Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezeken a rossz tulajdonságaimo...

Ezeken a rossz tulajdonságaimon hogyan változtathatnék minél hamarabb?

Figyelt kérdés

A rossz tulajdonságaim a türelmetlenség, gyakori féltékenység, túlzott negatívság, és ha valakivel ismerkedek elég nyomulós tudok lenni.

Negatív azért vagyok, mert nagyon sok negatív tapasztalatot kaptam az emberektől, sokat bántottak régebben főleg lelkileg, és ez így alakult.


Mindezek ellen mit lehetne tenni, hogyan győzhetem le a rossz tulajdonságokat?


2015. szept. 28. 14:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még egy az, hogy túl komoly vagyok, szeretek nevetni, de nem tudok én megnevettetni másokat meg poénkodni. Így sose lesznek barátaim?
2015. szept. 28. 14:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már felismerted azt hogy min szeretnél változtatni, akkor ehhez annyi az út, hogy elkezded ezeknek az ellentettjét tenni.


Pl.

Ha megtetszik valaki, visszafogottan közeledsz.

Ha féltékenyedsz, akkor kétszer is átgondolod van e értelme, és nem egyszerűbb inkább megbeszélni a dolgokat?

Ha negatív vagy, próbáld meg az adott dolgot más oldalról nézni, stb...


Sok sikert, szerintem menni fog! :)

2015. szept. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piriiiii ***** válasza:

Sajnos nem ilyen egyszerű, mint, amit a kettes leírt...

Szomorúan én is észreveszem magamon a féltékeny vonásokat olykor (még a legfurcsább kapcsolatokban is, mármint nem csak a párkapcsolatokban), és iszonyat nehéz nemhogy leküzedeni, de egyáltalán feldolgozni vagy ebbe belegondolni... mindenképpen tenni kell valamit, főleg a féltékenység ellen, mert az emberi kapcsolatokon túl magát az embert is felemészti hipp-hopp. Olyan ez, mint valami méreg, ami átitatja az egész szervezeted minden atomját... borzalmas. :(

Nekem ilyenkor az tesz jót, ha távol vagyok az érintett felektől. Természetesebbé válik ilyenkor a kapcsolatom velük. De még így is nehéz tud lenni... azt hiszem, ez szeretethiányból ered.

A nyomulást már könnyebb uralni és csökkenteni szerintem. Ott már tényleg mehet az, hogy eldöntöd és úgy lesz. A féltékenységnél nem, mert az érzelem, a nyomulás pedig cselekedet.

Ha minél több embert ismersz meg, akkor a szeretethiány is visszaszorul, és így a nyomulás is, mert nem érzed a kényszert, hogy megfelelj valakinek és szeretetet, törődést nyerj.

A türelmetlenséggel nem sokat lehet kezdeni... meditálj. :D Túrázz.

2015. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy, akkor az első 3 tulajdonságod tolerálható, ha férfi akkor meg a felsoroltak közül az utolsó.
2015. szept. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!