Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettem ilyen? Hogyan...

Miért lettem ilyen? Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdem, mert már sokat olvastam e témában, és mindenhol ugyanazt, de nekem nem ad választ a problémámra.

30-as éveim elején járó nő vagyok. Van párom, szeretjük egymást, együtt élünk, rendes munkahelyem (bár kissé stresszes néha, de tűrhető), és én még így is óriási ürességet érzek magamban. Nem érdekel nagyon semmi, nem mindig vagyok kedves az emberekkel, néha megbántok hozzám közel álló embereket, reggel úgy kelek fel, mint aki az egész világot gyűlöli, pedig nincs rá okom. Észre vettem, kb. 3 éve nem ilyen voltam, viszont a 3 év alatt nagyon sok negatív dolog ért. Sokan kihasználtak, átvertek, stb... jó dolog alig történt, vissza sem tudok emlékezni. Folyamatosan próbálok az lenni aki akkor régen, de valami miatt nem megy.


2015. okt. 7. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez számomra elsőre valamiféle kényszeredett, tehát külső befolyásoktól függő meghasonlottságnak tűnik korábbi önmagadhoz képest. Az elmúlt három év sok idő, jó lenne, ha az elejétől kezdve – onnantól ahonnét a bajok kezdődtek – végig tudnál venni minden történést és meg kellene nézni természetesen minek mi volt a kiváltó oka, minek mi lett a következménye. Ez nem valami könnyű dolog, de meg lehet csinálni. Van akinek egyedül is megy, de sokan veszik ehhez igénybe pszichológus segítségét. Jól jöhet egy barát is, akivel el tudsz beszélgetni a Téged ért sérelmekről ami a Te történetedbe szerintem a kulcsszónak tekintendő. A barát a legjobb erre a célra igazából, legalábbis nekem egy idő óta ez a tapasztalatom. A mai világban nem könnyű találni ilyet, de azért nem lehetetlen. Ami mindenképpen jó, hogy elkezdtél gondolkodni önmagamról és a Téged körülvevő közvetlen környezetről. Az okok kikutatására való hajlandóság megjelenése, az útkeresés rendszerint mindig valamilyen kedvező változás előjelének tekinthető. Persze nem vagyok jós, de a kártyáid ezúttal szerintem pozitív értéket mutatnak; azt, hogy megérett benned az elhatározás a megváltozásra és ezzel talán már meg is tetted a legelső lépést. Próbálj ragaszkodni ehhez az elhatározásodhoz, próbálj figyelemmel, megértési szándékkal fordulni az emberek irányba is. Az emberektől nagyon sok mindent lehet tanulni már csak azzal is, ha csupán megfigyeljük Őket és levonjuk a megfelelő következtetéseket... De úgy gondolom Neked ez menni fog, mert amit írtál, abból az is leszűrhető, hogy inkább olyan szeretnél lenni aki nyitott és nem olyan, aki megfutamodik a problémák felgöngyölítése elől.
2015. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
gondolkodni ***önmagadról*** és a Téged..., bocs
2015. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!