Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én szeretem az őszt, és...

Csak én szeretem az őszt, és a folyamatos, borús-esős időt?!

Figyelt kérdés

Szinte már kisgyermekkorom óta szeretem az esőt. Amikor nem vakítja ki a szemem a nap, és amikor szürke minden.

Régebben nem igazán szerettem eljárni otthonról, kamaszkoromban, ezert mindig vártam, hogy essen az eső, mert úgy ugyebár nem kellett nagyon kimozduljak.

(Később ez persze megváltozott, semmi sem tántoríthatott el a bulizástól)

De időközben fiatal felnőtt lettem, és valahogy megmaradt az eső szeretet. A borús napoké, akkor érzem magam igazán elememben.

Reggeli köd, szitáló eső, vagy épp csendes nyugodt áztató cseppek..egyszerűen fantasztikus számomra. Nah meg a színek...csodás :)

Azért tettem fel a kérdést, mert sokan meg velem ellentétben ilyenkor búskomorak, bánatosak stb, és napsütésért könyörögnek.

Én meg fordítva, mikor kisüt a nap akkor érzem magam olyan furán, vagy inkább elkeseredetten...

24/F



2015. okt. 16. 08:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt az időt szeretem ! Sokkal nyugisabb minden. Szabira is szívesebben megyek ősz-tél-tavasz alatt mint nyáron.


Mindenki mondja fujj de gusztustalan idő van, meg rossz idő van. Pedig ilyenkor minden él, tiszta a levegő, csodálatos a természet. Erre mindig azt válaszolom, hogy én szeretem ezt az időt ( s valszeg hülyének, vagy normálatlannak tartanak, mert más a véleményem, mint a tömegnek ) Pl. szabira is azt mondják, az emberek nyáron nyaralnak, nem illik máskor igazán, mert az nem szokványos :) Roppant bosszantó.


Szerintem ez részükről ilyen kollektív társadalmi beidegződés, mindenki mindenről ítélkezik, mi a jó, mi a rossz. Illik azt csinálni, és úgy ahogy mindenki. Ha valaki úgy látja a dolgokat ahogy vannak, a maga szépségében mondjuk pl ezt is, akkor furán néznek. Azért mert véleményed van, és az nem az amit mindenki "gondol".


De azért biztos van rajtunk kívül még sok ilyen "fura" szerzet, aki szereti az őszt, akkor is ha nem süt a nap :)

2015. okt. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

társadalmi beidegződés?! lehet benne valami...

én utálom a napsütést.


Jó oké, nyáron legyen 1-2 hét ilyen forróság, de ennyi elég lenne nekem...többi lehetne borongós idő :)

2015. okt. 16. 08:21
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár én korábban nem szerettem ezt a szürke időt, sőt tél végén már általában minden bajom volt, hogy süssön végre a Nap, idén nyáron ez megváltozott. Nemcsak a meleggel, hőséggel volt bajom, de arra is rájöttem, hogy sokkal nyugisabb minden ősszel, ködben, esőben. Nyáron reggel 6-tól este 11-ig hallgattam a szomszédokat, mert az egyik mintha szervizt nyitott volna a garázsban, soknak a gyerekei egész nap az utcán üvöltöztek, van a közelben egy vendégház, ott meg állandóan a nyaralók... sorolhatnám. Most kifejezetten élvezem, hogy csend van, mindenki behúzódik a lakásba, és annak is van hangulata, amikor az íróasztali lámpa fényénél egy forró teával kezd neki az ember lánya a napi feladatoknak. :) Szóval igen, éljen az ősz!
2015. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy más is van gy mint én!


Utsó, igen, ezt tökre így gondolom én is. utáltam nyáron a pezsgést meg azt h tényleg éjjel nappal üvöltöztek emg mászkált mindenki. panelba lakom, tudom...

2015. okt. 16. 08:27
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Az idei nyarat kifejezetten UTÁLTAM kizárólag hajnalban közlekedtem és ha nem volt muszáj ki se mozdultam otthonról ... pokoli volt ez a nyár
2015. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Same.

Én eléggé érzéktelenül állok átlagos időjáráshoz, de átlagostól egészen zuhogó essőig, minden fokozatra felfigyelek és csodálom, élvezem. Sokszor akaratlanul mosolygok, bámulom.

Tegnap is szép felhős enyhe esőben mentem ki karatézni mezőre.

19F

2015. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Több, mint hét milliárdan élünk a földön, elég valószínűtlen, hogy az egész világon csak te szeresd az esős időt.

Nyilván többen szeretik a napsütéses, meleg időt, de ugyancsak rengetegen szeretik a borongós, esős időt is.

2015. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
én is szeretem, megnyugtató. és a levelek is gyönyörűbbek mint tavasszal vagy nyáron. Szürkeség van, csend, sötétség, pihenés. -10 fok nem lenne fontos, +5 is elég, csak legyen szürkeség és nyugi.
2015. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%

Jóvan hagyjad már szitáló köd és nyugtató esőcseppek miféle szíenk? Ugye ez valami vicc?


Én mondjuk rohattul utálom hogy esőtócsába meg esőpermetbe kell biciklivel munkába sietnem és szrraá áznom mert a permet még rosszabb mint a síma eső ez csak száll a levegőben és eláztat mindent közben a tócsák verik vissza a cipódre a saras ganés vizet és közben a kezed lefagy a kormányon még a kesztyű ellenére is ami szintén szráa ázik mire beérsz.


A napsütéses ezer fok meg rohattul idegesítő és azért elkeserítő mert mész a városba és szívod a sok hülye kipufogóját és olyan szánalmas az egész világ ahogy mindenki siet dolgozni na attól elhányom magamat de a legrosszabb a leesett hó mert senki nem takarítja el hivatalból és elakadsz benne akkor inkább az eső .

2015. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ez így komoly, utolsó, semmisejóó :D

Nekem ehhez még bicajozni se kell, fel van túrva a belváros, mert szépül, hát egyszerűen csodálatos érzés ott lenni a zajban, aztán sárosan, vagy nem sárosan, de koszos cipővel kijutni onnan...vagy úgy bemenni egy üzletbe

2015. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!