Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy lusta semmirek...

Szerintetek egy lusta semmirekellő ember megváltozhat?

Figyelt kérdés
Ez vagyok én, egész életemben nem vettem komolyan semmit, mindig nagyon lusta voltam, sosem ismertem azt az érzést, h milyen küzdeni valamiért, mivel mindig megvolt mindenem(elég nagy családi vagyonunk van). Viszont most elkezdtem egy (mester)szakot az egyetemen(pont bejutottam), elég nehéz szak,sok tanulást és komoly odafigyelést igényel, de az a jó benne, hogy érdekes. Velem még soha nem fordult elő, hogy komolyan vettem volna valamit, és szinte semmit se tanultam eddig(az alapszak egy vicc volt), de most muszáj lesz. Be kell járnom rendszeresen, és tanulnom kell keményen, a saját érdekemben, hogy jó szakember váljon belőlem, nem lesz egyszerű, de megpróbálom. Vajon sikerülhet megváltoznom, hogy lusta semmirekellőből egy valamire való ember váljon belőlem?

2015. szept. 19. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Akaraterő a kulcs, az akaraterő! Ha nem akarsz menni a szakra, hanem rühelled, akkor nem is érdemes.
2015. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Persze hogy lehet. Az ilyesmi nem velünk született, bármikor tehetünk erőfeszítést, hogy jobb eredményt érjünk el.


Én sokkal többet tanultam az MSc-n, mint a BSc-n. Két oka volt, erős gimiből jöttem, a BSc nem sok újat mondott, amit mégis, ahhoz elég volt az amúgy kissé hézagosan látogatott előadásokról megjegyezni valamit. Azért ott is készültem a zh-kra, vizsgákra, de ez semmi volt ahhoz képest, amit az MSc-n csináltam.


MSc-n összejött egy kicsi, de ütős csapat. Konkrétan minden órára átnéztem az előző órai jegyzeteimet, megértettem, lényegében megtanultam az előző órai anyagot. Mintha kicseréltek volna. Lényegében az összes előadáson benn voltunk. Az motivált, hogy tagja lehettem ennek a nagyon erős társaságnak, szerettem is velük együtt lenni, meg a bejárásban is segített, hogy mit szólna az XY, ha nem lennék ott.

2015. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a lusta emberekkel az a baj hogy szorgalmasak akarnak lenni és túlvállalják magukat aztán meg nem teljesítik és megy a cirkusz hogy de megígérted!

ne felejtsd el, az emberek különbözőek.

én egy lusta ember vagyok, a párom még lustább.

elvégeztem egy szakmát amit szeretek, de nem diplomás, ezért fekete bárány vagyok a családban.

a családom szorgalmas...nem nézik jó szemmel az életemet.

szóval annyit vállalj amennyit elbírsz.

persze szakmát tanulni muszáj, de nem mindegy milyent.

olyant tanulj amiben nem kell nagy felelősséget vállalni és lehetsz lusta.

ne vállald magad túl, csak egy kicsit lépj mindig előrébb mint ami kényelmes.

és akkor belőled is sikeres ember lesz.

nem mindegy mire alapozod az életedet.

ismerd meg önmagadat és ahhoz igazítsd.

2015. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!