Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne legyek irigy a gazdag...

Hogy ne legyek irigy a gazdag családokra?

Figyelt kérdés

Egyszerűen esz a sárga irigység az olyan lányok láttán, akiknek a szülei pénzesek. Itt most nem arról beszélek, hogy mert apuci pénzén tudta csak elvégezni az egyetemet, vagy hogy a családi vállalkozásban reszelgeti a körmét havi fél millióért. Mindössze arról, hogy könnyebb azoknak, akik lakást kaptak, amikor egyetemre mentek, mindig volt normális ruhájuk, kozmetikumaik...gazdagon szépnek lenni is sokkal könnyebb.

Most már, hogy dolgozom, szerencsére én sem nélkülözök, de sajnos sosem fogok olyan luxusban élni, amibe egyes ismerőseim beleszülettek.


Hogy győzzem le magamban az irigységet?


21l


2015. szept. 30. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem többek, mint te. Érdemes ezen dolgoznod, mert az egész életed meg fogja keseríteni, ha nem változtatsz a nézeteiden. Pszichológus tud segíteni, nem kötekedésből, őszintén javaslom.
2015. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha tudnád, hogy hányan vágynának a földön úgy élni, mint te, és ha belelátnál a szívekbe, hogy a boldogság mértéke mennyire nem ettől függ, akkor megnyugodnál.

Nekem is eszembe jut gyakran, hogy mi van, ha soha nem lesz saját lakásom és egy nem folyton döglődő autóm. De aztán arra, mennyi mindenem van, ami nem megvehető (családom, barátaim, férjem, egészségem...), és belátom, ritka szerencsés vagyok.

És már 40 elmúltam.

2015. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekik is megvannak a sajat problémáik. Sokan sosem fogják eléggé értékelni az életüket mert ha minden az öledbe hullik, nincs benne nagy öröm. Neked sokkal nagyonn boldogság lesz ha a sajat pénzedből veszed a kocsidat/lakásodat/akármit.
2015. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelnek a gazdagok. Egy kis ügyeséggel eddig mindig megszereztem mindent, ami kell.
2015. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha erre vágysz tegyél érte. Tanulj, keress másik munkát, ami jobban fizet és még jobban fizetőt és még jobban fizetőt.


Unokatestvérem két tanár gyermekeként tanult és tanult és addig tanult míg egyre feljebb nem került a ranglétrán (pénzügyi szektor). Aztán tanult külföldön: fél év közel egymillióba került, de ki tudta fizetni és még jobb állást tudott szerezni.

Szerezz ismeretségeket, tanulj meg bánni az emberekkel, tanulj új szakmát vagy szakmán belül mindig az új dolgokat, dolgozz és sikerülhet.


21 évesen miért hiteted el magaddal, hogy nem lehet?


Az igaz, hogy sok, nagyon sok munkát és időt kell beletenni. Ugyanis a gazdagságnak is van ára. Sok tanulás és sok munka. Ha nem fizeted meg akkor mitől lennél gazdag?

2015. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

azok az ismerőseim, akik gazdagok, egyikük sem boldog, mindegyiküknél van valamilyen családi gikszer

engem csak az bosszant, akit bevesznek a családi vállalkozásba jó pénzért, és közben semmit sem kell csinálnia, még a felvételi eljárást sem kellett végigszenvednie, de ilyenkor mindig azzal vigasztalom magam, hogy ezzel az élménnyel is több lettem :)

2015. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Drágám még 10 év kemény munka, no buli és no sóvárgás, angyalom akkor téged fognak irigyelni és még csak a 30-as éveid elejét fogod taposni. Hajrá! ;)
2015. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Te vagy aki délután kiírta hogy külföldön dolgozik es irigyled az ottani gazdag lányokat?

Nem vagy több egy márkás kabátban vagy cipőben ez az egész csak a lelkesnek szól. Ugyanúgy lehetnek problémáik es sokszor a vonzó élet sokkal sötétebb belsőt takar. Törekedj arra hogy te is jobban élj!

2015. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A lelkednek szol*
2015. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kezd azzal, hogy nem foglalkozol másokkal. Nehéz, de próbáld meg.

Illetve azok az emebrek akik beleszületnek a jóba jóval gyengébben tudják magukat motiválni, sokkal kevéséb képesek egy-egy célért küzdeni, és így kevésbé tudnak maguknak oylan tevékenységet találni amiben igazán el tudnak mélyülni. Többek között ez az utóbbi érzés (teljes belefeletkezés) létünk sava-borsa. Ha ezt megtapasztalod már tartalmas az életed.

2015. okt. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!