Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, nektek valóban jó hogy...

Nők, nektek valóban jó hogy egyenlőség van és nektek is dolgozni kell járni?

Figyelt kérdés
Nem jobb otthon lenni és főzni, mosni, takarítani? Csak mert én már egy ideje itthon vagyok, és milliószor jobb ez, mint eljárni dolgozni. Sokkal könnyebb, nyugis, rövidebb a "munkaidő", stb. Miért akarnak a nők dolgozni járni?
2015. okt. 14. 11:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
82%
Én nem érezném szolgaságnak,inkább ez is amolyan adok-kapok.A férj biztos anyagi háttérért dolgozik, én meg a kényelmes otthont biztosítom.A fáradt férj hazamehet egy tiszta lakásba, csinos asszonyhoz, akinek van ideje magával , a férjével, gyerekekkel foglalkozni, nem pedig egy ideges, agyonhajszolt, csapzott zombiként hazaeső hárpia, aki örül(ne) ha lezuhanhat a tv elé, mint a krumplis zsák.Én nem érezném szolgának magam, inkább megkíméltnek.Nekem sem esne jól, ha a párom úgy érezné, ő csak "igavonó barom" a családban.
2015. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%

Ez így hülyeség. Nem egyenlőség, hanem egyenjogúság van... ami azt jelenti, hogy mindenki eldöntheti, jár-e dolgozni, vagy nem, és nincs olyan mértékű stigma azon a nőn, aki dolgozni jár. Mind e mellett, ha megteheti, simán dönthet úgy egy nő, hogy ő htb. lesz, és inkább süt, főz, takarít.


Én örülök neki, hogy egyenjogúság van. Én igenis szeretek menni dolgozni... illetve most épp szeretnék, mert munkát keresek. Nekem az nem kiteljesedés, hogy otthon takarítok, sokkal jobban szeretek szellemi munkát végezni, olyat, ami kevésbé monoton, amiben tök kreativitás van, mint hogy na ma mi legyen az ebéd. Illetve ebben a mai világban jó, ha az ember anyagilag független, és nem az van, hogy a férjem beleszeretett egy másik nőcskébe, én mehetek el, és rosszabb esetben se lakás, se munkatapasztalat, se semmi, és mehetek a híd alá kb. Na én inkább megelőzöm ezt.

2015. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én 31 éves vagyok, szeretek dolgozni járni, nagyon, annyira nagyon, most itthon vagyok kb 3 hete mert egy vizsgára készülök amit le kell tennem ahhoz, hogy tobábbfejlődjek a munkámban. Mióta dolgozom ennyit nem ültem itthon még soha.

Az első héten még jó volt, hogy aludhattam amíg akartam, de mára már úgy érzem meg fogok veszni itthon, nem tudom más, hogy bírja de én nagyon nehezen viselem, szerintem erre születni kell.

Férjem dolgozik, gyerekeim nincsenek, hogy esetleg lefoglaljanak, tanulok a vizsgára, meg főzök, mosok, takarítok. A főzés fele az jó, az kikapcsol, de állandóan nem lehet főzni, s ez a monoton életmód nem nekem való, meghűlyülök. Úgy érzem nem vagyok hasznos, az asztal sarkába is bele tudnék kötni, alig várom járjon le a vizsga s mehessek vissza dolgozni, itthon semmi adrenalin, semmi kihívás, max az, hogy mit főzzek vagy fehéret vagy színeset mossak.

Gondolom akinek gyereke van, annak jóval több inger jut otthon is, s hamarabb telik a nap, de nekem így dögunalmas!!!

2015. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!