Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem a telet. Ti hogy...

Nem szeretem a telet. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban még szerettem, sajnos mostmár nagyon utálom.

Nincs rosszabb annál, hogy délután 4-kor elkezd sötétedni, a fák kopaszok, köd és ónos szitálás, kevés napsütés. Havazástól fáj a fejem. Hiányzik, hogy nem tudok szabadtéri programokat szervezni és be vagyok parancsolva a lakásban. Februártól kezdek fellélegezni, mert akkor már hosszabban a nappalok.

Hogyan éljem túl a november középétől kezdődő időszakot?



2015. okt. 10. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Én imádom a telet.

Mikor kinyitom az ablakom és mellbe vág a hideg friss levegő. Reggelenként a térdig érő hóban ugrándozni, az erőben pedig néma csend, csak néha-néha egy madár hangja hallatszik. A fák kopaszok, az egész tájat belátod hosszú távon, idilli. Egy gyönyörű csillagfényes ég látványa mindent visz. Ilyenkor előtérbe kerülnek a beltéri programok is, de egy-egy téli túra is nagyon vonzó.

Tanuld meg megszeretni a telet.

2015. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
hát az élet ilyen, nem fogsz meg halni ne aggódj..
2015. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Gyerekkoromban imádtam mert esett a hó és hógolyóztunk, szánkóztunk meg csúszkáltunk a jégen stb., de ez a lelkesedésem viszonylag korán abbamaradt szerintem, kb. 13 évesen már nem szerettem. Én azt nem szeretem benne, hogy "nem kényelmes, kellemes". Most ez tudom, hogy hülyén hangzik...:) eleve hideg van, amit én nem szeretek és akkor fel kell öltözni rétegesen, vastag, meleg, ruhákba és szeretem a szép pulcsikat, csizmákat stb. (ilyen szempontból örülök neki), de valahogy még sem érzem magam bennük olyan kényelmesen mint mondjuk tavasszal vagy őszzel mikor csak felveszek egy könnyebb pulcsit. Hideg van, korán sötétedik és ilyenkor én is és szerintem az emberek többsége sokkal rosszabbul érzi magát, nyúzottnak, fáradtnak. Már a karácsony sem akkora szám, nem igazán olyan a családi hangulat, hogy kellemesen el lehessen tölteni egy estét. Mondjuk szeretem, hogy hóillat van meg olyan szépen havazik, szép a táj, hogy minden fehér és néha esténként jó is sétálgatni egyet a friss hóban mert olyan kis hangulatos, de úgy a mindennapokban egyáltalán nem hiányzik. Én próbálom kihasználni a télnek azt az előnyét, hogy ilyenkor úgymond ruhaváltás van és előkerülnek a kabátok, sálak, kesztyűk, csizmák és akkor beszerzek pár tetszetős darabot meg próbálok csinosabban felöltözni a már meglévőkből mert ezt így élvezem, hogy most másfajta ruhákat is lehet hordani. Nem tudom, hogy lány vagy fiú vagy, pasiknak ez gondolom nem olyan nagy élmény:) Sajnos a letörtségre, fáradtságra még nem találtam módszert...
2015. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert a 40 fok miért jobb az erős UV sugárzással, ami szétégeti a tested és megfullsz a fulladt levegőtől és izzadsz, mint egy ló?
2015. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretem, mert ha kinyitom az ablakot, végre nem a hőség jön be rajta, hanem ki lehet normálisan szellőztetni. Ha jól felöltözik az ember és beiktat egy-egy forró teát, vagy forralt bort, nagyon is jó szabadtéri programokat lehet csinálni, sőt ezerszer jobbakat, mint a nyári 40 fokban, amikor csak a strand lehetséges, a többi helyen megdöglik az ember.

Én ilyenkor tele teszem gyertyákkal a lakást, nagyon hangulatos. Szerintem nagyon jó, hogy vannak nálunk évszakok. Télen egy kicsit magunkba mélyedhetünk, várjuk az ünnepeket, utána pedig a tavasz első sugarait.

2015. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Imádom, mert kint ugyanolyan szar, mint nyáron 40 fokba (kivéve ha van hó) de legalább idebent élhető. Tudok forró teát, csokit inni, edzeni, meg úgy kényelmesen lenni. És nem utolsó sorban a sok gyökér nem üvöltözik egyfolytában itt kint.
2015. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Én meg sajnos úgy vagyok vele, hogy már a nyarat utálom, de borzalmasan és fogalmam sincs, hogy kellene ismét megszeretnem. Ez a mostani nyár csak megerősített benne, hogy számomra egyre elviselhetetlenebb. Pokol volt ez a hőség, állandóan benn gubbasztottam a légkondis lakásban a lehúzott redőnyök mögött, sehová nem volt kedvem mozdulni, egy csomó szabadtéri programot ki is hagytam, mert ki a fenének van kedve hőségben kinn állni még akár a fák alatt is. Két perc alatt le lehet izzadni és a vízparton kívül még csak elmenekülni sem lehet előle.


Mire megfőztem a konyhában, hőgutát kaptam, a sütő bekapcsolásáról szó sem lehetett, ráadásul csak éjjel tudtam normálisan kiszellőztetni a szagokat, mert amúgy csak a meleg áramlott be.

Éjjel meg állandóan a ház előtt ordibáltak a bulizók, szóval végre csend van. Ezerszer inkább tél, mint forró nyár.

2015. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Imádom, kedvenc évszakom. Téli gyerek vagyok, lételemem a hideg, a sötétet is szeretem, és bármeddig elnézegetem a havas tájakat. Nem bírom a meleget, egész nyáron rosszul vagyok, zavar a sok fény, utálok olyankor kimozdulni. Ne aggódj, a globális felmelegedés neked kedvez, idén sem lesz tél, megint nem fogok havat látni, megint nem kell előkeresnem a kabátomat, megint át fognak telelni a rovarok és megzavarodnak a növények.
2015. okt. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

3. vagyok

Szerintem sem jobb a nyár, én sem a nyarat, sem a telet nem szeretem pont azért mert ezek szélsőségesek. Nyilván van enyhébb tél meg hűvösebb nyár is, de a legideálisabb szerintem a tavasz és az ősz. Nyáron túl meleg van, akkor is fáradtak és ingerültek az emberek, nem jó kint lenni a hőségben, megizzadunk stb., de a telet sem szeretem különösebben jobban. A tavasz és az ősz viszont kellemes mert elfogadható az időjárás és változatosabb is. Van, hogy melegebb van, de nem az a pukkasztó hőség, ugyanakkor lengedezik a szél, esik az eső is, de nem olyan mértékben. Szerintem ez a legjobb.

2015. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!