Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire nehéz tiszteletben...

Mennyire nehéz tiszteletben tartanod mások gondolatait? Mennyire érzed magad különbnek másoknál?

Figyelt kérdés
A kérdések adottak, elsősprban azoknak szól, akik szeretnek ilyeneken gondolkodni és képesek részletesen kifejteni.
2015. szept. 26. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz, ugyanis néha nagyon felbosszant, mikor valaki hülyeséget beszél, és hiába érvelek, hogy nincs igaza, figyelembe se veszi.


Különbnek? Kicsit annak érzem magam. :)

2015. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha munkáról van szó, etikai kérdésekben hajlíthatatlan vagyok többé-kevésbé. Más téren el tudom fogadni, ha valaki mást gondol. Nyilván megpróbálom meggyőzni a saját igazamról :D de belátom, ha másképp gondolja és akkor jó egyet akár vitázni is, ha lehet a másikkal.
2015. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nehéz mert nagyon ritkán érdekel.

ha érdeklődést mutatok azzal is leginkább egy hátsó szándék vezérel,vagy játszma,vagy akarat érvényesítés,vagy az unalom.

ez leginkább abból fakad,hogy tőlem igen távol eső értékrendű emberek között mozgok pár éve,ezért a gondolataik meghallgatásával nem leszek se bölcsebb se tapasztaltabb.

2015. szept. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Manapsag senki sem szeret az átlaghoz tartozni, mert sajnos már ott tartunk, hogy maga az 'átlag' kifejezes gyalazkodasnak szamit. Ezert sokan tulbecsülik magukat, tulbecsulik a kepessegeiket, a tudasukat, mert nem szeretnének az 'átlaghoz' tartozni. Az 'átlag' a szemükben megvetendö. Ferfiaknal gyakrabban elöfordul, hogy különbnek erzik magukat es a fiatoloknál, akik tulbecsülik a kepessegeiket.


Tiszteletben tartani masok gondolatait, az nálam egyenlö a meghunnyászkodással. Miert ne vetithetnem fel az en allaspontom az adott temaban, ha azt en mashogy latom?

2015. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért gondolod, hogy nem oszthatod meg a saját gondolatod másokkal, ha az nem egyezik a többiekével? A kérdés nem erre irányult! Elég nagy különbség van aközött, hogy elmondod, Te másként gondolod, meg aközött, hogy nem vagy hajlandó elfogadni a másik eltérő véleményét és mindenáron megpróbálod lenyomni a torkán a sajátodat.
2015. szept. 27. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek a gondolatát tiszteletben szoktam tartani, amíg meg nem próbálja rámerőltetni a hülye nézeteit. Nem érdekel engem, ki mi szerint él... Lényegesebb dolgot nem érintő kérdésekben simán ráhagyom a dolgot a másikra, még ha tudom (vagy úgy gondolom) is, hogy nincs igaza.

Eléggé különbnek érzem magam másoknál. Mániákusan keresem az olyan dolgokat, amiben egyedi lehetek és mindjárt rosszul esik ha más, akár jófejségből is követni próbál, azaz hozzám hasonlóvá válni.

2015. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!