Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészséges úgy gondolkodni,...

Egészséges úgy gondolkodni, hogy "én nem veszek autót, mert az környezetszennyező"? Van ilyen ember itt, aki így gondolja?

Figyelt kérdés

Csak elektromosat, amíg az drága addig biciklizek, és nem tervezek családod


Vagy 100-200 évvel később kellett volna születnem?



2015. okt. 12. 13:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Amúgy én úgy vagyok, hogy az élet rövid ahhoz hogy magunkat szívassuk, és sokkal egyszerűbb az élet ha van autód. 100 évvel ezelőtt meg az utcára öntötték a szart is az emberek, és térdig gázoltak a lótrágyában.
2015. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem kellene mindenkinek autó, ha vidéken is rendes közlekedés lenne, és nem kellene egy rakás álláshoz B jogsi alapfeltételként. Ki van szolgáltatva nélküle az ember. Errefelé nincs olyan busz ami úgy menne és jönne, hogy beleférjen a 8 órás munkaidőbe, autó nélkül munkanélküli lennék. Sajnos ez nem Pest, hogy felpattanjak az 5-10 percenként járó tömegközlekedési eszközre. A vásárlásban is elengedhetetlen, bringával nem fogom hozni a 2 mázsányi zsákos anyagot. Elektromos autóm sohasem lesz, mert az ára mellett még nem találták fel a hatékony akkukat amiket nem kell 5 évente cserélni. Olyan az egész mint a szélgenerátor és a napelem: szuper zöldenergia eszméletlen árakon, amik soha nem térülnek meg. Ha ki akarom vele elégíteni a ház teljes elektromos szükségletét, akkor generátorban az egymilliótól kezdődik 100% hatásfokon. Annak a megtérülése nálam cirka 13 év, és 10 évet írnak élettartamra (amiből 2 a garancia), nem is beszélve az akkukról. Megint nem a szegényebbek játéka ez.

Autóban a hidrogénnel működőt tudom elképzelni mint olcsó tömegautó, de nincs esélye addig amíg az olajlobbi ilyen erős. Egyszerűen olcsóbb a kiforrott benzines technológia, és az is lesz amíg létezik még kőolaj.

Ha pedig már csak elektromos vagy hidrogénes lesz, akkor megtalálják a módját hogy jól felvigyék az árát (drága előállítani, szállítani, blabla). Ez megy a tűzifával is, eladják 22+ szállításért a méterfát, miközben a vállalkozó ugyanazt tizenhétért adja, ha pedig hasogatva kalodában kéred, az már harminc felett van, alig a gázár alatt. A pénzközpontú szemlélet miatt kell mindig a környezetszennyezőbbet választani.

2015. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát az eléggé ostobaságra vall, ha valaki azt képzeli, hogy az elektromos autó nem olyan környezetszennyező, mint a benzines meg a dízel. Összességében kb. egyforma környezetterhelést jelentenek, hát még ha belevesszük az óriásakkumulátorok cserélgetésének kérdését is.

Oké, nem ott szennyez az elektromos, ahol te vagy. Hanem 50-500 km-rel odébb, ahol az áramot előállítják. Olyan ez, mint átjárni a szomszédba fingani.


10:

Azt nem tartom igazán környezetszennyezőnek, ha valaki vesz egy kocsit, és nem áll ki vele a garázsból sem.

2015. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Mindenki azzal közlekedik, amivel akar és amit megengedhet magának.

Ha te nem szeretnél autót venni, akkor nem kötelező. Ezt mindenki maga dönti el. És az már csak részlet kérdés, hogy miért úgy döntött.

2015. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#12: A napelem még annyira nem drága játékszer, majdnem megtérül, sőt jó esetben teljesen is... Nagy anyagi haszna persze nem lesz és a környezetet is szennyezi, mint szinte minden. Egypárszáz évet vissza kell mennünk az időben, ha azt akarjuk mondani, alig szennyezzük a környezetet...

Alapvetően egyetértünk, viszont van még egy kiegészítésem. 8 évig Budapesten laktam, simán vannak olyan pontok, ahol rossz a tömegközlekedés. Amikor kellett volna félórát gyalogolnom, 3 átszállás, összesen bő egy óra idő, akkor inkább gyalog mentem, 6-8 km-re is. Igaz, nem bántam, ülőmunka mellett ez is kevés volt, pedig némi szintkülönbség is történt és sokszor megpakolt nagy hátizsákkal mentem fel a hegyre.

