Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érvényesülnek jobban a...

Miért érvényesülnek jobban a szemét emberek?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A természet törvénye az hogy taposd el a gyengébbet vedd el tőle a fényt, a táplálékot, a területet, minden létjogosultságot, mert akkor van nagyobb esélyed a túlélésre, a szaporodásra, a fajfennmaradásra. Ez az érvényesülés törvénye. Ezt emberbe átültetve egy végtelenül önző, szemét ember jön ki, pedig ő fog érvényesülni. Az, aki lehajol az elesettekért, segít a bajbajutottakon, csak az energiáját pazarolja, a saját jóléte építése helyett a másét építi. Természetellenes.
2015. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Elsőnek igaza van, én kiegészíteném azzal, hogy a mai társadalomban az emberek többsége állatként él, nem emberként. Az agyát nem használja, csak az élvezetek vezérlik, és nincs bennük sem szeretet sem empátia.

Egy ilyen világ az állatoknak kedvez.

2015. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért az is relatív ki számít "szemét embernek".


Sokan például elvárják hogy amiért a másik megdolgozott, azt ők ingyen kapják meg tőle, meg kérni mindenki tud, bezzeg ha nem kap, akkor azonnal a másik a "szemét".


Na meg ott van az, hogy ha valaki a másikat helyezi előtérbe, segíti, akkor előbb utóbb jön a "kisujjam nyújtom, egész karom kell" effektus. Ilyen szempontból szerintem átlag ember is hamar rájön, hogy 2x meg kell gondolni, hogy kinek segítesz és kinek nem.

2015. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ez sajnos így van, ahogy az első írja. Viszont ilyet csak az csinál akiben nincs lelkiismeret... nem feltétlen a sikerért csinálja, hanem mert egy szemét, ennyi. AKi nem képes ilyenre a lelkiismerete miatt, az nem fogja tudni megtenni semmi pénzért.
2015. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"én kiegészíteném azzal, hogy a mai társadalomban az emberek többsége állatként él, nem emberként. Az agyát nem használja, csak az élvezetek vezérlik, és nincs bennük sem szeretet sem empátia. "


Szerintem ez nem igaz. Csak ezek kicsit bonyolultabb érzések, mint az éhes vagyok, basznom kell, szédülni akarok, stbstb. 30 év fölött azért kialakul az empátia nagyrészt. Lehet hogy csak túl sok tinit, meg huszonévest látsz.

2015. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 dehogy alakul ki. Sőt, pont azoknál nincs ilyen.
2015. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy csak túl sok tinit, meg huszonévest látsz."


25 éves vagyok ezért elsősorban valóban fiatalokkal vagyok körülvéve de esetükben az észrevételem szerintem áll. Az idősebbek, egy fokkal viszont tényleg normálisabbak, pontosabban több közöttük az emberi ember.

2015. okt. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!