Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy olyan ember, aki folyton...

Egy olyan ember, aki folyton csak szórja a pénzt, megváltozhat egyszer jó irányba, megtanul spórolni? Vagy mindig ilyen marad?

Figyelt kérdés
A barátommal nemrég óta vagyunk együtt, 26éves én 24 vagyok. Azt a tulajdonságát már megismertem, hogy ha van pénz, azt bizony költi, a hó vége már nagyon necces neki. Viszont már annyi mindenbe próbál változni értem, meg alkalmazkodni, hogy én már meg se merem/akarom őt szólni ezért, ő dolga, csak én meg ennek a teljes ellentetje vagyok, nem költök semmire (tanulok még, nincs havi fizetésem, zsebpénzem van ami nem túl sok és sajnálom is elkölteni). Hihetetlen hogy ő nem sajnálja elkölteni azt amit keményen megkeres, pedig még egyéb munkákat is el szokott vállalni munkaidőn kívül. De ha nagyon a jövőbe tekintek, és ha egyszer össze költöznénk, vagy komoly terveink lennének, képes lenne vajon megfelelően tudatosan beosztani a pénzt? Vagy ez még teljesen természetes hogy minden hónapba van fizetés és költeni kell? Igaz most egyenlőre nincs konkrét dolog amire gyűjtenie kellene..de akkor is, ez nekem szokatlan és fura..de nem akarok ilyeneket emlegetni neki, mert nem sok közöm van ehhez, főleg hogy mióta együtt vagyunk főként rám is költi azt a pénzt. Csak fura ez a tulajdonsága, mert az én családomban takarékosan bánnak a pénzzel, gyűjtögetjük,stb, őt viszont nem nagyon segítik valószínűleg a szülei pénzzel..
2015. szept. 28. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem hiszem, hogy meg fog változni
2015. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

"képes lenne vajon megfelelően tudatosan beosztani a pénzt?"


Nem.


Ilyen egyszeru a valasz. Keress olyan part magadnak akivel azonos a felfogasotok a penzrol.

2015. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen tipusú ember sosem fog megtanulni a pénzzel bánni.


Az egyetlen lehetséges opció az, ha együttéléskor az összes pénzt elöször neked adja, és neki csak egy - elöre megbeszélt összegü - "zsebbpénz" marad a kezében, a többot te osztod be kettötöknek.


Viszont az ilyen emberek éppen ebbe nem szoktak belemenni.

2015. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nincs igazuk a többieknek, amint lesz oka változtatni, változtatni is fog... 30 éves koromig mindig kifolyott a kezemből a pénz, mindig megvettem a legújabb telefont, tv-t, játékkonzolt stb stb, abban a pillanatban, hogy megtudtam, hogy terhes a barátnőm, leültem és megterveztem a költségvetésemet, havi 90.000 ret keresek, sokkal kevesebbet mint a feleségem, önköltségre 30 at megtartok, minden más az övék... + tanulok, hogy ne 90 legyen az a 90...
2015. szept. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Szórja a pénzt, de amíg rád költi, addig nem szólsz érte, hát te is tudsz élni... engedd már meg neki, hogy ne csak a munja-tévé-alvás szentháromságról szóljon a fiatalsága, hanem szórakozzon és lazítson most, ameddig megteheti. Majd ha már elvett egy nőt és lesz közös jövőjük, lakásuk, gyerekük, akkor nyilván már lesz a prioritás, akkor beáll majd ő is az igahúzó barmok sorába, de addig hadd élvezze ki a fiatalságát.
2015. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

"kkor nyilván már lesz a prioritás"


Dehogy lesz. Akinek nincs egy minimalis penzugyi kulturaja sem, annak kesobb sem lesz. Honnan lenne, megszallja a szentlelek?

2015. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első 3 válaszoló is nyilván a saját környezetéből merített tapasztalatot, ezért írták, hogy az ilyen ember nem tud megváltozni. Leírták a véleményüket, mert ezt kérték tőlük.

Nem értem, hogy minek kell őket lepontozni, ha esetleg ők mást tapasztaltak mint te, kedves troll pontozómester! Gyerekek, ennyire nincsen érvetek, hogy ez legyen az egyetlen fegyveretek? Szánalom!

Becsülendő, hogy a 4-es válaszoló akart, és tudott is változtatni. Csakhogy az emberek nagy többsége (azok közül akik szórják a pénzt) nem képes erre. Írom ezt úgy, hogy a környezetemben élő hasonló felfogású emberek 100%-ánál ezt látom.

De mindezt egybevetve, kérdező, ahhoz ismernünk kellene a barátodat, hogy hasznos véleményt lehessen mondani ezzel kapcsolatban.

2015. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló: feltételezem, hogy a dolgok minden felnőtt ember fejében átértékelődnek. Aki éppen kiszabadult az egyetem alatti csóróságból, viszonylag jól keres, az mindig elkezdi kicsit lazábban kezelni a pénzt, a nagy hajtás után élvezni akarja a munkája gyümölcsét, lazulni, eljárkálni, drágább cuccokat venni, nincs ezzel semmi gond. Van pénzügyi kultúrája az illetőnek, mert sem adósságba nem veri magát, sem a nem kereső barátnőjétől nem várja el, hogy mindenben fizesse a saját részét, hanem szépen megosztja vele mindenét. Majd ha komolyabb lesz a kapcsolat, összeköltöznek, akkor úgyis meg fogják beszélni, hogy ki mennyit tesz bele a közösbe, ebből mennyi a kötelező kiadás, mennyit tegyenek félre, és ki mennyit költhet magára (smink, hatodik pár cipő, miegyéb a nőknek, telefon, vagy játékkonzol a férfiaknak, vagy rosszabb esetben fordítva 😃 ) Nem a szentlélek fogja megszállni, hanem a felelősség, amit a családja iránt érez. Egyelőre csak saját magáért felel, érthető, ha kicsit kevésbé garasoskodik, mint mondjuk a kérdező, akinek gyakorlatilag nincs is még bevétele, így fogalma sem lehet arról, hogy őt mennyire fogja elkapni az a felszabadultság, ami az otthonról és a suliból éppen "kiszabadult" fiatalokat szokta. Kár itt vészharangot kongatni, még az is lehet, hogy hosszútávon épp egyformán fogják kezelni a pénzüket, csak jelenleg nem.


Mondjuk ezt meg kellene b

2015. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!