Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon nehéz természetem van....

Nagyon nehéz természetem van. Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Elég kiállhatatlan természetem van. Sértődékeny vagyok, és sűrűn megbántok embereket. Nem szándékosan, egyszerűen csak nagyon nagyon hamar felidegesítem magam, minden apróságon, és ilyenkor bántó dolgokat mondok. Utána meg kb. fél perc múlva már bánom, és nagyon szarul érzem magam. Valamin mindig aggódom, akkor is, ha nem is lenne miért.


Nagyon szeretném, ha megváltozna a természetem, mert tudom, hogy kb, kiállhatatlan vagyok.

Hogy lehet ezt megváltoztatni?


2015. okt. 12. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

oda kell figyelned arra, hogy hogyan viselkedsz!

tehát figyelsz arra, hogy ne úgy viselkedj ahogy...


22F

2015. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam, és próbálom is. Ez megy kb. 1-2 napig, aztán történik valami apróság, és minden visszaáll.

Én tényleg szeretnék ezen változtatni, mert nagyon sok embert bántottam már meg, sok kapcsolatom is emiatt szakadt meg. (baráti-szerelmi)

2015. okt. 12. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
hosszabb távon is fenn kell ezt tartanod, esetleg beszélned pár ismerőssel, hogy hívják fel erre a figyelmed...
2015. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adottság. Vannak ilyen nehéz emberek, más meg másért hülye.

Az alaptermészetet, főleg harmincon túl, nem könnyű megváltoztatni, az önfegyelem sokat segít, de mint tapasztalad is, elég egy rövid megingás, és tessék.

Én egy módszert tudok ajánlani, nem biztos, hpgy igazam van, majd te eldöntöd, járható-e.

A sértődékenység leggyakoribb oka az önbizalomhiány és a kisebbrendűségi érzés. Régi vicc, hogy az emberek jeelntős részének nem kissebbrendűségi érzése van, hanem valóban alacsonyabbrendű, de korántsem biztos, hogy te is az vagy. Nézz alaposan magadba: miért is vagy olyan fene sértődékeny természetű?

Amíg az emebr picike, addig ha durcázik, anyuka igyekszik a kedvére tenni. Ha szerető közegben nő fel- pl. tisztességes, normális közösségben - ha megbántják, ha sérelem éri - ez mindenkivel előfordul - és megorrol, érezteti azt, hogy meg van bántva, akkor igyekeznek megbékíteni.

Namármost, ez nagyon jó és helyes, csak ezzel az a baj, hogy ez nem tart örökké. Előbb.-utóbb kikerül anagybetűs "életbe" , ahol vastagon sz..rnak a fejére. Itt durcázhatsz reggeltől etig, egy katonai közösségben, egy munkahelyen, egy egyetemen, de akár egy buszon is, ha felhúzod az orrod, akkor az fel van húzva, más meg nem történik.A normális önértékelésű és önbizalmú ember néha dühöng (kivel nem votlak sose igazságtalanok?), többször nem, de nem kerít nagy feneket az apróságoknak (a jelentős érdeksérelem nem ez a kategória). Akinek az önértékelése nem jó, az kétféleképpen reagálhat. Vagy felköti magát, vagy verbálisan vagy fizikailag pofánveri, aki beszólt. Vigasztaljon a tudat, hogy a második módzer egy fokkal jobb az egyesnél. Tehát az önbecsülésedet kell megerősíteni.

Ennek három járható útja van: sok izmot, sok pénzt vagy sok tudást kell gyűjteni. Vagy a hármat együtt. A testedzés önfegyelemre sarkal, a küzdés megtanulása szintén, a testi erő magabiztosságot ad. Nekem nem kell fizikai valóban szájalni emebrekkel, elég, ha megemelem a hangom, és megkérdezem: "orrbaverjelek?", és az esetek 99%-ában fizikai orrbaverésre semmi szükség sincs. A sok mozgás egyrészt örömhormonokat termel, már önmagában boldogít, a szabad levegőn mozgás kipihentet, a fizikai munka szabaddá tesz. Astresszt akőtörés meg a favágás levezeti, a fáradt ember ritkán mufurc.

Jelzem, a "kiállhatatlan" emberek többnyire makacsok is, ezért kitartóak, ezért ez a képesség a nagy fizikai erőkifejtést igénylő feladatokban jól hasznosítható. Tehát adottságaid hazsnálhatóak.

Még egy jótanács: ne ordibálj és szájalj soha senkivel. A nyugodtan, kedves hangszínben kimondott sértő szóval sokkal jobban lehet bántani bárkit, a mosolyogva előadott fenyegetés (lásd Don Corleone) sokkal rémísztőbb, mint a fröcsögő nyálla üvöltözés. Ha mindehhez lenéző félmosolyt is mellékelünk, a hatás nem marad el. (Főleg akkor,ha már vaddisznóra gyúrtad magad.)

2015. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állandóan figyelni kell. Az, hogy megbicsaklasz nem bukás. Bukás akkor van, ha abbahagyod. Én hisztis vagyok, de a párommal megbeszéltük, hogy ilyenkor addig kérdez mi bajom, míg végül kimondom normálisan. Bevált és máskor is jobban érzékelem mi a valódi nyűgöm. Sokkal kevésbé idegesítem fel magamat mint azelőtt. Lehet, hogy rész feladatokra kellene bontani. Pl. először arra figyelj, hogy ha ideges vagy akkor ne küldj el mindenkit a ..ba, hanem mondj valami a francba jellegű semlegesebb dolgot. Ne a gond okozójára, hanem magára a bajra reagálj. Nehéz és évekig is tarthat és ahogy mondták: kitartás, újra és újra nekifutni.
2015. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ, utolsó!

Nem vagyok még harminc, húszas éveim elején járó lány vagyok. Éppen ezért, még viszonylag idejében akarok leszokni ezekről a dolgokról.

Sokan mondták már, hogy ez a természet valóban az alacsony önbecsülés miatt alakulhat ki, a tanácsaidat pedig igyekszem megszívlelni.

Ordítozni egyébként soha nem szoktam, idegesen, de normál hangnemben veszekszem. Verekedés is kizárva, soha nem tudnék senkit bántalmazni fizikailag, de pontosan tudom, hogy a verbális bántalmazás éppen olyan rossz.

2015. okt. 12. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:

nyuszi: elképzelem, amint a 163 cm-el valakit orrbaveréssel fenyegetek :D


Meg nekem gyanús, hogy a kérdező is a gyengébb nemet erősíti :D


Amúgy igazad van. Bent melóhelyen már sikerült megvalósítani, hogy lepattanjon rólam szinte minden és sokkal jobb így. A másik kolleganőt aki mindenen dühöng van aki direkt cukkolja. Velem is próbálkozott, érzi hogy nem vagyok olyan erős mint mutatom, de két év alatt nem sikerült kiugrasztania, pedig kemény játékos.

2015. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!