Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Drága holmik vásárlása sznobiz...

Drága holmik vásárlása sznobizmus?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gazdag, átlagosan keresek. A ruháknál abszolút nem nézem a márkát, csak azt, hogy tetszik-e, bár kedvenc boltom van (Pimkie). Sminktermékekre és parfümökre viszont képes vagyok kiadni egy vagyont. Isadora, Artdeco, Lancôme, Clinique...

Sznobizmusnak számít ez?


21L


2015. szept. 25. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából kinek mi. Nekem már sznobizmusnak számít, igen. De nyilván van, akinek nem. Te tudod, hogy mennyire engedheted meg magadnak az ilyesmit. Igazából én ezzel mindig úgy vagyok (és nem vitát akarok ezzel kirobbantani), de a saját munkával megkeresett pénzt arra költi az ember amire csak szeretné, utána majd elszámol magával, hogy megérte-e az x óra munka, hogy utána megvegye a drága felsőt, vagy a szájfényt. Egy 4000 ft-os szájfényért az embernek, több, mint 8 órát kell dolgozni egy nap. Ha én feltenném magamnak a kérdést, hogy "megéri?" a válaszom az lenne, hogy "nem". Persze a szülők pénzét, vagy az ajándékba kapott zsebpénzt mindig könnyű elkölteni.

Szóval teljesen mindegy, hogy ki mit mond. Te tudod, hogy mire költöd a pénzt.

Nem ide tartozik, de ezt a kérdést nem te tetted fel véletlenül? A kor és a márkák stimmelnek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2015. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mármint én nem sosem nézem , hogy milyen márkájú ruhája van másoknak. Amúgy ezekről amiket felsoroltál még csak nem is hallottam, persze nyilván azért mert férfi vagyok.
2015. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok és én sem ismerem őket, az már ciki. :) Szerintem sznobizmus, de ha más területen ez nem jelentkezik, csak a sminkben, akkor nem lehetne rád sütni, hogy sznob lennél. Egyébként meg ha neked ez tetszik, mit számít a véleményem? ha becsületesen megdolgozol érte, felőlem azzal sminkelsz, amivel akarsz, remélem most megnyugodtál. :)
2015. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. Nem tudom, hol laksz, de ha van a közeletekben egy Müller bolt és bemész akkor rögtön nem lesz ismeretlen egyik sem :) Nem ezek a fullextrás dolgok, külföldön ez sima megfizethető középkategória. Artdeco pl. praktikus, nekem azért tetszik.


1: szerintem ő kérdezett.

2015. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rajtad kívül amúgy akutyát nem érdekli milyen smink vagy parfüm van rajtad. Egy "olcsóbb" parfüm is ugynaúgy lehet finom illatú, nyilván nem a 2 ezres pacsulikra gondolok.

Még igazából látszatja sincs, hogy arra vered el a pénzt, nem értem mit akarsz ezzel kompenzálni.

2015. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Egy "olcsóbb" parfüm is ugynaúgy lehet finom illatú, nyilván nem a 2 ezres pacsulikra gondolok. "


Na, ez az, amit sosem értettem. Én szagoltam meg már egymás után 5 ezer forintos és 130 ezer forintos parfümöt és nem sok különbséget éreztem.

2015. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs utolsó,, de próbálj már nem hülyét csinálni magadból és gondolkodni...

Vehetsz hiper menő hamsítványt 5 ezerért, de annak pár óra alatt szinte elmegy minden illata, az illat erőssége may az üvegből szagolva ugyanolyan, magadra fújra kb fél óra és alig érzed. Nem véletlen mondják, hoyg egy jó parfüm öltöztet.

Plusz 5 ezerért maximum a legkisebb üvegből tudsz venni és nem is valami hű de márkásat.

2015. szept. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!