Székesfehérváron pedig kifejezetten pocsék a tömegközlekedés, távolság pedig ott is van.

Nagyon sok helyen szinte vagy teljesen nélkülözhetetlen az autó, lakjon az ember nagyvárosban vagy 2 falu között a dombtetőn.


#13: Én igenis környezetszennyezőnek találom, ha valaki vesz egy autót, amire semmi szüksége. Az autó előállítása eléggé szennyezte a környezetet... Ha haszna van, még OK (persze azt további környezetszennyezéssel éri el, az tény), de anélkül... Felesleges környezetszennyezés.

2015. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kötekszem kicsit a napelemet illetően, ahogy nézem egy olyan rendszer ami az én éves fogyasztásomat fedezné a legoptimálisabb esetben, kétmillió mindennel együtt áfával, erre 12 év garancia van, és így a legoptimálisabb hatékonyság mellett 26 év alatt térülne meg az ára. 25 év gyári garancia van a 80% teljesítményre, szóval kb onnantól fizetődne ki. Ha így vesszük, negyed század alatt fog nekem spórolni, addig viszont ráfizetés. Sajnos azonban ez sem teljesül, hiszen a panelek ugyan garanciásak, de az akku 5 évenkénti cseréje (180e + ÁFA x 5) és az inverter esetleges cseréje (160e) miatt ez a kicsi is elvész, és akkor már lassan úgyis véget ér a panelek élettartama is. 25 év pedig hosszú idő, akármi történhet a panelokkal. Akkor lenne ez jó, ha elkezdenék agresszívan támogatni az egészet és nem lenne rajta adó. Ha pl a rendszer kijönne ennek a harmadából, már megérné csinálni.. Valahol az Alföldön. :) Itt inkább a szélgenerátor menne, mert szél az van bőven.

Pestet tekintve igazad van, de azért nem ugyanaz mint amikor egy-egy település felé csak napi 3-4 busz van, csak a nagyvárosok felé van mondjuk 12. Ráadásul ez nyugati régió, nem is annyira elszigetelt.

2015. okt. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez maximálisan jó hozzáállás, udv a 21. szazadban! Aki ma városon belül autóval közlekedik, és lila fejjel ül az általa generált dugóban, évi százezreket költve a kocsijára azon csak röhögni lehet. Sebaj, majd kihal ez a kivagyi generáció. Én addig is a töredékéért egészségesebben, gyorsabban kozlekedem bringán vagy tomegkozlekedve.
2015. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy te közvetlenül szívod a kipufogógázokat a bringán, tehát hamarabb is fogsz elhullani.
2015. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Sebaj, majd kihal ez a kivagyi generáció."

Mert te nem vagy "kivagyi" mikor leszólsz minden autóst mert te biciklizel? :D


"a töredékéért egészségesebben, gyorsabban kozlekedem bringán vagy tomegkozlekedve"

Hát most akárhogy nézem, az esetek többségében se nem egészségesebb, se nem gyorsabb. Persze mindig vannak ilyen kisstílű emberek, akik az év 365 napjából ha 1x látnak dugót, akkor is újjal mutogatva röhögnek hogy "háhá, na mi van, nem haladsz...."


Persze szép és jó dolog a biciklizés, én is szeretem, de azért eléggé korlátozott. Nyáron 40 fokban lehet nem a leg kellemesebb a tűző napon, vagy ilyenkor mikor van kint 5-10 fok, és szakad az eső. De egy nagybevásárlást sem olyan kényelmes összehozni vele.


A tömegközlekedés meg csodálatos dolog, drága pénzért szagolhatod mások hónalját, hallgathatod őket, nyomoroghatsz télen fűtetlen, nyáron fűtött buszokon, legkisebb apróságra fennakadás és káosz alakul ki.

2015. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#15

Ha valaki nem autózik naponta 100 km-eket, attól még lehet rá szüksége. Lehet, hogy kéthetente áll ki a garázsból, a messze lakó szüleit, nagyszüleit jár meglátogatni olyan vidékre, ahová csak 5 átszállással jutna el fél nap alatt, autóval meg két óra alatt odaér.

Nálunk pl. 2 autó van a családban, mindkettővel csak 5 E km-t megyünk évente. De bizony nagy szükségünk van mindkettőre, mert mikor megyünk velük, akkor meg vannak pakolva rendesen, pénzkeresésre szolgálnak.

2015. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!