének mindig azt írják nekik, hogy neee, még nagyon gyerekek vagytok, nem tudtok kb önálló döntéseket hozni. Szerintem ez nem korfüggő, hogy mikor válik éretté az ember.

2015. szept. 11. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Azért, mert buták. Arról nem mi tehetünk, hogy ők későn érnek/értek.
2015. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
nem mindennel kapcsolatban, ez nagy általánosítás. De például valaki úgy szexel, hogy a legalapvetőbb biológiai ismeretei sincsenek meg, és mikor valaki ezt leírja neki, elkezd hisztizni, az az én szememben gyerek. Meg az is, hogy annyira tisztában vannak a jogaikkal, de ha a kötelességeiket írjuk le nekik, fel vannak háborodva. Sajnos a legtöbb (tisztelet a kivételnek) 13-18 éves azt hiszi ő tojta a spanyol viaszt és bármit megtehet következmények nélkül. Beszólogatnak a szülőknek, de azért ugyan ezek a szülők finanszírozzák a szórakozásukat. Ez a dolog csak oda-vissza működik. Nem várhatják el hogy érettnek tekintsék őket, ha nem úgy viselkednek. Persze nem mindenki, vannak normális tinik is, csak sajnos ők vannak kevesebben.
2015. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell az önálló döntéshozást. valószínűleg azért mondják ezt, mert a tapasztaltabbak látják, hogy adott döntéseddel a vesztedbe rohansz. 18 évesen még nem voltam érett, de visszagondolva egyik akkor velem egy korú ismerősöm sem. És a mai 18 éveseket sem látom érettnek. Ez nem baj, ez a dolgok rendje.
2015. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#2 mit lehet ehhez hozzátenni?

Részemről +1

2015. szept. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Szerintem ez nem korfüggő, hogy mikor válik éretté az ember." Csak nem mindegy hogy az ember ezt elképzeli hogy érett és közben mégsem mert egy problémát megoldani nem tud. Akkor van pofára esés. De ebből lehet tanulni.
2015. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, van aki elég érett és talpraesett 18 évesen is, de ez elég ritka. De az is biztos, hogy ők nem tesznek fel itt hülye kérdéseket, mert megoldják maguktól a problémáikat, nincs szükségük vadidegen emberek véleményére...

Na meg aki már pár évvel meghaladta ezt a kort, nagyon is tisztában van vele, hogy amit akkor érettnek és felnőttesnek érzett, marhára nem volt az. :D

2015. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Figyelj Kishableány...


Ha tudod milyen okmányokkal igazolhatod magad, melyiket mikor kell magadnál tartani, ismered a nettó és bruttó bér közti különbséget, tudod mi a különbség a bankkártya és a bankszámla között, képes vagy elintézni egy kötelező biztosítást, tudod milyen papírok kellenek egy járműre még (műszaki, forgalmi..) vagy ha képes leszel időre megcsinálni az adóbevallásod, fenntartani egy háztartást családdal, gyerekekkel és a pároddal kibírni évekig veszekedés nélkül úgy, hogy lehetőleg szeressétek is egymást, legyenek közös célok és közös, boldog pillanatok... na akkor leszel érett. Amíg a történelemkönyvet meg 2 verset el tudsz mondani, az semmi.

2015. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom mivel igazolhatom magam, ismerem mi a különbség a bankkártyám és a bankszámlám között, írattam már át autót, és még biztosítást is kötöttem rá. Tudom mi a különbség a nettó és a bruttó között, bár adóbevallásra nekem még soha nem volt gondom, mivel egyetemre járok. A történelem könyvet pedig nem tudnám fejből elmondani, mert mindig is utáltam. Van párom is már 4 és fél éve, és jól kijövünk, jövőre szeretnénk már összeköltözni(ő 23 éves vállalkozó), vannak közös terveink az életben. Ja és nem szexelünk felelőtlenül. Tudom, hogy sokan tényleg nagyon éretlenek, de úgy gondolom én fel fogom találni magam az életben. 19\L
2015. szept. 11. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Na végre :D Valami ilyesmi válaszra vártam. Kivételes vagy! ;)
2015. szept. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ismered a nettó és bruttó bér közti különbséget, tudod mi a különbség a bankkártya és a bankszámla között, képes vagy elintézni egy kötelező biztosítást, tudod milyen papírok kellenek egy járműre még (műszaki, forgalmi..) vagy ha képes leszel időre megcsinálni az adóbevallásod, fenntartani egy háztartást családdal, gyerekekkel és a pároddal kibírni évekig veszekedés nélkül úgy, hogy lehetőleg szeressétek is egymást, legyenek közös célok és közös, boldog pillanatok... na akkor leszel érett."


Ennek örülök ha a felét elérem..=/ soha nem leszek elég érett..

2015. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!