Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Engem nem motivál semmi,...

Engem nem motivál semmi, titeket mi motivál?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmi motivációm sincs. Minden hidegen hagy, semmiért sem tudok lelkesedni. Befásult, unott vagyok, nincs kedvem semmihez. Titeket mi motivál, mit tanácsoltok, miből merítsek motivációt?

2015. okt. 7. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
engem az internetezés motivál xD
2015. okt. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Életcélok.

de leginkább akaraterő és lelkienergia.

2015. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az életcélom hogy kijátsszam az összes engem érdeklő ps2, ps3, ps4 játékot, és a többi jövőbeli konzol játékot is. Hát... nem tudom valaha sikerül-e véghezvinnem. De engem kb ennyi tart életben, semmi mást nem szeretek csinálni, és nem is igazán szoktam... :)
2015. okt. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi. Szar az élet.
2015. okt. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem a munkában leginkább a pénz motivál, mindig is próbáltam úgy váltani hogy anyagilag jobban jöjjek ki, ha már ott töltök napi X órát akkor legyen értelme, jussak 1-ről a 2-re. Ez a része működik is, jelenleg olyan helyen dolgozom ahonnan nem szeretnék a közeljövőben váltani.


Szabadidőmben szeretek túrázni, hegyet mászni, ebben a motivációm egyrészt a saját korlátaim legyőzése (magas hegyeken, hosszú mászásokkor), másrészt motiválnak a vele járó veszélyek is, ami olyan mint amikor az oroszlán bajszával játszok. Az ember tart tőle, de le tudja győzni.


Egyébként az életben a legnagyobb motiváció ha alulról kezdesz valamit. Csóróként, kilátástalan helyzetben, az ember vesz egy nagy levegőt és elkezd felkapaszkodni, mert frusztrálja a dolog. Megtesz mindent hogy elérje amit akar.

Van Magyarországon egy hegymászó, Szendrő Szabolcsnak hívják. 16 évesen elvesztette az egyik lábát, akkor még csak csodálta a hegymászókat és mivel nem volt meg az egyik lába szinte biztos volt benne hogy ő soha nem fog feljutni olyan magasra és a csúcsokon állni. Ez egyre inkább frusztrálta. Jelentkezett hegymászó tanfolyamra, ott közölték vele hogy nem lesz belőle profi mászó. Ez nem hagyta nyugodni. Első hegyeit műlábbal, egyedül mászta, majd egyre feljebb jutott, míg elkezdték tisztelni az elszántságát és maguk közé fogadták a legjobbak is. Az egyik legjobb mászó volt fél lábbal is, annak ellenére hogy leírták. Élő legenda lett. Járt nyolcezer méter magasan, mászott nehéz sziklautakat itthon és például a Himalájában.

Ha nincs a balesete akkor talán nincs ilyen motivációja sem.

Ezért is nehéz motivációt találnia annak akinek megvan mindene, minden alá van rakva, de az sem ritka hogy valakinek bőven elég ha van egy olyan munkája amiből elvegetál, nincs életcél, telnek a napok és 1x csak azt veszi észre hogy ott áll egy elvesztegetett élet végén amit lehetett volna sokkal jobban is élni. Csak rajta múlt volna.

2015. okt. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Digo ..

Ez most megérintett :)

2015. okt. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

elképzelek valamit, nagyon beleélem magam, szinte mintha már meg lenne és használnám úgy képzelem el...és utána jön a megvalósítás fázis...


szerintem találj valamit ami érdekel, amit szeretsz csinálni, amit örömmel csinálsz és foglalkozz azzal...


22F

2015. okt. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!