Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészséges úgy gondolkodni,...

Egészséges úgy gondolkodni, hogy "én nem veszek autót, mert az környezetszennyező"? Van ilyen ember itt, aki így gondolja?

Figyelt kérdés

Csak elektromosat, amíg az drága addig biciklizek, és nem tervezek családod


Vagy 100-200 évvel később kellett volna születnem?



2015. okt. 12. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt addig tudod megtenni, amíg olyan helyen élsz, ahol helyben (kerékpárral megközelíthetö távon belül) van munkád, nem kell nagy bevásárlásokat tenni és nincs családod.


Ugyanis ha a munkahelyedre nem tudsz bejárni autó nélkül, ami vidéket igen gyakori, a reggel-este 30-60 km me, ritka, és tömegközlekedés nincs, vagy rengeteg idöveszteség lenne ( fél óra-óra helyett 2-3 óra),több Km-röl kell hazahordani a megélhetésedhet szükséges élelmiszereket és egyebeket, a gyerek(ek)et óvodába/iskolába kell vinni nagyobb távra, stb.


Az elektrtomos autó meg egyelöre a jövö zenéje, az nem alternatíva.

2015. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha te úgy gondolod, és megfelel a kerékpár, már miért lenne baj? Miért kellett volna ezért később születni? Attól még senki nem E.t hogy nincs autója.
2015. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kerékpárral nem tudnék megoldani egy nagy bevásárlást. Egyébként elboldogulnék a városban tömegközlekedéssel is.

Viszont városon kívül nem tudom, mihez kezdenék.

2015. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szívesen vennék pl egy Tesla elektromos autót hogy kíméljem a környezetet, csak épp nincs rá húszmillióm, még a kisautó kategóriában is hétmilliótól van az elektromos. A környezettudatos autózás ma még csak úri muri. Ha belevesszük, hogy az akkuk cseréje másfél milliónál kezdődik és 5 évente/nyolcvanezer km után esedékes, máris nem akkora buli.
2015. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Szemely szerint kepmutatasnak tartom.
2015. okt. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

személy szerint idegesít, hogy tudatosan szennyezem a környezetet..persze az is, hogy más is, de mivel én is ezt csináltam kiskorom óta, ahogyan busszal, kocsival mentem iskolában, ezért elfogadom...


4es, igen, ez itt a nagy probléma, hogy sokkal gyengébb minőséget lehet venni elektromosban mint kőolajjal hajtottban


5ös, pejoratív értelemben?

2015. okt. 12. 14:32
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Idáig azért nem megyünk el, sőt, én hobbimotorozok is, amikor van pénzem...

Megtesszük a párommal, amit tudunk. Közlekedésben ez azt jelenti, hogy elsősorban gyalog és biciklivel járunk, utána jön a motor, végül az autó (néha kell nagyobb bevásárlásra menni a közeli nagyvárosba vagy nagyobb cuccokat hozni, de az ország túlsó felébe utazni temetőlátogatásra sem poénos máshogy), de az is 4 litert fogyaszt százon. A motorok jóval kevesebbet. Költségre nekünk drágább biciklizni, mint motorozni, főleg nekem, aki alig használom, bár a párom mindig defektet szed össze errefelé. Km költségben (amibe beleszámoljuk a vételárat, hiszen az is hozzátartozik) jobb a motor. Az autó megint nem, mert keveset használjuk. Viszont - kell. Ez van.

Ha tömegközlekedsz, használsz tárgyakat, futár jön hozzád van bármi, akkor sem teszel jót a környezetnek... Valahol meg kell húzni a vonalat. Mi nem áldozzuk be az alapvető kényelmet. A párom biciklivel jár munkába, napi 16 km, télen-nyáron (ha meg van fázva vagy nagyon esik, akkor autózik). Erre képes, szeret biciklizni. De szükségünk van autóra is néha.

2015. okt. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez jutott erről eszembe:

[link]

2015. okt. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

igen, pejorativ ertelemben.


Folyamatosan szennyezed a kornyezeted, azzal is hogy ide irogatsz.


Ezert tartom kepmutatonak amit mondasz.

2015. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs szükséged autóra, akkor ne vegyél. Ha eljutsz odáig, hogy belátod: nem mindenkinek kell autó, már jól is állunk, mert Magyarországon inkább az a jellemző, hogy erőn felül vesznek autót az emberek, akkor is, ha soha nem fogják kihasználni, mert anélkül is meg tudnák oldani az életet.
2015. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!