Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzéseket vált ki...

Milyen érzéseket vált ki belőletek, ha valaki szakbarbár?

Figyelt kérdés
Légyszi kort és nemet is írjatok!

2015. okt. 17. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem nagyon érdekel amíg nem az én káromra kontárkodik.
2015. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Milyen értelemben? Szak, mint egy kézzel elkészített dolog vagy, mint a beszédben nem jártas "egyed"? :)


Pl egy felkötött kipufogó egy régi Audin? Jót nevetnék. "jóvanazúgy na". :D

Esetleg egy magát intelligens embernek tartó már már szánalmas szóbeli kiejtése? (nák-nék felcserélése a leggyakoribb) Szánalmasnak tartanám és szinten alulinak minősíteném a suttyót. 22/f. :D

2015. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szakbarbár egészen mást jelent...


"Magasabb képzettségű) személy, akit saját szakterületének kérdésein kívül más nem érdekel."

2015. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzés, de szerintem ő egy okos embert aki ismeri a saját korlátait. Egyébként nagyon kevés olyan embert tudok mondani aki polihisztor és nem szakbarbár. Régen több polihisztor volt, de régen sokkal, de sokkal kevesebb tudás volt az emberiség birtokában, így könnyebb volt megtanulni mindent.


Egyébként kb én is szakbarbár vagyok(bár nálam ez az informatika meg a mérnöki dolgok, szóval ez elég széles skála)

2015. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Szerintem két típusú szakbarbár van: a csendes és a nagypofájú.

Csendes: elmolyol a dolgával, ha beszélgetni kezdesz vele, akkor elég hamar ráterelődik a szó a szakterületére és innentől le se lehet róla szállni. Az ilyen emberrel nincs bajom, de általában megmaradnak a "kedves ismerős" szinten, mert nem viselném el hosszú távon, hogy valaki csak egy dologról tud beszélni.


A nagypofájú szakbarbár az meg a tipikus... hát most mínuszt fogok kapni, de a tipikus nagypofájú mérnök tanonc. Mindenki egy kalap sz.r aki nem villamos/gépész/bukófrekfenciás-félhomálytizedelő mérnök és hogy ő mennyivel többet tanul/dolgozik, nem is érti, hogy más hogy képes enélkül élni stb. Na az ilyentől a hátamon feláll a szőr.

2015. okt. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"A nagypofájú szakbarbár az meg a tipikus... hát most mínuszt fogok kapni, de a tipikus nagypofájú mérnök tanonc. Mindenki egy kalap sz.r aki nem villamos/gépész/bukófrekfenciás-félhomálytizedelő mérnök és hogy ő mennyivel többet tanul/dolgozik, nem is érti, hogy más hogy képes enélkül élni stb. Na az ilyentől a hátamon feláll a szőr."


Szívemből szóltál. :) Azért vannak mérnökök közt is normálisabbak, akiket a kultúra ilyen-olyan formája vagy más dolgok érdekelnek. De azok, akik csak a saját racionális mérnök-perspektívájukból képesek nézni a világot, azokat csak sajnálni tudom.

2016. febr. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Volt egy Riporter kerestetik című tévéműsor, ahol az első x helyezett mérnök volt. Talán még emlékszik valaki Déri János nevére. De nekem már azelőtt a vetélkedő vagy mi előtt is az volt a véleményem, hogy fordított irányban sokkal valószínűtlenebb a dolog.
2016. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Kerülöm őket mint a kolerát.
2016. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Valóban sokan nem értik ennek a kifejezésnek a lényegét. Én is úgy tudom és úgy gondolok a szakbarbárra, mint aki a szakmáján kívül semmihez sem ért, ill. nem is érdekli semmi más.

Nekem is vannak ismerőseim, rokonaim között ilyen szakbarbárok.

Polihisztor stílusú emberként, nem kedvelem a társaságukat. Számomra nagyon unalmasak, merevek, egyesek korlátoltak.

De egy pozitívuma lehet a szakbarbároknak, ha valóban jól csinálják a munkájukat, akkor sokkal nagyobb léptekkel haladnak a ranglétrán, mint a polihisztorok. Hiszen, egy célt könnyű elérni, nagyobb az esély, hogy ez miatt kiemelik őket a munkáltatóik.

Amíg, én megcsinálok 100 tennivalóból 100x1-et, addig ők egyből megcsinálnak 100-at. Állítsátok egymás mellé, mint látványt! Míg az én eredményeim laposan észrevehetetlenek, addig az övék kimagaslóan az égnek merednek. :-o

A probléma, hogy a polihisztorok munkái nélkül a szakbarbárok sehol nem lennének! A munkahelyeken a polihisztorok melóznak, a szakbarbárok pedig lefölözik a hasznot. :-(

2016. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es vagyok ismét

Még annyit, a szakbarbárok természetesen nem minden esetben "felfelé nyaló, lefelé taposó" emberek! De nagy számban vannak sajnos. :-(


Egyesek szakbarbárok jópofák a megszállottságukkal, néha még jól is jön a szakmai fanatizmusuk, mások szánalmasak, hiszen annyira bénák még a hétköznapi, általános dolgokban is, hogy az már a röhejes kategóriába esik. :-)

2016. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!