Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen felnőtt emberre...

Ti milyen felnőtt emberre mondanátok azt, hogy iszonyú gyerekes?

Figyelt kérdés

Milyen emberekre szokás ezt mondani?

Ti mi alapján tituláltok valakit simán gyerekesnek, vagy nagyon gyerekesnek?


Számotokra visszataszító vagy semleges ez a tulajdonság?



(egyébként: Munkahelyen ki számít gyerekesnek? Hallottam már ilyet, hogy valaki a munkatársára mondta a munkával kapcsolatban de nem nagyon tudom értelmezni)



2015. okt. 10. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Például aki azonnal kimondja azt ami elsőre az eszébe jut, tekintet nélkül arra, hogy nem odaillő, sértő, vagy senkit sem érdekel.

Gyerekes számomra az, aki nem vállalja a felelősséget szinte semmiért, egyből hárít, vagy kifogásokat keres. Vagy aki megsértődik, ha valaki nem azon a véleményen van, amin ő.

2015. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele kiabálás vagy személyeskedés nélkül kommunikálni, problémát megoldani. Hisztériás, sértődékeny.
2015. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkodókra.

Munkahelyen is ugyan ez. Anyum csoportvezető és sokszor volt ki mindene a sok tehetetlen agyát nem használóktól.

2015. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

aki még nem tanulta, meg, hogy kell materiálisan gondolkodni..ezért inkább nem használom ezt a szót, hogy gyerekes.mivel a mai életszemlélet az negatívan használja a gyerekes jelzőt és pozitívan a felnőtt szót..


tény és való, hogy sokszor érdemes "felnőtt"-ként viselkedni, pl megcsinálni amit utálunk, ilyenek, de nagyon sokszor vissza kell nézni önmagunkban és végiggondolni, hogy valóban ez az amit akarunk, vagy csak a felnőttes énünk mondatja velünk

2015. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ez elég kontextusfüggő... és mondjuk én magaban megkülönböztetem azt, hogyha vki gyermeki lelkű meg ha gyerekes (felnőttekről beszélek). Előbbi pozitívum, mert tud lelkesedni dolgokért, nincs besavamyodva, tud spontán gondolkodni, szívből nevetni, kreatív. Utóbbit meg én tényleg az idegesítő, éretlen fajtára értem.


Arra, aki:

- ha nem úgy történik vmi piti dolog, ahogy akarja (volt barátnőm - barát barátnő, mert mindketten hetero lányok vagyunk - azért vágta ki a hisztit a Mekiben, mert az anyja nem vett neki fagyit... akkor a hölgyemény már elmúlt húszéves... igen, az ilyen dolgai miatt is már nem a barátnőm)

- nem képes komoly lenni olyan helyzetekben, amikor illene annak lenni, nem tud viselkedni

- öntő, hisztis, ami kell neki, azt elveszi, nem oszt meg semmit másokkal, irigy

2016. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!