Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ami bizalom?

Minden ami bizalom?

Figyelt kérdés

Régen volt egy nagyon jó baráti társaságom akikkel mindig együtt lógtunk, meg mindig jól elvoltunk, kb 4-5 éves korunktól egészen 12-13 éves korunkig, aztán nekem mindenkivel megromlott a kapcsolatom, mert otthon nagyon szigorúak voltak velem, és sok mindent nem tudtam megtenni a barátokért amit kellett volna.. 1-2 év alatt olyanba torkollott ez az egész hogy a barátaim kezdtek el szívatni, megalázni, még jobban tönkretenni..


Kérdés, ezek után hogyan lehetnék képes arra hogy megbízzak akárkiben is? Azóta 8 év telt el, rengeteg lánnyal összejöhettem volna már, de egyszerűen félek.. Félek az emberi kapcsolatoktól, félek beleilleni valahova, még ha nagyon szeretnék is, mert már nagyon hiányzik.. Rengeteg lányt aki tetszett, és én is tetszettem nekik nem tudtam megismerni, mert azt hittem ők is rosszat fognak tenni velem egy idő után.. Illetve nem akartam hogy rossz legyen nekik, mert azt hittem, és még szerintem tudat alatt hiszem is, hogy az én hibám minden ami velem történt régebben, és nem szeretném ha ő is miután belém szeret kap belőlem valamennyit, utána elhagy, megaláz, tönkretesz.. Mint ahogy mindenki csinálta régebben.. Múltat tudatosan le lehet zárni, már pozitívan tekintek rá néhány szempontból, és mindig nézem hogy mi mindent nyertem ezzel a szocfób életmóddal, és meglepően sok dolgot találtam, de a tudat alattim nem tudja lezárni, és a legfontosabb dolgok hiányoznak az életemből: normális barátok/kapcsolatok, szerelem..



20/f



2015. okt. 2. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
18/L vagyok nincs nagy élet tapasztalatom de sokat olvastam és csak egyet kérdezhetek: Mi a jobb, megtenni bízni az emberekben, vagy egy életen át bánni, hogy megtehetted volna de mégse tetted? Kockázat nélkül nincs siker. Tudom tankönyvien hangzik de szerintem igaz. Néha pofára esel és az élet még meg is rugdal de néha a felhők fölött jársz három méterrel. Hol sírsz hol nevetsz, ettől lesz izgalmas az életed.
2015. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én még csak mindig sírtam miután megbíztam valakiben, ezért egyre nehezebb.. De köszi a választ hasznos volt, majd próbálkozok!:) Most van egy pár ember akiken érzem hogy simán megbízhatok bennük, szóval jól áll a szénám egyelőre talán:D Illetve van egy lány is aki nagyon aranyos velem, és próbál megismerni:D
2015. okt. 4. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, van egy pár ember akiért megéri küzdeni, főleg ha ők is küzdenek érted. (most arra a lányra gondolok)
2015. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz:/ Tudatosan tudom és elfogadom, hogy mit kéne csinálnom, de egyszerűen nem megy a dolog..:/
2015. okt. 6. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Hidd el én is csak az észt osztom, jobban szeretek itthon lenni. Senki se szeretik ha átejtik. És tudom ez nem jó szokás gyakrabban kéne kimozdulni, de amikor mesélik hogy mit csináltak... Hát lehet hogy köszönöm szépen inkább századszorra is elutasítom a meghívást és haza megyek. Nem életcélom kiröhögtetni magam másokkal (akik állítólagos barátok) Na nem nekem kéne panaszkodni hanem bíztatni téged. Bocsi
2015. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
semmi gond.. Én amúgy arra kezdek rájönni, hogy lehetséges, hogy nem is feltétlenül rajtunk röhögnek, én is ma belekerültem egy szituációba, amit én igencsak kínosnak éreztem, és olyan 3-an 4-en röhögtek rajta, először úgy képzeltem el az egészet, hogy rajtam röhögnek, aztán megpróbáltam gyors átértékelni az egész helyzetet, és nagyjából normálisan tudtam viselkedni.. Máskor biztos mondtam volna valami olyasmit amitől egyből elhallgat mindenki, esetleg össze is veszek az adott illetőkkel, de most velük nevettem, és próbáltam úgy tekinteni magamra, mint aki vicces, akivel együtt nevetnek, nem mint aki egy totál retardált, aki annyira szerencsétlen hogy már nevetséges.. És lehet valójában tényleg ez is történt, lehet hogy vicces voltam az adott helyzetben, viccesen adtam elő magam, ami jó dolog.. Ha nem, az sem probléma, legalább általam örömük lett, és ezáltal nekem is örömöm lett.. A lényeg az hogy nem mindig olyanok a dolgok aminek mi látjuk, sokszor beleképzelünk még a valós helyzetekbe további történeteket, mint ami valójában történik..
2015. okt. 8. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!