Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy rákos vagyok?

Figyelt kérdés
Pár napja elég egyértelműen tüdőrákot diagnosztizáltak nálam.A szüleimnek nem mondtam még el és nem tudom hogyan mondjam el nekik.Mindig ellenezték a cigarettát és a saját hülyeségem miatt szoktam rá,ez az ami a legjobban feszélyez,félek hogy magukat hibáztatnák.Beszéltem már pszichológussal,mondogatja hogy kitartással sokan túlélték már,de ez a dolga,hogy nyugtatgassa az embereket.A valóság az,hogy nem feltétlen kedvezőek az esélyek.Próbálok beletörődni a dologba,de nem tudom hogyan mondjam el nekik.Van valami ötletetek?
2015. szept. 21. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem törődj bele semmibe. Ez egy állapot, amit elfogadhatsz, de leginkább meg kell próbálnod, sőt, akarnod kell változtatni ezen az állapoton. Olvasd el a Gyógyító képzelet c. könyvet. (Bár tudom ilyenkor mindenkinek van valami csoda módszere, amitől a falra lehet mászni.) A szüleidnek egyszerűen csak mondd el. Ez senkinek nem a hibája. Mások majd az egész életüket végig dohányozzák, még sem lesznek tüdőrákosok.
2015. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyanok is megbetegszenek tüdőrákban, akik soha egy szál cigit el nem szívtak. olyanok is elkerülik a tüdőrákot, akik évtizedekig füstölnek, mint a gyárkémény.

Az első, hogy ne magadat hibáztasd! Ha ezt eléred, akkor már minden könnyebben megy.


Az alapkérdésedbe senki sem fog tudni segíteni. Nem ismerünk sem téged, sem a szüleidet, sem a viszonyotokat egymáshoz. Ez sajnos a Te harcod, amit egyedül kell megvívnod. Alaptétel: minél tovább halogatod, annál nehezebb lesz, és annál nagyobb fájdalmat fog okozni.

Gyógyulást!

2015. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, csak nálam nem tüdőrákot diagnosztizáltak. Talán annyit mondtam, hogy "megjött a szövettani vizsgálat eredménye, rosszindlatú volt a daganat." A szüleimnek nem volt annyira nehéz elmondani, a barátnőmnek annál inkább...

Soha nem szabad beletörődni. Én úgy állok hozzá, hogy rengeteg embernek sikerült nekem is fog. Ha pedig ebből a típusú daganatból még nem épült fel senki, akkor én leszek az első akinek sikerülni fog.

Sok erőt, kitartást, jó egészséget!

2015. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
rakj elejuk egy leletet. biztos vagyok benne, hogy nem fognak leszidni, vagy ilyesmi. valóban kialakul olyanoknal is, akik sose cigiztek. +utólag ki rónà fel már? de mondd el nekik mindenképp... ha meglatjak a leletet akkor szavak nélkül is tudathatod, ha nem vagy elég bátor elmondani
2015. szept. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!