Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az a három...

Szerintetek mi az a három dolog amit a legkevésbé értékelünk?

Figyelt kérdés

Szerintem:

1. Szabadság

2. Idő

3. Egészség


2015. szept. 29. 09:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

-A szeretetet és törődést, amit kapunk, Istentől, családtól, környezettől

-a relatív jólétünket

-magát a létezésnek a lehetőségét; az életet, magunkét és másokét

2015. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Egészség, szeretet, tudás.
2015. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Egészség, környezet, fiatalság.

Nem feltétlen ebben a sorrendben.

2015. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az erkölcs kategóriába tartozik a becsület és a hűség is.

IMHO

2015. szept. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Pont ez az.. kit csuktak még le azért mert nem volt hűséges?
2015. szept. 30. 10:17
 16/21 anonim ***** válasza:

1. fejlövés

2. kiherélés

3. egy jó kis vérhasos fertőzés


A legtöbb ember egyáltalán nem értékeli ezeket.

2015. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

szerintem:

- Idő

- ami már megvan nekünk, és evidens, akár tárgyak, akár kapcsolatok

- azokat a dolgokat, amelyeknek nem kézzel fogható a haszna (tehetség pl.)

2015. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Pont ez az.. kit csuktak még le azért mert nem volt hűséges?"


Nem értem a kérdést. Becsületes embereket is csuktak már le és erkölcsös embereket is. De ugyan úgy szabadon is vannak azok, akik ennek ellentétei.


A hűség egy erkölcsi tartás. Egy olyan eszme követése, ami az egyénben alakul ki és ahhoz tartja magát.

2015. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

3. idő

2. szabad akarat

1. igazság


Az időt azért sokan eléggé megbecsülik, de mivel ez a legnagyobb kincs, amit kaptunk, nem lehet eléggé méltányolni. A szabad akaratot a legtöbben inkább eldobják maguktól, mert félnek tőle, így nem tudják kiélvezni a lehetőségeit, nem képesek értékelni. Az igazság pedig sokszor fájó, ezért inkább elzárkóznak tőle, nem vesznek róla tudomást, és egy idő után már teljesen meg is feledkeznek róla, hogy milyen fontos lehet.

2015. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Igaz, de nem is tartom fontosnak egyáltalán. Sőt!! Engem nem érdekel, hogy a társadalom szerint mi jó és mi nem. Sokan a szabadságot sem értékelik, pedig hiába van meg mindene valakinek, ha lecsukják."

Ebben teljes mértékben egyetértek Veled, Kérdező.


Szerintem a legkevésbé ezeket a dolgokat becsülik meg az emberek:


1. Szabadság. Te már kifejtetted, hogy miért ez a legfontosabb.

2. Hűség. Én mindig is hűséges voltam és a legvégsőkig kitartottam minden olyan eszme, cél és egyéb dolog mellett, amiben hittem. Más emberek ezt "betegesnek" nevezték és kigúnyoltak érte. De én akkor is tudom, hogy nekem van igazam és mindörökké reménykedek abban, hogy egyszer még majd valóra válhatnak az álmaim.

3. Ha valaki önállóan képes gondolkodni és mer másmilyen lenni, mint a többség. Szerintem ez egyértelműen pozitív tulajdonság, de a társadalom gyűlöli, üldözi, elnyomja és kirekeszti az ilyen embereket.

4. Ha valakit nem bántalmaznak a családjában. Engem gyermekkoromban rendszeresen vertek a szüleim. Soha nem tudtam feldolgozni. Mindenki csak röhög a szenvedéseimen.

5. Mentális egészség, boldogság. Hiába szabadultam meg a bántalmazó családomtól, a mentális problémáim miatt így is képtelen vagyok boldog lenni.

6. Van mit enni. A legtöbb ember finnyás, ha elé kerül valamilyen ennivaló, hisztizik, hogy ő nem ezt kívánja, hanem mást, meg hogy neki ez meg az nem ízlik, meg, hogy "fúj, de undorító". Az pedig meg sem fordul a sok kis hülye fejében, hogy más hálás lenne azért, ha megehetné azt az ételt, amit ő kidobott.


Szomorú, hogy ilyenné vált ez a világ. Én így érzem.

2021. okt. 2. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!