Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a lámpalázat...

Hogyan győzzem le a lámpalázat? Fontos!

Figyelt kérdés
Főiskolára járok, ez az utolsó évem, megkértek, hogy tartsak meg 1 előadást az 1. évfolyamosoknak. Több okból sem utasíthattam vissza a dolgot. De az a probléma, hogy nagyon-nagyon izgulós vagyok, mindig utáltam szerepelni. Eddig összesen 1 előadást tartottam, az is kb. 15 perc volt 10 ember előtt. Most meg 1 órát kéne beszélnem 100 ember előtt. Nagyon félek, hogy mi lesz. Ha izgulok, mindig hányingerem, hasmenésem van, szédülök, remeg a lábam és berekedek, néha még a hangom is elcsuklik, szóval vannak bajok. De muszáj megtartanom ezt az előadást. Mit csináljak, hogy ne essek össze félelmemben?

2015. okt. 13. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Legrosszabb időszak előadás elötti 5 perctől alőadás kezdetétől száűmított 10-20 másodperc.

Felesleges izgulni.

Nem érhet semmi rossz. Csak félsz a lelki visszautasítástól, de nem érhet negatív.

Ha izgulsz minden csak rosszabb lehet ahogyan te is tudod.

Probáld meg tudatosan kizárni ezeket.

Szituációt átrealizálva szerintem könnyü.

Ha van vmi kérdésed, írj.

2015. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen problémám lenne, egész nap otthon gyakorolnám a tükör előtt az előadást. Ha már elmondod ötször az egészet, lehet zavarban leszel utána is, de legalább nem keveredsz bele a mondandódba olyan könnyen. Miután jól megy, megpróbálhatod előadni az ismerőseidnek először.
2015. okt. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs mitől félni, de annyira szerencsétlen vagyok, vizsgák előtt volt olyan, hogy azt kívántam, bárcsak kórházba kerülnék, csak ne kelljen elmenni, most is már felmerült bennem, ha eltörne a lábam, nem kéne megtartani. Persze azért kárt nem fogok tenni magamban, annyira nem ment el az eszem. Utólag mindig rájövök, hogy h*lyeség volt annyira izgulni, de amikor jön a következő alkalom, minden kezdődik elölről. Hiába ért már sok pozitív csalódás, akkor úgy érzrem, hogy megnőtt az önbizalmam, de utána valahogy eltűnik. Már gondoltam arra, hogy meginnék 2 felest előtte, de nem szoktam inni, rögtön elálmosodok tőle, attól csak rosszabb lenne.
2015. okt. 13. 14:11
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy csak 2 hét múlva lesz és addig minden nap rosszul leszek 2x vagy ahányszor csak eszembe jut, kinyír a stressz.
2015. okt. 13. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Énis hasonló alkat vagyok, de hidd el, ez tanulható. Érdemes egy órát magad elé venni és otthon elgyakorolni az előadást, és az elvárásokhoz igazítani (ha 1 órát kértek akkor ne 30 és ne 120 perc legyen). Esetleg több alkalommal tedd meg ezt, és szép lassan kialakul egy vázlat hogy ált mire emlékszel flottul és mik azok a pontok ahol mindig bele kell nézni az anyagba mert azt rendszeresen elfelejted. A gyakorlás azért is jó, mert hallod a hangod, elképzeled közbe azt a tömött termet, addig is szokod a helyzetet. Aztán még: alkholot nem javaslom, de pl a citromfűtea, a valeriana, a sedativ pc pl gyógynövények/homeopátiás szerek amelyek nyugtató hatással bírnak. Emellett youtube tele van relaxáló zenével, meditációs gyakorlattal, ezeket is kipróbálhatod addig minden este csak egy 10-15 perc, légzéstechnikákakt is tanulhatsz netről amit szorongás esetén lehet alkalmazni, pár jóga gyakorlat.. Én ezeket javaslom.
2015. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a hasznos választ, igyekszek megemberelni magam.
2015. okt. 14. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!