Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy csillapítjátok alkotni...

Ti hogy csillapítjátok alkotni vágyásotokat/ foglaljátok le magatokat?

Figyelt kérdés

Én mindent megpróbáltam már (enyhe túlzás).

Gitároztam egy ideig, Több mint 10 sportot kipróbáltam, Verset írtam, könyvet kezdtem írni, novellát kezdtem írni, játékot kezdtem készíteni PC-re, de valami mindig megakadályoz a folytatásban. Pl.: Könyv írás- További ötletek hiánya (fejembe jön egy ötlet, leírom néhány oldalba és Puff). Akkor Játék készítés- Programozni tudás és ötlet hiánya, vagy ha van ötletem, akkor nem tudom kivitelezni rendesen, vagy egyáltalán nem. Mondok egy példát: Szöveg buborékot akarok a karaktereim fölé, hogy párbeszédet tudjanak folytatni de hát lövésem sincs hogyan kezdjek bele és programozni nem 2 perc megtanulni.-Ebbe ne menjünk bele.

Akkor gitározás- Lassan megy a tanulás és hamar abba hagyom és elég frusztráló, hogy a házban mindenki hallja szerencsétlenkedésem :D... Sport- Azt most már csak hobbiszinten csinálom, de valamikor még az "alkotni vágyás" témában forgott. ( pl szertorna: kitalálni valami tök új mozdulatot gyűrűn ). Most már kondi teremnél maradtam. Akkor megyek mikor akarok és haverok segítenek... NA MINDEEGY nem ez a lényeg.

Ott van még a rajzolás. Tök jó, meg tudok is rajzolni, de nem köt le annyira.-És ez a baj minden mással is.-Nem kötnek le kellően és valami hiányában mindig félbe hagyom őket.

Ti hogy vagytok ezzel?



#Filozofálás alkotásról
2015. okt. 13. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémádat.
2015. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy :D Igazából egy ideje már nem gondolkodom a végeredményen, csak csinálom, ami épp jólesik.
2015. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oké a kérdés: Ti hogy csillapítjátok alkotni vágyásotokat/ foglaljátok le magatokat? (Tényleg kicsit elkalandoztam bocsi)

Illetve, hogy ti félbe szoktátok hagyni, ha elkezdtek valamit, ha ja, akkor folytatjátok, vagy kerestek más elfoglaltságot?

2015. okt. 13. 20:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Folyamatosan embereket keresek akiken segíthetek.

(Csak fő kérdést olvastam el.)

2015. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A játékkészítéssel kapcsolatban (már ha nem egy GTA 6-os akarsz készíteni) ajánlom az RPG Maker programokat. 2D-s RPG játékokat lehet velük készíteni, és minimális programozási tudás is alig kell hozzá.

Ami pedig a regényírást illeti, én 7-8 éve írogatok, ám eddig minden regényemet kidobtam, mert egy bizonyos idő eltelte után újra elolvasva egyáltalán nem tetszett. Jelenleg is tervezek egy történetet, már lassan egy éve, de nem adom fel, és neked is ezt javaslom, hogy legyél kitartó, mert csak így érhetsz el valamit.

2015. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*GTA 6-ot
2015. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

saját példa: elkezdtem tanulni egy új nyelvet nemrégiben, mindennap foglalkoztam vele. Egy programot kezdtem el használni, és azzal tanultam. Kb két hónap szinte majdnem mindennapos tanulás/gyakorlás/ismétlés után nem azt mondtam, hogy meguntam, de na, sokszor már nem olyan hévvel csináltam mint ahogy az elején. Úgy döntöttem, hogy nézek egy másik módszert és azzal vegyes folytatom, hogy legyen változatosság. Az az idő is elmúlt, most ott tartok, hogy szüneteltetem egy kicsit, hogy majd ha újra kezdem már hiányozzon, ki legyek éhezve a tanulásra. Illetve nem is a tanulásra, hanem arra, hogy minél többet megértsek, minél jobban tudjam magam kifejezni szóban.


szóval tedd változatossá azt amibe belefogsz, vagy ha kell tarts szünetet, hogy fenn tartsd a lelkesedést.

2015. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló- Ez egy tök jó szokás, szerintem rászokok :D

5.- Régen használtam RPG makert (VX, aztán VX Ace), csak tudod már nincs kereslet ilyen "ratyi" grafikájú játékokra sajnos :c ... Ismertem a VX minden funkcióját , trükkjét és magyarra is lefordítottam a szkripteket és a tárgyakat, stb dolgokat. Aztán rájöttem, hogy az Ace fényévekkel jobb, de addigra rájöttem, hogy már senki sem élvezné ezt a fajta játékstílust, grafikát stb.

Most hogy ki jön az MV (amivel telefonra is lehet már készíteni játékot) lehet, hogy megint nekikezdek:)

7.-Ötletem sincs hogy egy játékkészítést, vagy rajzolást hogyan lehetne változatossá tenni

2015. okt. 13. 23:29
 9/10 anonim ***** válasza:
rajzols: mindig mást rajzol, emberi test egy részét, egy csendéletet, egy enteriőrt stb, más technikával, grafittal festékkel, próbáld ki a szenet! ne szén ceruzát, hanem szenet! :D halgass közben zenét, énekelj közben, suliba mnej rajzszakkörre, ha van. Menj egyszer ki a szabadba és ott rajzolj. Nyáron bicajozz el valahova céltalanul és addig tekerj ameddig egy olyna helyet nem találsza ami megfo és lerjazolnád. Ezek most csak így, ahogy gépeltem jutottak eszembe mint lehetőségek. Törd a fejed, légy kreatív! :)
2015. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem a programozás bőven megfelel erre a célra :)


ajánlom figyelmedbe például a Unity Engine-t vagy Unreal Engine-t...


Unity-hez itt egy elég jó tut sorozat, egy platformer játékot készít benne a csavó:

https://www.youtube.com/watch?v=86Bgt--Ww7w


Nekem webfejlesztő végzettségeim vannak, de mellette értek más programozáshoz is...

Pl Unity-vel is ismerkedtem/ismerkedem...


Az alkotás vágyat sok mindenben ki tudod élni...

Akár SIMS-ben egy házat összeraksz, akár Minecraft-ban építesz valamit...vagy ha mondjuk gitáron egy saját zenét csinálsz...de ha ügyesen rajzolsz akkor ott is sikeres lehetsz...elég sok lehetőség van...

Én programozásban azt szeretem, hogy kb bármit el lehet vele érni, igaz baromi sokat kell érte tanulni, de nekem megéri...

Van otthon szintetizátorom is, de az nem köt le annyira mint a programozás :)


22F

2015. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!