Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember a rosszat...

A legtöbb ember a rosszat látja meg bennem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindig van valami amiért lenéznek, elítélnek, mérgesek lesznek rám.


Alsóban szorgalmas jó tanuló voltam, de ki voltam közösítve mert szégyenlős és csendes voltam. Naponta csúfoltak, bántalmaztak mert én voltam a "stréber". Az senkinek nem jutott eszébe hogy okos lennék ezért érdekes lenne velem barátkoznia, ahelyett hogy céltáblának használjon.


Felsőben egy másik erősebb suliban már nem voltak jó jegyeim, ott meg azért b_sztattak páran mert szerintük hulye voltam.

Az ott szerzett barátnőim pedig azt mondták amíg nem ismertek azt hitték beképzelt vagyok. Pedig még év elején igyekeztem is jó benyomást kelteni azzal hogy mosolyogtam, odafigyeltem hogy nézek ki, stb.


Mikor volt egy vidámabb időszakom ahol imádtam másokat megnevettetni sokszor komolyan vették a hulyéskedésem és lenéztek ezért.


Gimiben időnként leromlottak a jegyeim mert nem tanultam, csináltam elég házit. Közben tudtam hogy van leckém, egész nap amiatt idegeskedtem de aztán nem csináltam meg mert gondoltam ígyis úgyis teli lesz hibával, nem éri meg leégetni magam. Halogattam, vagy nem volt motivációm rá annyira szarul éreztem magam. Emiatt apám hónapokig utált és fenyegetett hogy kirak az utcára ha még egy rossz jegyem lesz. Minden nap lehordott hogy egy lusta sz-r vagyok.


Mikor fáradt, álmos vagyok, beszólnak hogy mi bajom van, miért bunkózok.


És még rengeteg példa lenne... Mit tegyek hogy mások szemén keresztül lássam magam hogy elkerüljem ezeket a félreértéseket, lehordásokat?


Kérlek ne írjátok hogy ne törődjek vele, mert egyszerűen képtelenség minden véleményt semmibe venni ha emberek közt élsz.. Egy normális embert szerintem nem néznek le ennyiszer.

Nekem még barátkozni is nehéz, mert mindenki olyan mintha eleve utálna vagy csak szánalomból barátkozna velem és közben kibeszélne.



2015. okt. 10. 03:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsősorban a gondolkodásmódodon kellene változtatnod, mert az írásodból kitűnik, hogy te sem tartod magad valami sokra. Ha nem vagy kibékülve a személyiségeddel, és nem tudod elfogadni azt, amilyen vagy, akkor nem várhatod el másoktól, hogy tiszteljenek.


És igen, nagyon sok hülye van, aki bántja az érzékenyebb embereket... De akármennyire is nehéz (hidd el, tudom miről beszélek) figyelmen kívül kell hagyni őket. Ne akarj nekik megfelelni, annyit nem ér az egész. Idővel úgyis találkozol olyan emberekkel, akik a valódi barátaid lesznek. Ők nem várják majd el, hogy a kedvükért más legyél. Mert ilyenek az IGAZI barátok. Olyannak szeretnek, amilyen vagy.

2015. okt. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Helló! Egyetértek az előttem szólóval. Az igazi barát úgy szeret, ahogy vagy. Tény, hogy velem is ez történt, mindig kiközösítettek, hol azért mert jók a jegyeim, hol azért mert nem feleltem az elvárásuknak kinézet terén. És igen folyton azt a választ kaptam, hogy ne is törődjek velük, de ez sajnos nem így megy... soha nem felejti ezt el az ember, de megtanultam egy kicsit háttérbe szorítani és jobban összpontosítani arra, amit szeretnék. Nincs nekem se sok barátom, de akinek teljes mértékben mindent el tudok mondani olyan van. Vele csak gimiben találkoztam először egyébként. Na de visszatérve rád, igen, az nem normális, ha ennyiszer lenéznek egy embert. Szerintem nem is ember az ilyen, aki ezt teszi. Viszont hiába ért sok bántás, attól még nem kell mindenkire úgy tekintened mintha biztosan hátsó szándékból barátkozna. Ha ezt tettem volna, akkor ma nem lenne egy barátom se. Ez nem jó! Ezen a dolgon kellene szerintem változtatnod.Egyébként hidd el, másokat nem lehet megváltoztatni, csak magadat tudod formálni, de azt is csak úgy tedd, ahogy azt helyesnek véled. Túl naivnak se jó lenni, ezt tapasztalatból mondom. Szerintem le kellene ülnöd egyedül otthon, becsukni a szemed és megkérdezi magadtól, hogy mi most a helyzet, miért vagy olyan amilyen és milyen szeretnél lenni. :)
2015. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!