Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy én mindenki...

Miért van az, hogy én mindenkire emlékszem, de rám senki nem emlékszik?

Figyelt kérdés
Akit 10 éve nem láttam is ha találkozok vele beugrik a 10 évvel azelötti képe, és megismerem, de van aki 1 év után azt sem tudja ki vagyok. Nem hinném túl sokat változtam. Szóval nekem van jó arcmemóriám vagy nekik rossz? 18/F
2015. szept. 26. 23:52
 1/4 A kérdező kommentje:
* tehát én ha valakit megismerek azt nem felejtem el
2015. szept. 26. 23:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerencsesnek mondhatod magad.

En (50/N) sajnos, ha valakit egyszer latok, masodszorra mar nem tudom, hogy hova tegyem, honnet ismerem.

... de, ugyanez a helyzet, ha valakit mar < 30 eve nem lattam, es meg kell mondanom, hogy ki az.


Embere vállogatja.

2015. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobb a memóriád az átlagnál, vagy csak kevesebb kapcsolatot tartasz az emberekkel, mint mások, így neked nem kell annyi mindenkire emlékezni.
2015. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már ilyesmi. Engem sokszor a rokonaim nem ismertek fel,bár az igaz ha több évig nem láttak lehet tényleg sokat változtam,elvégre most még abban a korban vagyok. A volt osztálytársaim pedig nem tudom,hogy nem ismernek-e fel vagy csak bunkók (utóbbi a valószínűbb) mert az utcán sosem köszönnek vissza,de én mindegyikükre emlékszem pedig már 4.osztály után elmentek (most vagyok 9.-es) Én általában ha egyszer találkozok valakivel felszoktam ismerni vagy legalábbis sejtem,hogy ki lehet. Ritkán van olyan,hogy nem jegyzem meg az arcot,pl. ha nem nézek rá vagy nem érdekel. 15/L
2015. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!