Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feminista nők elfogadják,...

A feminista nők elfogadják, ha egy férfi átadja neki a helyét a buszon?

Figyelt kérdés
Ha a nőknek is ugyanolyan joguk van dolgozni, vezető pozíciót betölteni, családfősdit játszani, akkor miért várják el, hogy átadjuk nekik a helyet. Nem?! Ha nem ők a gyengébbik nem, akkor ennek nincs értelme.

2015. okt. 12. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok feminista. De persze dolgozom. Nem azért, mert jogom van hozzá, hanem azért, mert muszáj :)

Még sose adták át a buszon szerintem egy nőnek sem a helyet, csak azért mert nő.

Kismamáknak, időseknek (férfiaknak) is át szokták adni. De nőnek soha, csak azért, mert nő.

Nekem egyszer adta egy srác. Épp fogászatról mentem haza, eléggé megkínoztak és ez látszott is rajtam. Elfogadtam :)

Egyébként meg van olyan, hogy udvariasság.

2015. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Családfősdit játszani? Joguk dolgozni? Hol élsz te? Oh, biztos abban az elvarázsolt mesevilágban ahol a nők elvárják, hogy minden férfi a talpukat nyalja...
2015. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sunshinedoll ***** válasza:
50%

Évszázados privilégiummal a hátad mögött, simán átadhatod.

Én nem várom el, de elfogadom és mgköszönöm, ha átadod. Kivéve, ha 1-2 megállót megyek, akkor nem szoktam leülni.

2015. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

A feminizmusnak pont az a lényege, hogy visszautasítanak minden szokványos nőkkel való bánásmódot. Így a helyátadást is. (Volt egy feminista barátnőm, sajnos...)

Ámerikában az is megszokott (New York meg ilyen helyeken), hogy ha egy európai turista megfogja az ajtót és be akarja engedni maga előtt a feministát, az leordítja a fejét, hogy mekkora egy bunkó.

2015. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Mekkora baromság összekeverni a feminizmust a női iránti udvariassággal.
2015. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
60%
#4 Nem igaz. Nézz még egyszer utána.
2015. okt. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy megbántottam az érzékeny lelkű nőket! Nyilván ők a gyengébbik nem, csak túl büszkék ahhoz, hogy ezt elismerjék. Köszönöm azt az egy értelmes választ! Én Londonban élek és itt átadják a helyüket néha a férgiak a nőknek/én persze nem/. Csak tudni akartam, hogy mi a feminista vélemény erről.
2015. okt. 12. 16:08
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

A nők iránt azért udvariasak a férfiak, azért adják át a helyüket, mert a nők szerintük "gyenge nők". Mi másért??

A feministák ezt a nézőpontot visszautasítják, és nem fogadják el a helyet.

Vannak persze a szokásosnál is ostobább feministák, akik csak a hátrányok ellen lázadnak, az előnyök ellen nem, és ezt nem tartják furcsának.

2015. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

A nők megérdemlik, hogy a férfiak kinyalják a seggüket. Nagyon gyakran adom át a helyem nőknek. Kötelességemnek érzem az udvarias bánásmódot!

Hisz tőlük kapjuk a pÍnätot!

2015. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Idős embereknek nemtől függetlenül átadom a helyem (meg terhes nőknek), de egy életerős nőnek csakazért mert nő minek is kellene átadni (pláne ha fiatalabb)? Mondjuk én ezt még nem is tapasztaétam sosem, hogy egy (fiatal, középkorú) nőnek átadnák a helyet.
2015. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!