Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hagyja el minden ember...

Miért hagyja el minden ember a gerincét amikor pénzről van szó?

Figyelt kérdés
Elég sok példát láttam erre, volt hogy anyám nyúlt le pénzzel, de ez hogy a bátyám is ilyen pénzmániás barom lett ez már az utolsó csepp volt a pohárban. Az elmúlt 1 évben amíg jobban álltam anyagilag közel 600.000-et adtam hogy segítsek neki. Most fordult a helyzet én vagyok pocsék szituációban, neki meg mint a pelyva. Megvágtak az ellenőrök, 16.000 forint, nincs ennyim és rákérdeztem hogy tudna-e segíteni hogy mondjuk felesbe fizessük. Pofahúzás lett a vége, mondtam neki hogy akkor tartsa meg magának. Miért fontosabb ez a rohadt pénz mindennél?

2015. okt. 4. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Valakinek fontos, valakinek nem.

Én szerencsés vagyok, mert gazdag családba születtem, megvan mindenem, így egyáltalán nem érdekel a pénz, a lényeg, hogy van bőven, ha valamelyik ismerősöm kölcsön kér, szívesen kisegítem, és nem kérek kamatot, meg igazából az se különösebben zavar, ha nem tudja visszaadni, volt hogy el is felejtettem már, hogy az illetőnek kölcsönadtam, de rendes volt mert ő maga jelentkezett, hogy szeretné visszafizetni.

2015. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mi nem születtünk gazdag családba és sose voltunk gazdagok... Ettől függetlenül nem minden a pénz körül forog. Nálam legalábbis.
2015. okt. 4. 12:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A családnak mindig segítenie kell egymást akár pénzről van szó akár másról.

Ez nem szimpla gerinctelenség. Szerintem sosem szerettek téged annyira mint te őket.

Ha idegen embereknek fontosabb a pénz mint az erkölcsösség az 100%-ig normális jelenség, de ez nem.

2015. okt. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!