Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, nektek valóban jó hogy...

Nők, nektek valóban jó hogy egyenlőség van és nektek is dolgozni kell járni?

Figyelt kérdés
Nem jobb otthon lenni és főzni, mosni, takarítani? Csak mert én már egy ideje itthon vagyok, és milliószor jobb ez, mint eljárni dolgozni. Sokkal könnyebb, nyugis, rövidebb a "munkaidő", stb. Miért akarnak a nők dolgozni járni?
2015. okt. 14. 11:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Én nem úgy értettem hogy KELL,hanem arra szeretnék következtetni hogy ha egy nő akar valaki lenni,akkor hadd tanuljon és hadd dolgozzon.Ha nektek jó otthon,akkor rendben,élvezzétek de most nem mondhatjátok minden nőnek azt hogy ők is maradjanak otthon,mert valakinek nem jó hogy otthon kell ülni és megsúgom hogy a háború előtt is kellett dolgozniuk a nőknek.
2015. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

Most megint csak oda lyukadunk ki hogy minden nő mást akar,van aki dolgozni szeretne van aki otthon akar főzni,én nem akarok otthon lenni,nekem jó valamit csinálni is.

Ennyi...

2015. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze az egyenlőséghez.

És dolgozni sem azért jár minden nő, mert joguk van hozzá vagy mert akarnak.

Összemostál két dolgot, de nagyon.

Egyenlőség a szavazathoz való jog, hogy különböző helyeken ne diszkriminálják őket, hogy ne használati tárgyak legyenek, akinek kötelező szexelni, ha a férfi úgy gondolja.

A munkának meg gazdasági okai vannak. Dolgozni a pénzért járnak. Egyrészt nem nagyon van olyan család, aki megél kizárólag a férj fizetéséből. Másrészt nem is mindenki él férjjel. Vagy minden nőnek az iskola után azonnal férjhez kéne mennie? Erre a férfiak sem lennének vevők szerintem :)

Egyébként a házimunka is munka, és még pénz se jár érte.

2015. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Jó én ezt értem,csak azt mondom ha egy nő önszántából akar dolgozni,akkor ne próbálja meg senki lebeszélni róla.Ha a férfi fizetéséből nem él meg akkor meg muszáj elmenni dolgozni.Oké.

De ha már egy szakmát kitanult annyi éven át,nem gondolod hogy butaság lenne ott hagyni mert megél a férfi keresetéből?Akkor a tanulmányai mind időpocsékolás volt,nem?

Mert amíg tanul egy nő,addig van is egy célja,ha ott hagyja az rajta múlik,csak szerintem jó hogy a nők is dolgoznak meg stb.

2015. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Én megőrülnék otthon. Persze jó kötetlenebb, de hosszútávon beszűkül az ember, elhülyül, és már csak a főzésről fog tudni beszélgetni.


Kell a társaság, kellenek az emberek, szerintem az egészséges lelkület megtartásához szükséges, hogy az embernek a házimunkán kívül más feladatai is legyenek.

2015. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Sunshinedoll ***** válasza:
8%

Mivel a nők harcolták ki, hogy dolgozhassunk, nyilván azért, mert akarunk mi is.

Maradj otthon, főzzél mossál. Az egész feminista mozgalomnak nem az (volt) a lényege, hogy kötelező legyen dolgozni, hanem hogy a nők (de a többiek is) szabadon eldönthessék, hogy dolgozni akarnak vagy otthon lenni, és ezét a döntésért ne legyenek elítélve.

2015. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem a nők harcolták ki, hogy dolgozhassanak, a gazdaság kényszerítette ki.
2015. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Meg a feminista mozgalom.Alapjába véve az volt a feminista mozgalom lényege,hogy a nők kiharcolják az egyenlőséget,szabadon szavazhassanak,ne legyenek rabszolgák és hogy dönthessenek arról hogy dolgozni akarnak-e.A 19.-20.században jött pl.Franciaországban a charmista mozgalom után hogy az ország gazdasága szétesett és 16 órás munkát kellett a gyerekeknek és a nőknek is ledolgozniuk.
2015. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
Látod, a legtöbbjük mindenhol bégeti, hogy jó.Én bevallom őszintén, utálom.Sokkal inkább nőnek érezném magam, ha tudnám, hogy nem kell igavonó állatként dolgoznom, csak elvezetni a háztartást, kényeztetni, összetartani a családot.Szerintem egy nőnek elég az is.Max ha nagyon unatkoznék vagy önálló keresetre is vágynék, bőven elég lenne 4 órában melózni valahol.Csodálatos annak a nőnek, aki olyan férfit talál, aki ebben megérti és támogatja, képes biztos hátteret nyújtani bármiben.Ez az igazi női élet .
2015. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
56%
Utálok főzni, mosni, takarítani. Százszor inkább eljárok dolgozni napi 8 órában, minthogy valakinek a háziszolgája legyek 24 órában.
2015. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!