Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek úgy magabiztos,...

Hogy legyek úgy magabiztos, hogy ez ne csapjon át beképzeltségbe? 17/L

Figyelt kérdés

Igyekszem magabiztosnak látszani, de vannak emberek, akiktől megkapom az "el van szállva magától" "nagyképű" jelzőket..

Korábban azzal volt a probléma, hogy félénk, határozatlan ember voltam, akkor ezek ellen emeltek hangot.

Most így pár évvel később, hogy kialakítottam egy nekem tetsző, nőies és szerintem elegáns stílust, végre jól érzem magam a bőrömben,felemelem a hangom az ellen, ha valami nem tetszik, véleményt alkotok de most meg mindenki egy beképzelt libának tart.Valójában szó sincs erről, minden embert egyenértékűként kezelek, felkarolom az elesetteket, meghallgatok másokat..Viszont elvből kerülöm az olyan emberek társaságát, akik már többször becsaptak, kétszínűek és kibeszélnek a hátam mögött.(Osztályszinten beszélek most) Általában utóbbiak alkotnak rólam előítéleteket, mások pedig (idegenek) gyakran azért nem közelítenek felém, mert beképzeltnek tartanak, akiről úgy vélik, senki sem érhet fel hozzá.Mindezt a stílusom teszi, de amint megszólalok, tudják, hogy nem így van..

Szerintetek hogyan lehetnék magabiztos, aki jól érzi magát a bőrében, csinos, van stílusa, anélkül, hogy azt hinnék "huu, ez aztán nagyon el van szállva magától"??


2015. okt. 14. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Vannak akik rámondják a másikra, hogy beképzelt, nagyképű, mert szimplán irigyek. Lehet utálják látni, hogy neked sikerült megváltozni, és nekik nem, mert nem mernek.
2015. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha magaddal foglalkoznál, nem azt lesnéd kényszeresen, hogy mások mit gondolnak, mit mondanak rólad? Lazíts, mit számít a véleményük?
2015. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az egész felesleges.

szokj le arról hogy azt vizsgálod ki mit gondol rólad.

a számodra fontos emberek véleménye legyen érték, a többiek pedig mehetnek.

2015. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nem vagy az, akkor legyen ehhez még annyi önbizalmad, hogy komolyabban veszed a saját véleményedet, mint másokért, akik esetleg csak felületesen ismernek, vagy egyszerűen csak rosszindulatból teszik ezeket a megjegyzéseket.


Az ember olykor elbizonytalanodik persze, de ha jóindulatú, jó emberismerő rokonaidtól is hallod ezt, akkor abban már lehet valami.

2015. okt. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszett a leírás arról, ahogyan az embereket kezeled, teljesen rendben van így. Inkább kérdéses az, hogy aki beképzeltnek nevez téged, az milyen, mikor ennyire támadja az álláspontodat? Ilyen embert miért akarsz meggyőzni? Ezesetben fontosabb, hogy azok vegyék észre magukat, hisz rajtad a végtelenségig lehetne "hibákat" keregélni, ha csak azokra fordítják a figyelmet, önmaguk helyett.

Nem kell mindig problémát csinálni valamiből, ami nem az, miközben a valódi, egyértelműbb problémát nem vennék észre.

2016. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!