Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feminista nők elfogadják,...

A feminista nők elfogadják, ha egy férfi átadja neki a helyét a buszon?

Figyelt kérdés
Ha a nőknek is ugyanolyan joguk van dolgozni, vezető pozíciót betölteni, családfősdit játszani, akkor miért várják el, hogy átadjuk nekik a helyet. Nem?! Ha nem ők a gyengébbik nem, akkor ennek nincs értelme.

2015. okt. 12. 15:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező.

Nem tartom magam feministának, de azért válaszolok a kérdésedre. Nekem soha nem adják át a helyet csak azért mert nő vagyok, és ezt nem is várom el senkitől sem.

Viszont ha aznap 10órám volt a suliban, migrénszezon van, és hajnali 5 óta fentvagyok, és egy 20-45 éves férfi vagy nő felkínálja a helyét mert látja rajtam, hogy nem vagyok jól a következőt teszem. Megkérdezem hogy biztos e benne, ha igen megkérdezem, hogy fogjam e a táskáját vagy szatyrát. Persze itt is, ha egy idős ember kínálja fel, elutasítom. Ezt nem azzal az érzelmi háttérrel, hogy 'na nehogy már, én igenis erős nő vagyok", hanem igénybe veszem a józan ítélőképességemet, és megítélem, hogy neki esetleg nagyobb szüksége van a helyre, de értékelem a szándék meglétét.

Terhes nőknek, esetleg csecsemővel rendelkezőknek átadom a helyemet, meg az időseknek is, a vén fószerek általában nem fogadják el, sőt még pofákat is vágnak, az idős urak és hölgyek elfogadják, és megkérdezik, hogy tartsák e a szatyromat.

Szólj ha eddig túl bonyolult.

Belekötnék a "logikádba" is. Ha úgy gondolod, hogy a nő a gyengébb nem, és a férfiak erősebbek, jobbak, miért nem adod át a helyed? A gyenge nőnek szüksége lehet rá, míg neked erős férfinak nem okoz gondot a lábadon való megállás. Ez itt egyértelmű ellentétet hordoz magában, amelyről sajnos arra engedek következtetni, hogy itt nem észérvekkel alátámasztott véleménnyel, nézőponttal állunk szemben, hanem egy alulművelt valószínűleg (önértékelési zavarokkal is küzdő) egyén ömlengéseivel.

Ez a kedvenc részem: "csak érdekeltek a feminista vélemények"

ez pedig ezt előzi meg: "végre EGY normális válasz".

Ismét ellentéttel találkozunk, illetve bizonyosságot nyerünk arról, hogy igazából senki véleménye nem érdekel. (esetleg ha valaki magáénak érzi a logikától és értelemtől mentes eszmefuttatásodat /fáj a szívem, hogy ezt ezzel a szóval kell illetnem.. / akkor örülsz, hogy nem neked egyedül vannak ilyen.. (nevezzük "gondolatnak") gondolataid.

Tehát hadd informáljalak: magadnak és nekünk hazudsz azzal, hogy azt mondod, hogy te itt bárkinek is a véleményére vagy kíváncsi. Igazából csak az észt szeretnéd osztani.

Örülök annak is, hogy te képviseled Magyarországot és a férfi nemet Londonban. Biztos nagyon jó véleménnyel lesznek a magyarokról. Próbáld eltitkolni, hogy honnan származol, ne másoknak égjen a pofája miattad.

A másik kedvenc részem: "persze én nem adom át a helyem"

huhuhuhú. micsoda keménylegénnyel van itt dolgunk. igazi gengszterélet. Te aztán nem szarral gurigázol. Ilyen egy igazi erős férfi értékrendje.

Lehet hogy etika tankönyvet kéne írnod, nem gondoltál még rá?

Mesélhetnél arról nekünk, hogy milyen jómodor, és az agy elülső lebenyének igénybe vétele nélkül élni.

További szép napot.

2015. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező.

Nem tartom magam feministának, de azért válaszolok a kérdésedre. Nekem soha nem adják át a helyet csak azért mert nő vagyok, és ezt nem is várom el senkitől sem.

Viszont ha aznap 10 órám volt a suliban, migrénszezon van, és hajnali 5 óta fentvagyok, és egy 20-45 éves férfi vagy nő felkínálja a helyét mert látja rajtam, hogy nem vagyok jól a következőt teszem. Megkérdezem hogy biztos e benne, ha igen megkérdezem, hogy fogjam e a táskáját vagy szatyrát. Persze itt is, ha egy idős ember kínálja fel, elutasítom. Ezt nem azzal az érzelmi háttérrel, hogy 'na nehogy már, én igenis erős nő vagyok", hanem igénybe veszem a józan ítélőképességemet, és megítélem, hogy neki esetleg nagyobb szüksége van a helyre, de értékelem a szándék meglétét.

Terhes nőknek, esetleg csecsemővel rendelkezőknek átadom a helyemet, meg az időseknek is, a vén fószerek általában nem fogadják el, sőt még pofákat is vágnak, az idős urak és hölgyek elfogadják, és megkérdezik, hogy tartsák e a szatyromat.

Szólj ha eddig túl bonyolult.

Belekötnék a "logikádba" is. Ha úgy gondolod, hogy a nő a gyengébb nem, és a férfiak erősebbek, jobbak, miért nem adod át a helyed? A gyenge nőnek szüksége lehet rá, míg neked erős férfinak nem okoz gondot a lábadon való megállás. Ez itt egyértelmű ellentétet hordoz magában, amelyről sajnos arra engedek következtetni, hogy itt nem észérvekkel alátámasztott véleménnyel, nézőponttal állunk szemben, hanem egy alulművelt valószínűleg (önértékelési zavarokkal is küzdő) egyén ömlengéseivel.

Ez a kedvenc részem: "csak érdekeltek a feminista vélemények"

ez pedig ezt előzi meg: "végre EGY normális válasz".

Ismét ellentéttel találkozunk, illetve bizonyosságot nyerünk arról, hogy igazából senki véleménye nem érdekel. (esetleg ha valaki magáénak érzi a logikától és értelemtől mentes eszmefuttatásodat /fáj a szívem, hogy ezt ezzel a szóval kell illetnem.. / akkor örülsz, hogy nem neked egyedül vannak ilyen.. (nevezzük "gondolatnak") gondolataid.

Tehát hadd informáljalak: magadnak és nekünk hazudsz azzal, hogy azt mondod, hogy te itt bárkinek is a véleményére vagy kíváncsi. Igazából csak az észt szeretnéd osztani.

Örülök annak is, hogy te képviseled Magyarországot és a férfi nemet Londonban. Biztos nagyon jó véleménnyel lesznek a magyarokról. Próbáld eltitkolni, hogy honnan származol, ne másoknak égjen a pofája miattad.

A másik kedvenc részem: "persze én nem adom át a helyem"

huhuhuhú. micsoda keménylegénnyel van itt dolgunk. igazi gengszterélet. Te aztán nem szarral gurigázol. Ilyen egy igazi erős férfi értékrendje.

Lehet hogy etika tankönyvet kéne írnod, nem gondoltál még rá?

Mesélhetnél arról nekünk, hogy milyen jómodor, és az agy elülső lebenyének igénybe vétele nélkül élni.

További szép napot.

2015. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
26%
Így van, így kell ezt; csinálsz valami olyat, amit senki nem kér, aztán meg hőbörögsz utána.
2015. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok feminista, de mivel fiatal nő vagyok, aki egészséges és tud állni, az úriember pedig előbb ült le, szépen megköszönném a gesztust, de nem fogadnám el.
2016. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!