Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gonosz az akivel jót...

Miért gonosz az akivel jót teszünk?

Figyelt kérdés
Akit gondozunk,akivel törődünk miért gonosz, miért bánt szavakkal?Mindenkit gyűlöl akkor is amikor nem volt beteg.És mért mindig a jók mennek el?A gonoszt a gonoszság élteti.Lassan erre én megyek rá.Talán feladat,talán bűntetés.

2015. szept. 27. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem törvényszerűség, neked most így jött össze. De én biztos nem gondoznék olyat, aki velem gonosz.

Elmesélheted a történetet.

2015. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt olyan hogy elmentem majdnem.ha rákérdezek mi a gondja nem szól.Családja kéri ne menjek el,de senki se segít.Fia a párom segít de rajta is látom nehéz neki,hiába szól rá keményebben.Ezt nem bírom felfogni hogy ennyire ne lássa ha én nem lennék már nem êlne és senki se gondozná.
2015. szept. 27. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem hogy sokszor az ilyen ember saját élete értelme felől való kétségei, illetve annak értelmetlensége miatt érzett elkeseredettsége, frusztráltsága teszi még "nehezebb" emberré, az adott esetben a környezete számára már eleve nehéz embert. De az ilyen embernek a hosszebb szenvedés talán lehetőség, a szenvedésben való megtisztulásra, a "megmenekülésre", a törlesztésre... A környezetében élő embernek, aki esetleg a jó ellenében adott bántást elszenvedi, talán megint csak lehetőség, még ha hülyén is hangzik ez, a szeretet olyan fokú gyakorlására, a megszentel, és a türelemmel, alázattal elviselt bántásokban is felemel végső soron (talán a látszat ellenére is.

Nem hiszem hogy bűntetésként kapod. Inkább keresztként, amit ha elhordozol, hasonulsz valakihez, aki nagyon szeretett és aki mások terhét cipelte és így dicsőült meg és mentett meg másokat; feladatként, hogy ha helytállsz benne, azt a nagyobb jutalmat vehesd el, ami neked készült.

Miért a jók mennek el...? Azt hiszem azért, mert ők addigra megharcolták a jó harcot és megfutották amit kellett és készen voltak rá. Míg másoknak több időt kell hagyni talán, hogy változtathassanak, vagy szenvedhessenek, vagy mindkettő.. Hogy méltóbbak legyenek és készebbek arra, amire rendeltettek.

2015. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy van ez valahogy, hogy a "rosszak" mellé szinte mindíg rendeltetik egy sokkal jobb, egy amolyan őrangyal, aki képes fenntartani a másikat és aki miatt még nem esik le az a másik a zuhanásba. És ez a helyzet, akár a ráadás idő az életben mindkettőjűknek lehetőség, hogy jó döntéseket hozzanak.
2015. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
És az a valaki, akire az előbb utaltam, imádkozott a saját keresztjén az őt kivégzőkért, bűnbocsánatért számukra. Vagyis értük is szenvedett és halt meg. Hát ez a feladat. Ami nem egyszerű. De én úgy hiszem éppen ezért, hogy a szenvedések értelmetlensége ( akár a tiéd, akár az övé) csak látszólagos, és Mindennek megvan az oka és célja is az életben. És minden rossz, valami nagyobb jónak a része végül. És hiszem hogy rá fogsz jönni majd egyszer hogy mit jelentett az neked és másoknak is mindaz az áldozat és mindaz a jó, amit most megteszel és megtettél. És még akkor is így van ez azt hiszem, ha most írtóztató hülyeségnek gondoló mindazt, amit leírtam.
2015. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sokat segített köszönöm!
2015. szept. 27. 15:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez szentimentális baromságnak tűnik, de csak annyira az, amennyire Jézus Krisztust a szentimentalizmus vitte mindarra amit tett. De nem az vitte rá, hanem a szeretet, és hogy tudta mi a dörgés...


Persze kemény dió szeretni valakit, aki "rossz", aki bánt, akiben gyűlölet van. De azt hiszem hogy nem is kell érte krokodil könnyeket hullatni. Te vagy én nem tudunk Jézus lenni, aki a Krisztus. De ember tudunk lenni. Annak kell lenni. És a szeretet tudatos döntés is. Hogy akkor is döntesz valaki mellett (pl abban amit teszel vele/érte), ha a szíved éppen mást diktálna.

2015. szept. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!