Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, nektek valóban jó hogy...

Nők, nektek valóban jó hogy egyenlőség van és nektek is dolgozni kell járni?

Figyelt kérdés
Nem jobb otthon lenni és főzni, mosni, takarítani? Csak mert én már egy ideje itthon vagyok, és milliószor jobb ez, mint eljárni dolgozni. Sokkal könnyebb, nyugis, rövidebb a "munkaidő", stb. Miért akarnak a nők dolgozni járni?
2015. okt. 14. 11:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
17%

Te most vagy hímsoviniszta vagy vagy hülye?

Nem jobb hogy a nők részt vesznek a társadalomban?

Nem gondolod hogy pénzt is keresni kell valahogy,mert azok a lányok akik kitanulnak,lenni akarnak valakik nem tanulatlan buta libák.Hol élsz te ,mondjad már?A nőknek is van álmuk,évezredek óta úgy van hogy a nőnek is dolgozni kell.

2015. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Én is próbáltam ezt is, azt is, és egyetértek veled. Százszor inkább maradnék otthon, akinek normális párja van, annak ez abszolút nem is lenne probléma, ha az anyagiak adottak lennének hozzá. Eleve nem lehet egyelővé tenni a két nemet, ha egyszerűen a természet sem teremtette őket egyenlőnek. Attól még szavazati jog...stb. maradhatna, de ahol a férj elfogadja, hogy a feleség nem dolgozik, ott adottaknak kellene lenniük a feltételeknek, hogy így is megélhessenek. Sajnos Európában sokszor még 2 fizetés is kevés egy családnak, nem hogy egy.
2015. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok, ahol a nők ugyanúgy tanulnak, esetleg dolgoznak is, de ha elveszi őket egy jól kereső férfi, feladják a munkát a családért és nem kell többet dolgoziuk. Mi ebben a rossz? Ugyanúgy tanulhatott, megvalósíthatta, amit szeret, csak önszántából maradt otthon, nem kényszerből. Sok ilyet ismerek.
2015. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Egyenlőség nincsen,csak egyenjogúság.

Amúgy meg én a társadalmat akarom szolgálni és nem otthon ülni,mint egy mi haszna nő aki várja míg a hulla fáradt férje hazajöjjön és minden kívánságát teljesítse.Igaz amit az Éjjel-Nappal Budapestben látni,ott a nők semmit nem tanultak ki,hot-dog árúsok,eladók,pincérek.Meg nm biztos hogy egy jól kereső férfit találsz majd,előbb minden nőnek van egy célja ami lenni szeretne és azt kitanulja,eljár dolgozni,aztán ha talál egy pasit,akkor rajta áll hogy feladja-e.

De nekem ez a megjelenés a kérdésedben nagyon nem tetszett.Mintha el várnád hogy a nő otthon üljön és ne csináljon semmit,ezért mondtam hogy biztos hímsoviniszta vagy.

2015. okt. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Azt mondod, NEKED jobb. Beképzeltség azt hinni, hogy ha valami NEKED jobb, az másnak is az lenne.


Én szeretek dolgozni, és megtehetem. És ennek örülök. Te is azt tedd, amit szeretsz, és hagyd másnak is, hogy azt tegye, amit szeret. Ne hidd azt, hogy jobban tudod, mit akar a másik.

2015. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

mivel 1 fizetésből nem tartja fel az ember a családját, ezért muszáj is. sztem nincs baj azzal, hogy dolgozni kell, de jó lenne ha bevezetnek a 6 oras munkanapot. és hogy ebből is meg lehessen élni.. mert 6 óra munka mellett bőven jutna idő a háztartási dolgokra, a gyerek nevelésre, az együtt létekre és a szórakozásra. de én pl dolgoztam egyszer 12 òràban. utazással együtt 14volt.igy otthon csak ettem es aludtam. még sokszor furodni se volt erom, rogton doltem be az agyba.

na ez nem élet, megis sokaknak nincs választása

2015. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Időpont ma 11:22

Hogy dolgozni KELL egy nőnek is, az a háború utáni rendszer kétkeresős normája miatt maradt meg nálunk. A legtöbb fejlett országban a nők otthon vannak. Mert így teljesen el tudják látni a gyerekeket, háztartást, stb. És ez nem lealacsonyító dolog, mert ott nincs napközi a gyereknek, hogy ott tanuljon. Nagyon sok foglalkozásra az anyuka dolga elvinni a gyereket, stb. Ahol a férj olyan munkát végez, amiből nem lehet egy családot ellátni, ott elmegy a feleség is dolgozni. Vagy, ha a feleség úgy véli, ő is dolgozni akar.

Sajnos nálunk nagyon kevés munka képes olyan anyagi fedezetet adni, hogy el lehessen belőle egy családot tartani.

2015. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az noi egyenjogusag nem azt jelenti hogy a noknek dolgozni KELL. Hanem azt hogy LEHET.


remelem erzed a kulonbseget.


Amugy van aki megmakkan otthon, nem egy kulonleges eletperspektiva a fozes-mosas-takaritas harmasa. Plane annak a nonek akinek van esze es vegzettsege is.

2015. okt. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem akarlak elkeseríteni, de még az "egyenlőség" előtt is ugyanúgy dolgozniuk kellett a nőknek is.
2015. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eszem is van meg végzettségem is, mégis jobban szeretek itthon lenni. Nyolc óra munka + másfél-két óra közlekedés/bevásárlás és még utána házimunka stb nekem túl sok. Nem utálom az embereket de nem is hiányzik a társaság. És rengeteg dolgot meg tudok csinálni amire amúgy nem lenne időm/energiám.

Nem vagyunk egyformák, nyilván van aki dolgozni szeret, vagy egyszerűen csak emberek között lenni, van aki meg nem. És van akinek meg nincs választása, vagy mert muszáj dolgoznia ha nem akar éhenhalni, vagy a másik véglet aki dolgozna csak nem kap munkát. Fölösleges ebből (is) nemek közti vitát generálni.

2015. okt. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!