Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A fojamatos megaláztatás...

A fojamatos megaláztatás miatt (szidás) lehet valaki öngyilkos?

Figyelt kérdés

Nem kéne vele foglalkoznom, nem tartozik rám, csak minden nap hallom a szomszédék veszekedését és elgondolkodtat. Néha már olyan szinten szidják egymást, hogy én érzem magam rosszul.

A felesége szokta szidni a férjét folyamatosan, főleg amikor beiszik. Néha viszont dícsérgeti is, de azt nem a hapsi szemébe ugye, hanem a szomszédainak, többek között nekem is, amikor meglát és elnézést kér a veszekedésekért. Általában fél órát tud beszélni arról, hogy ő milyen meg milyen a férje, de azért rendes és a többi.

Szóval azon gondolkoztam, hogy ha egyszer már betellik a pohár a fickónál, akkor megölheti e a nőt, vagy saját magát? Lehet, hogy csak egyszerűen lelép, vagy ilyesmi. Elég rossz lenne egy ilyen bonyodalom a házba. Nagyon rosszul érezném magam, ha egy este kiugrana a hatodikról, de attól is tartok, hogy ha beleszólok akkor le vagyok ugatva, hogy semmi közöm hozzá, ami igaz is.

Nem tudom, hogy megérdemli e, hogy folyamatosan a fejéhez vágják ezeket a dolgokat, b-zi vagy meg ilyesmiket. Mondjuk elég idősek már, nem tudom, hogy mióta vannak együtt, az is lehet, hogy megszokták.

Lehet, hogy velem van a baj, de én elég érzékeny vagyok az ilyen mértékű alpári stílusra, mert nem ilyen közegben nevelkedtem és kicsit fáj nekem is a dolog.

Kéne csinálnom valamit, vagy kapcsoljak be egy zenét, hogy ne is halljam, amikor rákezdik? :\



2015. okt. 9. 11:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Folyamatos*
2015. okt. 9. 11:53
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyilkosság és öngyilkosság ennél szerencsére jóval kevésbé egyszerű dolgok. Pl. lelkialkat kérdése is.

Tenni nem sokat tudsz. Az életükbe nem szólhatsz bele, legfeljebb az ellen emelhetsz szót, hogy hangoskodnak és zavarnak. Meg lehet őket fenyegetni, feljelentéssel, de nem biztos, hogy jól jössz ki a dologból. És persze ha használ is valamit a fenyegetés, az csupán tüneti kezelés lenne; a kettejük viszonya attól nem lenne jobb, csak halkabban vitáznának.

2015. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem járna haza "beivottan" akkor nem szidán annyit az asszony, nem logikus? De ha neki fontosabb az alkohol, mint az otthoni béke, akkor csak piáljon, de aztán nehogy még őt kelljen már sajnálni, jesszus...
2015. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy ő iszik, hanem hogy a nő akkor veszekszik vele jobban, ha beivott, tehát a nő ivott be, sajnálom ha félreérthető voltam.
2015. okt. 9. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!